Беродуал для інгаляцій

Для терапії деяких захворювань дихальної системи з симптомами обструкції бронхів або легенів на сьогоднішній день всіма пульмонологами, педіатрами рекомендується сучасний препарат Беродуал. Для інгаляцій через небулайзер або інші інгалятори, він випускається у вигляді розчину, а для осіб, які страждають бронхіальною астмою, виробляють у вигляді кишенькових аерозольних інгаляторів, що також дуже зручно. Серед інших бронхорозширюючих засобів – він лідирує по числу продажів і популярності.

Навіть у самих відомих і популярних ліків існує маса побічних ефектів, комусь їх категорично не можна використовувати, а для деяких людей побічні дії можуть виявитися досить серйозними. Беродуал має дуже багато позитивних властивостей – зручність застосування, порівняно не високу ціну та унікальну бронхорозширюючу властивість.

Жоден лікарський засіб, як би його не рекламували, не є абсолютно безпечним для всіх без винятку. Використовувати Беродуал можливо тільки за показаннями, в дозуванні, встановленом лікарем. Застосування його без призначення лікаря, тим більше для маленьких дітей, неприпустимо.

Показання до застосування Беродуала для інгаляцій

БеродуалОсновна дія Беродуала відбувається за рахунок вхідних в його склад компонентів – Іпратропію Бромід і Фенотрол. А саме, цей бронхолітичний препарат нормалізуює вироблення слизу в дихальних шляхах і розслабляє гладкі м’язи бронхів.

Беродуал показаний для симптоматичного лікування бронхіальної астми, емфіземи легень, ХОЗЛ, для профілактики обструктивних захворювань бронхів і легенів з оборотним бронхоспазмом.

Зручність і позитивні сторони його застосування:

Беродуал унікальний тим, що виробляється і у формі, що зручна астматикам – аерозольний інгалятор, і в формі, в якій його зручно використовувати через небулайзер у вигляді розчину для інгаляції – це неоціненна зручність для безпорадних маленьких дітей, що страждають бронхіальною астмою, а також для літніх і ослаблених людей. Причому, ефективність обох форм Беродуала однакова.

  • Також перевагою є його досить швидкий ефект, вже через 15 хвилин пацієнту стає легше дихати, максимальна дія настає через 2 години і ефект зберігається до 6 годин.
  • Дія препарату цінна тим, що він стимулює дихання, знімає бронхоспазм, розслабляє мускулатуру судин і бронхів, зменшує секрецію залоз. При цьому не чинить негативного впливу на газообмін і мукоциліарний кліренс в дихальних шляхах людини.
  • Беродуал використовується і в комплексній терапії бронхо-легеневих захворювань і в якості монотерапії захворювань дихальної системи.
  • Його використовують для зняття нападів кашлю при обструктивних бронхітах, ХОЗЛ, для зняття нападів у хворих на бронхіальну астму, для зняття обструктивного синдрому у хворих на туберкульоз бронхів і легенів.
  • Дозволено застосовувати Беродуал для інгаляцій особам із захворюваннями серця і судин, тільки з обережністю.

Кому протипоказано використання Беродуала – інструкція

  • Його не можна використовувати особам з важкими захворюваннями серцево-судинної системи – такими як тахіаритмія, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, коронарної недостатності, після інфаркту міокарда, артеріальної гіпертензії.
  • З обережністю призначається Беродуал для інгаляцій при обструкції шийки сечового міхура, муковісцидозі, гіпертиреозі, феохромоцитомі, закритокутовій глаукомі.
  • При цукровому діабеті, гіперплазії передміхурової залози
  • При вагітності, особливо в 3 триместрі, при грудному вигодовуванні і дітям до 6 років.
  • А також при підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Які побічні ефекти можуть бути при інгаляціях Беродуала у дітей і дорослих

Виходячи з даних інструкції Беродуала – розчину для інгаляцій, найбільш часта і негативна побічна дія, це:

– Сухість у роті

– Підвищена нервозність

– Тремор скелетної мускулатури

Більш рідкісні побічні ефекти:

– Головний біль

– Серцебиття

– Тахікардія

– Запаморочення

До інших побічних ефектів за інструкцією до застосування, відносять:

Дихальна система: подразнення в дихальних шляхах, що викликає сильний кашель.

Травна система: блювання, порушення функцій моторики ШКТ, нудота.

Серцево-судинна система: аритмії, зниження нижнього тиску (діастолічного), підвищення верхнього артеріального тиску (систолічного).

Зір: У разі попадання розчину в очі може оборотно погіршитися чіткість зору, біль в очах, поява плям, ореолу перед очима, гіперемія кон’юнктиви, а також оборотне підвищення внутрішньоочного тиску, порушення акомодації.

Алергічні реакції: рідко трапляються реакції у вигляді висипу, набряку губ, обличчя, язика, кропив’янка.

