По диханню можна буде визначати рівень глюкози в крові

Людям, страждаючим цукровим діабетом, доводиться постійно стежити за нормою глюкози в крові. У Новій Англії фахівці Західного університету давно займаються розробкою приладів, які б полегшували проведення такого аналізу. Новий сконструйований діагностичний прилад може визначати рівень глюкози у крові без проколювання пальця, а по повітрю, що видихається. Це значно спрощує проведення аналізу, уникаючи частих проколів пальців рук.

Протягом усього життя хворі цукровим діабетом використовують домашні глюкометри, або є частими клієнтами лабораторій і регулярно здають аналіз крові, що приносить значний дискомфорт для діабетиків. Більш того, часто людина навіть не підозрює, що хворіє цим захворюванням, коли воно носить прихований характер, тому важливо знати про ознаки цукрового діабету у жінок, симптоми цукрового діабету у чоловіків, а також про причини виникнення цукрового діабету.

Новий прилад, який буде незабаром використовуватися більшістю хворих, поки ще має досить великі розміри, приблизно як книга, але інженери продовжують роботу над вдосконаленням і прагнуть довести його розміри для стандартного алкотестера. Принцип дії портативного приладу заснований на визначенні рівня ацетону в повітрі, видихуваному людиною, оскільки саме ацетон корелюється з рівнем цукру в крові.

Пристрій для неінвазивного моніторингу глюкози містить тоненькі плівочки 2 полімерів, що реагують на ацетон, який міститься в повітрі, що видихає хворий. При цьому хіміко-фізичні властивості плівки змінюються, визначаючи кількість ацетону, і, як наслідок, рівня цукру в крові. Розробники запевняють, що сенсор дуже точний, він реагує тільки на ацетон, не враховуючи інші домішки повітря.

Інноваційний метод контролю глюкози і перебігу діабету буде недорогим, використовувати його хворий зможе просто і легко самостійно без сторонньої допомоги, а саме головне, що це неінвазивний спосіб, який можна використовувати нескінченну кількість разів. У наших статтях можна також дізнатися про те, чи корисний імбир при цукровому діабеті, а також про користь лаврового листа при цукровому діабеті.