Ризик розвитку цукрового діабету 2 типу підвищується при нестачі сну

За даними статистики, на початок 2012 року в Росії число людей, страждаючих цукровим діабетом 2 типу, становила понад 3 млн. 200 тис. осіб. За оцінками експертів, вже через 10-12 років ця цифра буде збільшена в 2 рази. Більш того, ці дані офіційної статистики, багато громадян не обстежуються і не знають, що хворі, і ці цифри швидше за все більше статистичних в 3-4 рази.

Основні причини цукрового діабету 2 типу та його настільки високого зросту захворюваності, в першу чергу, фахівці пов’язують з малорухливим способом життя, тривалими і практично постійними стресами у міських жителів, незбалансованим і нераціональним харчуванням, зловживанням енергетичними напоями, курінням, алкоголем, а також нестачею сну. До такого висновку прийшли американські вчені з Медичної школи Гарвардського університету, з’ясувавши, що дефіцит сну підвищує ризик виникнення цукрового діабету 2 типу.

Щоб провести експеримент, група фахівців відібрала 21 здорового добровольця. Протягом усього дослідження, вони перебували в лабораторії. Протягом 3 тижнів їм дозволялося спати менше 6 годин. Більш того, дослідники збільшили тривалість дня з 24 годин до 28. Тільки після цього, фахівці протягом 9 днів відновили для учасників нормальну для людини тривалість сну і неспання.

За результатами дослідження, у більшості добровольців недолік сну привів до підвищення рівня цукру в крові. У деяких учасників в період дефіциту сну, рівень глюкози наближався до значень, характерних для діабетиків, а у відновному періоді відбулася нормалізація цього показника. Таким чином, вчені зробили висновок, що брак сну скоротив вироблення інсуліну у випробовуваних після їжі до 32% в середньому, і винесли висновок, що тривале позбавлення сну, постійна відсутність відпочинку, може сприяти розвитку цукрового діабету 2 типу.