Інші: посилення потовиділення, гіпокаліємія, загальна слабкість, м’язові судоми, проблеми з затримкою при сечовипусканні, зміни психіки.

Режим дозування для дітей і дорослих

На сьогоднішній день глобальне порушення екології планети, велика кількість хімізованих продуктів, забруднене повітря відходами промисловості і вихлопних газів, підвищений радіаційний фон, потужне електромагнітне поле навколо людини руйнує нормальну імунну систему і дорослих, і дітей і зараз діагноз – обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, ХОЗЛ – не рідкість, і з кожним роком кількість хворих з цими диагозами збільшується з катастрофічною швидкістю. Найстрашніше, що страждають з малих років бронхіальною астмою діти.

Використання аерозольного балончика

При використанні балончика Беродуала – дозування для дітей і дорослих у цьому випадку однакове – слід робити 1-2 вприскування препарату 3р/день. У разі, коли у дитини або дорослого істотний ризик розвитку дихальної недостатності, то необхідно влити дві дози Беродуала, а через 5 хвилин ще 2 дози. Таке використання не можна починати раніше, ніж через 2 години.

Як розводити Беродуал для інгаляцій

Беродуал – дозування дітям до 6 років, з масою тіла менше 22 кг. На сьогоднішній день відсутні якісні дослідження щодо безпеки застосування Беродуала малюкам, тому використання препарату повинно бути обмежено, або виключено. Однак, під медичним наглядом можливе використання Беродуала з розрахунку 25 мкг іпратропію броміду, 50 мкг фенотерола гідроброміду на 1 кілограм ваги дитини, тобто 1 крапля на 2 кг ваги. Інгаляцію беродуалом для дітей до 6 років можна робити до 3 разів на добу, починаючи з мінімальної дози (0,5 мл дорівнює 10 краплям). Максимальна добова доза – 1,5 мл.

Зазвичай, дозу Беродуала у маленьких дітей беруть з розрахунку на 2 кг ваги – одну краплю, розводячи їх у 2 мл фізіологічного розчину. Завжди слід починати лікування з мінімальної пробної дози і стежити за реакцією малюка, зазвичай призначається 2 р/день, у важких випадках дозволено до 4 разів. Через півгодини від виробленої інгаляції з беродуалом у разі інфекційного захворювання можна зробити інгаляцію з лазолваном, в середньому курс становить не більше 5 днів. Реакція у малюків завжди індивідуальна, комусь допомагають тільки інгаляції з беродуалом, комусь тільки лазолван. У деяких малюків Беродуал викликає сильний кашель, а лазолван полегшує стан, і навпаки.

У таблиці представлені дозування, як розводити Беродуал для інгаляцій по інструкції з урахуванням віку та тяжкості захворювання.

Діти від 6 -12 років Діти від 12 років і дорослі Літні люди
У разі помірного бронхоспазму
0.5 мл 10 кап. 0.5 мл 10 кап. 0.5 мл 10 кап.
При гострих легких і помірних нападах астми
0.5-1 мл 10-20 кап. 1 мл 20 кап. 1 мл 20 кап.
При важких випадках, інтенсивної терапії дози збільшують
до 2 мл 40 кап. до 2.5 мл 50 кап. до 2.5 мл 50 кап.
В особливо важких випадках максимальні дози
3 мл 60 кап. 4 мл 80 кап. 4 мл 80 кап.
Для курсового і тривалого лікування
0.5-1 мл 10-20 кап. 4 р/добу, максимальна добова доза – 4 мл 1-2 мл 20-40 кап. 4 р/добу, максимальна добова доза – 8 мл 1-2 мл 20-40 кап. 4 р/добу, максимальна добова доза – 8 мл

Як робити інгаляції з Беродуалом по інструкції

– Зазначену лікарем дозу необхідно розводити тільки фізіологічним розчином до обсягу 3-4 мл, і робити інгаляцію з допомогою небулайзера поки не скінчиться розчин повністю.

– Не можна розводити ліки дистильованою водою.

– Не можна використовувати залишки розведеного раніше розчину, а кожен раз використовувати тільки свіжоприготований розчин.

– Тривалість інгаляції може залежати від виду небулайзера і від методу інгаляції, головне, щоб був витрачений весь розчин у дозі.

Особливі вказівки

Регулярне застосування зростаючих доз Беродуала та інших препаратів, що містять β 2-адреноміметики, для купірування обструкції приводить до неконтрольованого погіршення перебігу захворювання. Збільшення дози при посиленні бронхіальної обструкції понад рекомендованої неприпустимо, не виправдано і небезпечно. Щоб запобігти погіршення перебігу захворювання та запобігання загрозливого для життя стану хворого, лікарю слід вчасно переглядати план лікування пацієнта з заміною на адекватну протизапальну терапію інгаляційними кортикостероїдами.

Середня ціна Беродуала для інгаляцій в аптеках – 270-300 грн.