Наслідки інсульту можна усувати музикою, співом

За допомогою музики можна лікувати наслідки інсульту – до такого висновку прийшли медики-науковці. А саме те, що наслідки порушення мови після інсульту піддаються лікуванню співом і музикою. Медикам вдалося відновити мовлення пацієнтам, що перенесли інсульт, саме завдяки активним заняттям співом.

Наслідки інсульту лівої сторони призводять до порушення відтворення мовлення, яке деколи дуже важко відновити. Була розроблена спеціальна музична методика, яка полягає в тому, що пацієнтові потрібно проспівати ті речення, які йому не вдається вимовити, тільки в певному ритмі і тональності.

Оскільки відомо, що порушення мовлення проявляється тільки при пошкодженні головного мозку у лівій півкулі, а активне заняття співом ефективно сприяє розвитку правої півкулі, при позитивних змінах в якому з’являється можливість «співати» мовлення.

І коли людина навчиться співати ті фрази, які викликають утруднення при вимові, потім вона уже не втрачає цих навичок. Єдине, що цей процес дуже тривалий, курс подібного методу становить як мінімум 5 років, до того ж слід навчати і родичів хворої людини, які доглядають за пацієнтом.

У проведеному експерименті, перевіряючому цю методику виявилося, що 70% хворих навчилися висловлювати свої думки, змогли висловлюватися, проспівуючи фрази. Медицина поки не може роз’яснити точного механізму такого лікування, проте, вже давно було доведено, що музика вирішує проблеми з мовленням.

Американськими вченими до того ж також було доведено, що добре допомагають у відновленні пацієнтів соснові шишки від інсульту. Не багато хто знає, що крім інсультів, людина може перенести малопомітні Мікроінсульти – ознаки, симптоми, яких детально описані в нашій статті.