Вологі серветки завдають шкоди дитячій шкірі

Алергологи і дерматологи США провели дослідження на предмет безпеки вологих серветок, які використовуються для догляду за шкірою дітей. Для тестування гігієнічних серветок був досліджений склад їх просочення. З’ясувалося, що хімічні речовини – ароматизатори, консерванти і інші, наносять ніжній шкірі дитини шкоду.

Американські педіатри рекомендують батькам виключити або значно обмежити використання вологих серветок для догляду не тільки за шкірою немовлят, малюків, дошкільнят, але й для дітей шкільного віку, а також у дорослих, схильних до алергічних реакцій.

Хімічні речовини для чутливої шкіри виявляються найпотужнішими подразниками і дуже часто подразнення, контактний дерматит (див. мазі від дерматиту), алергічний висип лікарі приймають за псоріаз (див. мазь від псоріазу), імпетиго, екзему, не підозрюючи про справжню причину шкірних реакцій, які викликаються вологими серветками.

Вчені дослідники з Університету Коннектикуту, встановили зв’язок дерматиту на обличчі, сідницях, ручках дітей з метилізотіазоліном. Цей консервант входить до складу просочення вологих серветок з антибактеріальною дією. Було помічено, що після припинення застосування таких серветок шкірні прояви у малюків протягом тижня самостійно проходили.

Педіатри рекомендують замінити використання вологих серветок звичайними, простими, стандартними водними процедурами. І застосовувати сучасні вологі серветки тільки в крайніх випадках, коли немає іншої можливості провести догляд за шкірою (подорожі, поїздки, прогулянки), вибираючи якісні, не антибактеріальні серветки.

Навіть у цих випадках звичайна, суха, м’яка серветка з тканини, змочена простою водою буде більш ефективна та безпечна, ніж сумнівні вологі антибактеріальні серветки, просочені шкідливими речовинами. При виникненні подразнення, почервоніння, висипу, застосування цих серветок слід припинити.