Симптоми раку сечового міхура

 

Серед усіх злоякісних новоутворень, що вражають організм людини, рак сечового міхура по статистиці посідає 10 місце у жінок і 5 чоловіків, що становить приблизно 3 відсотки від загальної кількості онкологічних захворювань. Серед злоякісних поразок сечостатевої системи йому належить 70 відсотків, причому 90 відсотків припадає на перехідно-клітинний рак сечового міхура.

Для визначення методів лікування раку сечового міхура, тактики ефективної терапії, дуже важливі характеристики злоякісного процесу, такі як: розміри пухлини, гістологічна будова клітинних елементів, наявність і ступінь розростання пухлини в різні віддалені або найближчі органи і тканини.

Характерні симптоми раку сечового міхура

  • Самим основним, спостережуваним в 85 відсотків випадків, симптомом раку сечового міхура є виявлення в сечі згустків крові або навіть частинок крові, причому це може не супроводжуватися больовими відчуттями. Іноді домішку крові неможливо визначити на око і незначна кровотеча виявляється тільки після аналізу сечі. Слід знати, що поява крові в сечі – симптом, який виникає при багатьох інших захворюваннях сечовидільної системи, тому слід в обов’язковому порядку пройти повне обстеження, щоб виключити або вчасно підтвердити таке грізне захворювання, як злоякісна пухлина сечового міхура.
  • Хворий може скаржитися на печіння, болі в кінці сечовипускання, тобто у 20 відсотків хворих спостерігаються симптоми циститу.
  • При початкових стадіях захворювання кров в сечі – гематурія – може з’являтися епізодично, тобто виявлятися протягом одного дня, потім зникати і через якийсь проміжок часу знову повторюватися. Причому інтенсивність кровотечі не пов’язана з розмірами пухлини, бувають випадки, що незначна пухлина викликає сильні кровотечі, а новоутворення великих розмірів не призводить до значного виділення крові.
  • Найчастіше хворі відчувають болі, що локалізуються над лобком, але при прогресуванні захворювання больові відчуття можуть бути більш поширеними і іррадіювати або в промежину, або у пряму кишку, у піхву або мошонку.
  • Якщо пухлина локалізується поблизу шийки сечового міхура, то тоді до інших симптомів раку сечового міхура приєднується – нетримання сечі, поява частих, помилкових позивів до сечовипускання.
  • При накопиченні великої кількості згустків крові, може статися закупорка сечового міхура.
  • Якщо людина страждає хронічним пієлонефритом, циститом, гідронефрозом, симптоми яких можуть бути і першими ознаками розвитку злоякісних новоутворень, слід виявляти онкологічну настороженість. При наявності цих захворювань ризик розвитку раку сечового міхура з віком підвищується. Тому при рецидивах хронічних захворювань сечовидільної системи слід в першу чергу виключити онкологію і регулярно проходити повноцінне уважне обстеження.