Інноваційний метод протезування кульшового суглоба, випробуваний в Іспанії

Сучасні медичні технології не стоять на місці, і з кожним роком з’являються все нові і нові підходи по вдосконаленню різних хірургічних операцій. Так, в Барселоні в лікарні Sant Celoni ортопеди досить успішно розробили і випробували новий підхід до ендопротезування кульшового суглоба. Ця інноваційна технологія при протезуванні кульшового суглоба дозволяє зберегти капсулу суглоба, знижує ризики ускладнень та прискорює процес відновлення після операції.

Існує безліч захворювань, які вимагають оперативного втручання після травми суглоба або дегенеративних змін. Ця сучасна оперативна техніка, яка називається Maash, підходить для використання у пацієнтів з артрозом кульшового суглоба, при складних переломах стегнової кістки, кульшової дисплазії, однак, при інших формах ураження кульшового суглоба, наприклад, при вродженому вивиху стегна, такий метод не підходить.

Новий метод полягає в тому, що введення протеза здійснюється через поперечний розріз капсули суглоба. Група пацієнтів, які вже перенесли подібний метод Maash протезування кульшового суглоба, після клінічних спостережень, показали значне зниження кількості ускладнень цієї операції, таких як зміна довжини суглоба, вивих суглоба. До того ж інноваційна технологія скоротила в 2 рази час перебування хворого в стаціонарі, замість тижня до 3 днів і зменшився реабілітаційний період.

Фахівці-ортопеди вважають такий метод дуже ефективним і основною його гідністю відзначено те, що він відносно простий у виконанні, тобто оперуючий хірург досить легко може освоїти даний метод. А для пацієнтів звичайно дуже важливо, що мінімізуються ускладнення, час госпіталізації та відновного періоду після операції.