Вінілін при стоматиті. Це кращий засіб від стоматиту?

Стоматит – запалення слизової оболонки рота, яке найчастіше буває у дітей. Деякі діти ніколи не стикаються з таким захворюванням, інших стоматит турбує досить часто. Це пояснюється індивідуальної схильністю. Стоматит може бути і у вигляді єдиного, локального ураження слизової в одному місці, і у вигляді великого поширення в порожнині рота.

Симптоми стоматиту дуже яскраві, не помітити їх неможливо

  • у роті з’являються хворобливі виразки
  • ясна набряклі, почервонілі
  • з’являється неприємний запах з рота
  • підвищується слиновиділення
  • підвищується температура тіла

Зазвичай лікування стоматиту призначає стоматолог, на підставі огляду, скарг, симптомів. Як правило, це місцеве лікування, яке не представляє особливих складнощів. Чим раніше розпочато лікування, тим ефективніше воно буде. Щоб швидше позбавити дитину від недуги, необхідно визначити, яким збудником викликаний стоматит.

Існує кілька видів стоматиту

Герпетичний

який розвивається при інфікуванні вірусом герпесу, найчастіше страждають діти до 3 років. Крім стоматиту дитину турбують висипання на губах, висока температура, відсутність апетиту, дитина стає вередливою, млявою. Такий стоматит лікується противірусними мазями, протигерпетичними препаратами після консультації стоматолога, імунолога, невропатолога.

Бактеріальний

Він викликається стафілококами, стрептококами. Він проявляється, як вторинне ускладнення на тлі травми, алергії або при вірусних інфекціях. З’являється після механічного пошкодження слизової, травмування слизової гарячими напоями та їжею, після прикушування щік, язика, губ. Стоматит може розвинутися, якщо інфекція потрапляє в область опіку або травми. Найчастіше при цьому в роті утворюються тільки 1-2 невеликі ранки з білястим відтінком. Апетит і активність дитини при цьому не знижується, високої температури теж немає. У малюків бактеріальний стоматит може виникнути і без травмування, коли ріжуться зубки і малюк все тягне в рот. Такий стоматит дуже ефективно лікується Вініліном.

Афтозний

Афтозним стоматитом найчастіше страждають діти з різними інфекційними, шлунково-кишковими і вірусними захворюваннями, у яких спостерігається авітаміноз, зниження імунітету. Для афтозного стоматиту характерна поява виразок з яскраво-червоним обідком, а також висока температура. Це хронічне захворювання, лікування якого може включати кортикостероїдні засоби.

Який кращий засіб від бактеріального стоматиту для дітей?

ВинилинПри інфекційно-травматичному, бактеріальному стоматиті є один старий, перевірений часом засіб – Вінілін. При стоматиті це дуже ефективний засіб, він має протимікробну дію, відновлює, очищає рани, сприяє швидкій регенерації запалених тканин і епітелізації слизової оболонки у роті, тому її відновлення відбувається набагато швидше.

Вінілін – це олівінілбутиловий ефір, який відомий також під іншою назвою – бальзам Шостаковського. Діючою речовиною лікарського препарату є полівинокс – це досить сильний антисептичний засіб, що знищує бактерії у ротовій порожнині. Вінілін при стоматиті чинить виражену ранозагоювальну та антимікробну дію.

Вінілін є малотоксичним препаратом, при місцевому використанні ніяких побічних дій не робить, крім можливих алергічних реакцій при індивідуальній непереносимості . Це несмачний, тягучий бальзам, тому при лікуванні не викликає негативної реакції у дітей.

Як використовувати Вінілін при стоматиті? Для обробки ранок слід добре вмочити ватяну паличку в бальзамі і наносити на уражену ділянку 2-3 рази на день. Після обробки протягом півгодини не можна пити і їсти.

Крім цього засобу також можна використовувати Йодинол при стоматиті, полоскати рот розчином харчової соди, відварами ромашки, календули, шавлії. Можна також використовувати Тантум Верде, Гексорал, Інгаліпт (докладно про спреї, ліки, мазі від стоматиту). На сьогоднішній день немає однозначної відповіді на питання – який найкращий засіб від стоматиту? Вибір лікарських засобів залежить від типу збудника захворювання, від площі, тяжкості ураження, і в кожному конкретному клінічному випадку вибирається лікарем.