Ополіскувачі для рота можуть бути причиною інсульту або інфаркту

Ополіскувачі для рота, які останнім часом стають дуже популярними, несуть в собі ризики розвитку інсульту та інфаркту. Багато хто сьогодні звик використовувати різні антибактеріальні ополіскувачі для гігієни порожнини рота, не підозрюючи про те, що антисептики, що входять до їх складу крім хвороботворних бактерій знищують ще й корисні бактерії, які регулюють тонус судин в організмі.
Стоматологи рекомендують крім звичного всім чищення зубів, доповнювати обробку рота зубними еліксирами, на яких виробники заробляють мільйони доларів в рік. Ці засоби можна побачити у вільному продажу в будь-якому аптечному пункті, до складу яких входить фтор, мінерали і антисептики, що сприяють захисту зубів, знищенню бактерій. Ці засоби можна використовувати, але тільки при будь-яких захворюваннях порожнини рота за призначенням лікаря, а для щоденної гігієни їх використовувати не рекомендується.

Дослідники з Британії в Лондонському університеті Куін Мері провели дослідження, яке встановлює, що подібні засоби гігієни здатні підвищувати артеріальний тиск, провокуючи збільшення ризику інсультів і серцевих нападів.

Приводом для такої заяви служило дослідження на 19 учасників експерименту, вони почали полоскати рот 2 рази в день засобом Корсодил і на другий день у випробовуваних виявили підвищення тиску на 2-3,5 мм р. с.

Здається небагато, але це мізерне підвищення здатне збільшити ризик розвитку ішемічного інсульту на 10% (див. ознаки інсульту у жінок та ознаки мікроінсульту), інфаркту на 7 відсотків. Звичайно, молодій людині без проблем з серцево-судинною системою таке незначне підвищення не загрожує нічим серйозним, але якщо людина похилого віку, або у нього є схильність, або вже розвинулися захворювання серця і судин, то не слід використовувати подібні засоби для гігієни порожнини рота.

Автори дослідження вважають, що розчин хлоргексидину, який міститься в ополіскувачах, є причиною такого підвищення АТ. Хлоргексидин вбиває корисні бактерії, які призначені для утворення оксиду азоту, який сприяє розширенню судин. Порушення нормальної мікрофлори слизової при полосканні знижує на 25 відсотків рівень у крові метаболітів оксиду азоту, викликаючи підвищення артеріального тиску.