Біопарокс при ангіні – допомагає чи ні?

На сьогоднішній день для місцевого лікування ангіни фармацевтична промисловість пропонує величезну кількість різних спреїв, аерозолів, льодяників, розчинів для полоскання горла, антибіотиків при ангіні. Ми розглянемо, в яких випадках доцільне використання Біопарокса при ангіні, наскільки він вважається ефективним, як його застосовувати, протипоказання і побічні ефекти.

Біопарокс – сучасний препарат, який в Україні використовується порівняно недавно, тому його фармакологічні властивості, безпека і ефективність не практиці поки ще не остаточно оцінені.

Форма випуску: Біопарокс – це дозований аерозоль для інгаляцій, розчин зі специфічним запахом. Діюча речовина у складі розчину – фузафунгин, це поліпептидний антибіотик місцевої дії з протизапальним ефектом.

Показання до застосування: Враховуючи те, що при використанні препарат розподіляється в порожнині рота і носоглотці і всмоктується в кров у мінімальній концентрації, вважається, що це дуже безпечний лікарський засіб для місцевого лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. Тому він може використовуватися при вагітності і годуванні грудьми, але тільки за призначенням та під контролем лікаря. Біопаракс показаний при тонзиліті, фарингіті, риніт, ринофарингиті, ларингіті, синуситі.

Біопарокс при ангіні: Зупинимося на доцільності лікування ангіни Біопароксом. Звичайно, цей аерозоль дуже зручний у використанні, і надає місцевий, безпосередній вплив на збудника запалення. Однак, застосовувати його доцільно в тих випадках, коли запальний процес уБіопарокс ротоглотці тільки починається, при набряку, почервонінні піднебінних мигдалин, тобто при катаральній стадії запалення. Коли ж процес набуває гнійний характер, використовувати Біопарокс при ангіні стає не доцільним. Оскільки, при гнійних ангінах лікарі призначають антибіотики системної дії, перорально або в ін’єкціях. І, як правило, при фолікулярній ангіні, лакунарній ангіні Біопарокс використовують рідко.

Біопарокс при тонзиліті: Що стосується лікування хронічного тонзиліту, тут Біопарокс може бути дуже ефективний. Призначення і тривалість лікування цим препаратом визначається тільки лікарем отоларингологом, оскільки при хронічних захворюваннях показано комплексне лікування, що включає і місцеву протимікробну терапію, фізіотерапевтичні процедури і терапію, спрямовану на зміцнення імунітету. Перш ніж розпочинати лікування, слід визначити збудника тонзиліту і визначити його чутливість до антибіотиків. Інакше, терапія антибіотиком, до якого збудник стійкий, може виявитися не тільки не ефективною, але й надати негативну дію на мікрофлору слизової оболонки рота.

Спосіб застосування: При правильному, контрольованому лікарем лікуванні, Біопарокс при ангіні в початковій стадії, при хронічному тонзиліті, після видалення мигдалин може бути досить ефективним. Найголовнішою умовою правильного використання аерозолю є те, що перед застосуванням слід дуже ретельно прополоскати рот, щоб ліки максимально ефективно впливали на слизову оболонку порожнини рота. Дорослим призначають 4 інгаляції за сеанс кожні 4 години, дітям також 4 інгаляції, тільки кожні 6 годин. Користуватися аерозолем необхідно наступним чином: надягають наконечник на флакон, розташовують його в роті якомога глибше і обхоплюють губами, потім тривало, із зусиллям натискають на балон, при цьому роблячи глибокий вдих. Спочатку 2 інгаляції на одну мигдалину, потім 2 інгаляції на іншу, це необхідно, щоб сталося ретельне зрошення мигдалин і глотки. Закінчивши процедуру, наконечник потрібно зняти і ретельно промити водою. Тривалість основного курсу лікування не повинна бути більше тижня. А також не варто припиняти самостійно курс терапії при настанні перших ознак полегшення симптомів.

Побічні дії: Найбільшим недоліком цього препарату є його здатність викликати алергічні реакції. Це пояснюється тим, що до складу ароматичної добавки Біопарокса додані екстракти кмину, нирок гвоздикового дерева, екстракт коріандру, полину, м’яти, апельсина, перцю запашного, анісова олія та інші інгредієнти, які дуже часто викликають алергію, особливо у дітей. Аерозоль має дуже специфічний, сильний запах, що провокує у схильних до алергії розвиток ларингоспазму. Крім цього, можливі й інші побічні ефекти, такі як:

  • Чхання, кашель
  • Астматичні напади, задишка, ларингоспазм
  • Свербіж, висип, кропив’янка
  • Сухість слизової порожнини рота, подразнення в горлі
  • Неприємний смак у роті, нудота, блювота
  • Інші алергічні прояви

Якщо застосування препарату викликає невеликий дискомфорт, поколювання, сухість у роті, які швидко проходять, то скасовувати ліки не варто, оскільки це не завдає шкоди організму. Але, якщо алергічні реакції більш значні, то аерозоль слід відмінити і повідомити про це лікарю.

Протипоказання: Дітям до 2,5 років препарат використовувати не рекомендується. Людям з високим ризиком розвитку алергічних реакцій, при підвищеній чутливості до компонентів препарату також використовувати Біопарокс не доцільно.

Ціна: Біопарокс в аптеці можна придбати приблизно за 400 – 450 грн.