Інсулін скоро буде доступний в таблетках, такий же ефект, і діє довше ін’єкцій

Справжній прорив у фармацевтичній промисловості вдалось зробити вченими в Індії, ними була створена таблетована форма інсуліну. Причому, вирішена проблема ефективності нового препарату – експерименти на тваринах показали не меншу результативність створених таблеток в порівнянні з ін’єкціями, виробленим хворими на цукровий діабет.

Проблема створення оральних форм інсуліну перед світовою фармаіндустрією стоїть вже давно. Представники західних компаній з виробництва медичних препаратів обіцяли створення подібних таблеток з гормоном інсуліну приблизно до 2020 року. І ось зовсім недавно в Пенджабі фахівці з Національного інституту фармацевтичних досліджень повідомили, що завершені випробування, які доводять, що створені препарати можуть замінити ін’єкції інсуліну.

Основна трудність винаходу такого засобу полягає в тому, що під час знаходження в шлунку, соляна кислота і ферменти травної системи розщеплювали інсулін, а всмоктуваність препарату в кровотік з шлунково-кишкового тракту дуже низька. Вченим з Індії вдалося впоратися із завданням шляхом серйозного захисту активної речовини.

Крім того, що інсулін оточили ліпосомами, помістивши його в ліпідні капсули, вони додали для захисту молекули поліелектролітів, створивши кілька захисних шарів. Щоб посилити всмоктування інсуліну в кишечнику, крім ліпосом додали фолієву кислоту і вітамін B.

Дослідження, проведені на гризунах, підтвердили вдалий винахід тим, що таблетована форма знижує рівень цукру в крові також ефективно, як і ін’єкції, але також було встановлено, що дія таблеток виявилася більш тривалою. Далі інноваційні таблетки повинні пройти клінічні випробування на людях і якщо результати виявляться такими ж успішними, то це буде великим полегшенням для мільйонів людей, які страждають на цукровий діабет, адже таблетки набагато зручніше і простіше приймати, ніж проводити щоденні ін’єкції.

У журналі Biomacromolecules були озвучені результати цих експериментів, що в наукових колах викликало справжній фурор. У США ж фахівці досліджують і розробляють варіанти створення можливості доставки гормону з допомогою імпульсного ультразвуку, що можливо також створить альтернативу ін’єкційному введенню препарату.