Чи корисний імбир при цукровому діабеті?

Імбир – корисні властивості при діабеті

Корисні властивості імбиру при цукровому діабеті визначаються тим, що ця дивовижна рослина крім 400 корисних речовин, містить у своєму складі весь комплекс незамінних амінокислот, які надходять в організм тільки з їжею. Тому імбир є каталізатором усіх процесів обміну речовин в організмі, покращує процес травлення. Сік цієї рослини здатний знижувати рівень поганого холестерину в крові, регулювати жировий обмін, тим самим знижуючи рівень цукру в крові, що дуже важливо для хворих на цукровий діабет.

Крім того, імбир надає антибактеріальну, відхаркувальну, антигельмінтну, проносну, тонізуючу дію, а також стимулює кровообіг, знімає спазми, лікує виразки та шкірні захворювання, підвищує чоловічу і жіночу потенцію, використовується при ревматоїдному артриті і ревматизмі. В корені імбиру є й ефірна олія, вітаміни С, В1, В2, калій, магній, натрій, цинк.

Як використовувати корінь імбиру при цукровому діабеті

Дотримуватися дієти хворим на цукровий діабет просто необхідно. Використовуючи імбир, одночасно можна і надати прісним дієтичним продуктам смакові відтінки та додатково отримати і мінеральні комплекси, поживні речовини та знизити рівень цукру в крові. До того ж найчастіше діабет буває у людей, що мають зайву вагу або страждають ожирінням, а імбир сприяє зниженню ваги. При цукровому діабеті можна вживати імбир у вигляді свіжого соку або чаю.

Важливо!!!

  • ІмбирВикористовувати його слід тільки тим хворим, які не приймають цукрознижуючі препарати, і їм вдається контролювати рівень цукру за допомогою дієти, оскільки одночасний прийом цих засобів та імбиру посилюють дію ліків і рівень цукру може знизитися дуже сильно, що вкрай небезпечно.
  • Використовувати імбир при цукровому діабеті слід тільки при узгодженні з ендокринологом.
  • При передозуванні імбиром може виникнути блювота, пронос, нудота, алергічні реакції.
  • Алергія може виникнути не тільки від передозування, але і у людей, схильних до різних алергічних реакцій, тому починати приймати корінь варто з мінімальних доз.
  • Слід мати на увазі, що імбир на прилавках наших супермаркетів має імпортне походження, а, як відомо, вся імпортна продукція рослинного походження для збільшення терміну зберігання піддається обробці хімічними речовинами, і імбир не є винятком.

Щоб зменшити можливу токсичну дію цих засобів, імбир перед використанням слід очистити і помістити в ємність з водою на годину.

  • При вживанні імбиру може знижуватися артеріальний тиск та частішати серцебиття, тому не варто зловживати цим засобом людям, що страждають гіпотонією і мають серйозні захворювання серця.
  • Оскільки імбир має зігріваючу властивість, його не можна використовувати при високій температурі тіла, так як він буде сприяти збільшенню жару.

Чай з імбиру при діабеті:

Лікування імбиром цукрового діабету можливо у вигляді соку або чаю. Щоб заварити чай, слід очистити шматочок кореня, замочити на годину в холодній воді, потім натерти його на тертці або нарізати тоненькою стружкою. Покласти стружку в термос і залити окропом. Застосовувати за півгодини до їжі три рази на день, додаючи в традиційний або трав’яний чай.

Сік імбиру від діабету:

Щоб зробити сік – корінь імбиру слід натерти на тертці, а потім вичавити через марлю. Такий сік можна пити 2 рази на день, але не більше 1/8 частини чайної ложки.