Лікування Ірунином грибка нігтів

Грибок нігтів у дорослих

Грибкові захворювання в людини на сьогоднішній день займають особливе місце в загальній інфекційній патології. Найбільш значне поширення серед всіх грибкових уражень людини отримав оніхомікоз – нігтьовий грибок. За багатьма дослідженнями, проведеними в різних країнах, визначено, що понад 30% населення планети заражені різними грибковими захворюваннями, і серед усіх видів мікозів грибку нігтів належить більше 50% з них .

Це грибкове ураження найбільш важко піддається лікуванню, оскільки терапія мікозів нігтів повинна бути тривалою, комплексною, з паралельною регулярною антисептичною обробкою взуття хворого. Найчастіше збудниками оніхомікозу є дерматофіти – вони виявляються у 50-80% пацієнтів з грибком нігтів, дріжджоподібними грибами – 5-7%, пліснявими грибами – 9%.

Найчастіше у пацієнтів одночасно діагностується відразу кілька збудників грибка нігтів, тобто лабораторні методи досліджень визначають змішані мікози, які важко піддаються місцевої терапії. Тому у багатьох клінічних випадках успішне лікування оніхомікозу неможливо без застосування пероральних антимікотиків широкого спектру дії.

Ефективність лікування грибка нігтів Ірунином

ІрунинПісля ретельного обстеження пацієнта, біохімічних аналізів, культуральних методів досліджень, консультацій інших фахівців на предмет визначення супутніх захворювань, лікарем дерматологом може бути призначений сучасний антимікотик для прийому всередину – Ірунин, а також його аналоги Орунгал, Ітразол, Орунит, Кандитрал, Румікоз.

Це відносно новий препарат, міжнародна непатентована назва якого Ітраконазол – синтетичний протигрибковий антибіотик, який широко використовується в нашій країні з 1996 року. Багатьма дослідженнями неодноразово підтверджено його високоефективну дію при терапії різних грибкових захворювань не тільки нігтів, але і шкіри, внутрішніх органів, вагінальних кандидозів. Підтверджена також і безпека Ірунина при лікуванні різних мікозів у людей, страждаючих цукровим діабетом.

За даними досліджень, після 9 місяців лікування Ітраконазолом при контрольної діагностики у 92% пацієнтів з оніхомікозом було відзначено повне одужання, причому при контрольному огляді через рік після терапії у 94% також констатувалося повне вилікування. Крім лікування пероральними антимікотиками одночасно слід проводити і місцеву терапію уражених областей, і проводити регулярну дезінфекцію взуття, якою користується хворий грибком нігтів на ногах. Без комплексної терапії та антисептичних заходів взуття, використання пероральних антимікотиків може бути не настільки ефективним і з плином часу може давати рецидиви захворювання.

Застосування Ірунина від грибка нігтів

Пацієнтам з грибком нігтів, викликаним різними збудниками, рекомендується лікування Ірунином методом пульс-терапії. Зазвичай терапія становить 2-4 циклу, в залежності від глибини і площі грибкового ураження. Більшості пацієнтів, в разі значного наростання кератотичних мас на нігтях, перед лікуванням слід видаляти інфіковані ділянки, це здійснюється або самим хворим за допомогою микоспору, який входить в набір для лікування грибка нігтів, або кваліфікованим фахівцем методом розм’якшення уреапластом.

При оніхомікозі нігтів на ногах стандартна терапія наступна: один раз в день 200 мг протягом 3 місяців, пульс-терапія – два рази в день 200 мг протягом 1 тижня на курс, через 21 – 28 днів курс повторюють, слід провести від 3 до 4 курсів. У разі грибкового захворювання нігтів виключно на руках, достатньо проведення 2 курсів, також з інтервалом в 21 день. Оскільки елімінація діючої речовини з нігтів досить повільна, тому ефект від лікування при грибку нігтів настає через 6-9 місяців після закінчення терапії.

Протипоказання Ірунина

Пероральний прийом Ірунина протипоказаний людям з індивідуальною гіперчутливістю до Ітроконазолу і компонентів Ірунина. З обережністю можна призначати цей антимікотик в дитячому віці, при супутніх захворюваннях печінки, при тяжких формах серцевої недостатності. Існує цілий список лікарських препаратів, з якими одночасний прийом Ірунина не припустимо: симвастатин, терфенадин, ловастатин, астемізол, триазол, мізоластин, дофетилід, цизаприд, хінідин, рифампіцин та ін

Побічні дії Ірунина

  • Шлунково-кишковий тракт – це найчастіші побічні ефекти, запори, нудота, болі в животі, диспепсія, зниження апетиту, аж до анорексії.
  • Центральна нервова система – запаморочення, головний біль, підвищена стомлюваність, невропатія.
  • Алергічні реакції – кропив’янка, висип, шкірний свербіж, ангіоневротичний набряк.
  • Сечовидільна система – сеча може набувати темний колір, гіперкреатинемія.
  • Серцево-судинна система – набряк легенів і розвиток хронічної застійної серцевої недостатності.
  • Статева система – у жінок можливе порушення менструального циклу.
  • Обмін речовин – гіперкаліємія, набряки.
  • Іноді розвивається токсичний гепатит, холестатична жовтяниця, в поодиноких випадках реєструвалися летальні випадки від гострої печінкової недостатності. Тому при терапії Ірунином рекомендується періодично проводити контроль функції печінки. При появі ознак токсичного ураження печінки: блювання, слабкість, анорексія, потемніння сечі, слід негайно відмінити прийом препарату і досліджувати функції печінки. Хворим з різними захворюваннями печінки і підвищеним рівнем печінкових ферментів призначати цей лікарський засіб не слід. Також терапію слід припинити у разі розвитку нейропатії.

Ірунин від грибка нігтів – ціна: 100 мг. 6 капсул 300-350 грн., 10 капсул 450-500 грн., 14 капсул 600-650 грн.

Ірунин від грибка нігтів – відгуки:

Якщо Ви використовували в лікуванні грибка нігтів Ірунин, будь ласка, залиште свій відгук про ефективність препарату у вашому випадку, про побічні ефекти та ін.

Cтаттю про лікування Ірунином грибка нігтів також можна прочитати російською мовою: «Лечение Ирунином грибка ногтей».