Кращі мазі від герпесу на губах

Герпес на губах – з цією проблемою часто зустрічається величезна кількість жінок і чоловіків. Після переохолодження, тривалого прийому антибіотиків, застуди або сильної стресової ситуації, коли організм слабшає – герпес Simplex не дрімає, він одразу дає звістку про себе. Практично все населення заражене різними видами герпетичної інфекції, тільки виявляються вони не у всіх.

Міцна імунна система не дає шансів для розмноження вірусу, а якщо захисні сили організму слабшають, то герпес може повторюватися по кілька разів на рік. Особливо несподівано і неприємно буває жінкам, яким завжди хочеться бути красивими, чарівними, а не з пухирями, розпухлим ротом і з маззю від герпесу на губах.

Медицина досі не має можливості назавжди вивести жоден вірус з організму, і особливої ефективної профілактики герпетичних висипань також не існує. Тільки за допомогою різних гелів, спреїв, мазей від герпесу на губах можна на якийсь час забути про свербіння і печіння, оскільки лікування герпесу є переважно симптоматичне.

Нераціональне харчування, стреси, депресивний настрій, нестача вітамінів, велика кількість хімізованих продуктів харчування, шкідливі звички та нездоровий спосіб життя, впливають на імунітет, тому боротьба з рецидивами герпесу повинна починатися з укріплення загального стану організму – вітамінотерапія, здорове харчування, міцний сон і частий відпочинок, загартовування і зміцнення психологічного здоров’я.

Серед засобів від герпесу на губах можна виділити кілька груп лікарських препаратів – протигерпетичні пероральні засоби – Ацикловір і його аналоги, а також Валацикловір – Валтрекс, Вайрова, Вирдел та ін., Фамцикловір – Фамвир. Ці лікарські засоби повинні призначатися тільки лікарем у випадку частих рецидивів або дуже великих ділянок висипань на шкірі.

Якщо лікар вам призначив лікування цими протигерпетичними препаратами, намагайтеся купувати засіб від герпесу на губах від європейських виробників або вітчизняних, оскільки при використанні індійських препаратів останнім часом частішають випадки появи різних алергічних реакцій на них. В одній з наших статей можна почитати про те, як швидко вилікувати герпес на губах. Основне ж лікування невеликої прояви герпесу на губах, здійснюється місцевими засобами, про які ми розповімо докладніше:

Кращі креми, мазі від герпесу на губах

Важливе питання – чим мазати герпес на губах для якнайшвидшого одужання? У таблиці ми наведемо перелік мазей, гелів, найбільш ефективних при цьому захворюванні.

Виру-Мерц серолВиру-Мерц серол –

ефективний противірусний гель, діюча речовина якого Тромантадин. Він активний проти вірусів Herpeszoster (вітрянка та оперізувальний герпес) і Herpessimplex I і II типів. Звикання вірусу до цього засобу не виникає, єдиною побічною дією може бути контактний дерматит. Він дуже добре знімає біль, свербіж і печіння, характерні для прояви герпетичної інфекції, що значно скорочує тривалість захворювання, подовжує період ремісії.

Застосування: гель, мазь проти герпесу наносять на шкірні ділянки до 5 разів на день, злегка втираючи протягом 5 днів. Якщо через 2 дні поліпшень не спостерігається – слід відмінити використання даного засобу.

БонафтонБонафтон –

противірусна мазь, активна проти аденовірусів та вірусу Herpes simplex, діюча речовина Бромнафтохинон.

Застосування: на ділянку висипання наносять 4 рази в день на 10 хвилин. При простому герпесі можна проводити лікування за призначенням лікаря 3 циклами з 2-денним перервою, курс за 5 днів.

Теброфенова мазь –

від герпесу на губах також може бути використана, оскільки є противірусним засобом, до складу якого входить Тетрабромтетрагідроксидифенил.

Застосування: обробляють ділянки висипань 3 рази на день протягом 5-7 днів.

