Причиною синуситу є порушення мікрофлори пазух

Однією з причин розвитку гаймориту, синуситу, на думку американських вчених, може бути зміна мікрофлори носових пазух, що характеризується зменшенням кількості тих бактерій, які стримують розмноження інших умовно-патогенних мікроорганізмів, присутніх в носоглотці.

Синусит, гайморит – є найпоширенішими захворюваннями, однак, досі у медиків немає єдиної думки про причини виникнення запалення носових пазух. За різними даними цим захворюванням хворіють близько 15% населення розвинутих країн (див. Ознаки гаймориту у дорослих). Звичайно, основними збудниками запалення вважаються стафілококи і стрептококи. Ці бактерії вражають будь-які відділи дихальної системи людини.

Але, навіть у абсолютно здорової людини ці мікроорганізми знаходяться в слизовій носових пазух, горла, не викликаючи ніяких запальних процесів. Тому науковці замислюються про те, що розмноження патогенної флори можливо викликано іншими причинами.

СинуситУ Сан-Франциско дослідники з Каліфорнійського університету проводили аналіз зразків слизової оболонки носових пазух у хворих з хронічним гайморитом у порівнянні із зразками слизової у здорових людей. Результати показали, що у пацієнтів з тяжкими формами синуситу мікрофлора менш різноманітна, найбільше бактерій – роду Corynebacterium tuberculostearicum, які існують на шкірі людини. При аналізі слизової у здорових людей найбільшу кількість флори складають бактерії роду Lactobacillus.

Бактерія Corynebacterium tuberculostearicum не є патогенної, однак, при масивному її розмноженні, вона також може провокувати запальні процеси. Доказом цього припущення служить проведення досліджень, коли вчені вводили високі дози цієї бактерії в пазухи піддослідним мишам, це викликало симптоми синуситу у тварин. А при введенні лактобактерій Lactobacillus sakei захворювання не відбувалося. При одночасному введенні цих 2 видів бактерій також хвороба не виникала.

На думку авторів експерименту, лактобактерії стримують зростання іншого виду бактерій. При достатній кількості L. sakei, ріст хвороботворних мікробів припиняється, але механізм такого процесу фахівці поки пояснити не можуть. Можливо, в недалекому майбутньому стане не актуальним лікування гаймориту антибіотиками, а лікування синуситів полягатиме у введенні пацієнту потрібних, правильних бактерій, які стримають зростання патогенних мікроорганізмів.

Як у кишечнику, так і в роті, і носоглотці для нормального функціонування органів дуже важливо правильне співвідношення різних бактерій. При порушенні екологічного природного балансу мікрофлори і виникають різні захворювання. Це дослідження, звичайно, ще не може дати точний висновок, результати слід перевірити, провести додатково масу інших досліджень, щоб підтвердити цей експеримент.

Якщо подальші випробування призведуть до нових доведених відкриттів, то в методах лікування таких хронічних Лор – захворювань можуть з’явитися серйозні зміни. У нашої статті можна дізнатися, які краще використовувати краплі в ніс при гаймориті.