ПанавирПанавир –

противірусний та імуномодулюючий гель, до складу якого входить екстракт очищений пагонів рослини Solanum tuberosum, в якому основна діюча речовина – гексозний глікозид. Панавир підвищує імунітет у вогнищі запалення, тому широко застосовується ця мазь від герпесу на губах, при генітальному герпесі, оперізуючому лишаї (герпес зостер) і при офтальмогерпесі.

Застосування: гель наносять на слизові оболонки або ділянки шкіри тонким шаром 5 р/день, курсом 4-5 днів, іноді до 10 днів.

Д-ПантенолДекспантенол, Пантенол, Депантенол, Бепантен –

допоміжні засоби від герпесу на губах, оскільки є стимуляторами регенерації тканин. Їх можна застосовувати в якості додаткового засобу для прискорення загоєння бульбашок і корочок.

Гипораминова мазь, супозиторії ректальні і вагінальні, а також пастилки розсмоктуючі Гипорамин –

це засіб рослинного походження, що складається з листя обліпихи – сухий очищений екстракт, можна використовувати звичайне масло обліпихи. Має противірусну дію, використовується при гострих і хронічних формах простого герпесу будь-якої локалізації, при оперізувальному лишаї або вітрянки у дорослих, вітрянки у дітей.

Алпізарінова мазьАлпізарінова мазь –

це тетрагідроксиглюкопиранозилксантен, який отримують з лікарської рослини копійочника альпійського жовтіючого, з листя манго, родини сумахових, бобових, проводиться як у вигляді мазей, так і таблетках. Володіє противірусною активністю по відношенню до дермототропних штамів вірусу простого герпесу і герпесу зостер.

Мазі від герпесу на губах з діючою речовиною Ацикловір

Для лікування герпесу на губах мазями та іншими місцевими засобами, поки нічого кращого, ніж ацикловір, фармацевтична промисловість запропонувати не може і на питання, чим помазати герпес, в будь-якій аптеці вам дадуть відповідь – Ацикловіром, аналогів якого предостатньо.

АцикловірАцикловір –

активний відносно вірусів Епштейна-Барр, Herpes simplex 1 і 2, вірусу Varicella zoster, цитомегаловірусів. Випускаються у вигляді кремів і мазей Росією, Індією, Хорватією (Ацикловір Бєлупо), Німеччиною (Ациклостад).

АцигерпинАцигерпин –

випускається у вигляді крему і мазі, виробник Індія. При лікуванні важливо вчасно почати терапію, чим раніше, тим краще, наносять мазь на висипання кожні 4 або навіть 3 години. Серед побічних дій часто буває печіння, болючість, шкірний висип, алергічні реакції або набряк у місці нанесення.

ВивораксВиворакс –

випускається у вигляді крему, виробник Індія. При лікуванні герпесу посилення терапевтичного ефекту спостерігається при одночасному призначенні імуностимуляторів. При використанні при вагітності та годуванні груддю адекватних і строгих досліджень не проводилося, тому застосування будь-яких засобів Ацикловіру при вагітності пов’язано з можливим ризиком для плоду і застосовується у вкрай рідкісних випадках.

ЗовіраксЗовіракс –

найбільш розрекламований засіб від герпесу на губах, виробник Великобританія. Препарат Зовіракс наносять 5 р/день тонким шаром на висипання і сусідні з ними ділянки шкіри. Серед побічних дій можливо тимчасове почервоніння, поколювання на оброблюваних ділянках. Іноді виникає алергічний дерматит на компоненти препарату.

ГервираксГервиракс –

виробник Росія, крем Гервиракс слід наносити або чистими руками, або ватним тампоном, під уникнення додаткового інфікування ділянок шкіри і слизових. Лікування триває до тих пір, поки не виникне скоринка на бульбашках або поки висипання не заживуть повністю, тобто 5-10 днів, але не більше.

ГерпераксГерперакс –

виробник – Індія, при герпесі сприяє профілактиці утворення нових висипань, знижує розвиток вісцеральних ускладнень, сприяє швидкому утворення кірок, знеболює, знімає свербіж. Застосовується також, як інші препарати з діючою речовиною Ацикловір.

Cтаттю про кращі мазі від герпесу на губах також можна прочитати російською мовою: «Лучшие мази от герпеса на губах».