Чистотіл при онкології

Про лікувальні властивості такої популярної рослини, як чистотіл, відомо з давніх часів. Українська назва цієї лікувальної трави чистотіл – говорить сама за себе. На Русі народні цілителі використовували його від безлічі недуг – дітей купали у відварі чистотілу для лікування діатезу та інших шкірних захворювань, їм лікували пародонтоз і дизентерію. Коли у Володимира Мономаха був виявлений рак губи, в літописах згадується, що чистотіл допоміг йому впоратися з цією хворобою. І в наш час при терапії онкологічних захворювань багато народних фітотерапевтів вдаються до застосування цієї цікавої рослини.

Склад чистотілу:

Хімічний склад чистотілу дуже різноманітний, і корисні властивості цієї рослини обумовлені наявністю в неї понад 22 алкалоїдів – речовин, що містять азот і що мають складну структуру, тому володіючих високою біологічною активністю, деякі з яких здатні надавати протипухлинну дію. Також у його складі є вітаміни, які необхідні людині в самій великій кількості – аскорбінова кислота і вітамін А, ефірне мало, кислоти – янтарна, лимонна, яблучна. Високою активністю володіють і сапоніни – надають відхаркувальну, сечогінну, протисклеротичну дію, флавоноїди – попереджуючі розвиток і ріст пухлин, алергічних реакцій, що мають противірусну та протизапальну властивості.

Використання чистотілу в онкології

ЧистотілНа сьогоднішній день медицина має в розпорядженні декілька способів боротьби з розвитком і зростанням злоякісних новоутворень у людини, це:

  • Видалення пухлини хірургічним шляхом
  • Хіміотерапія
  • При гормонозалежних пухлинах – гормональне лікування
  • Променева терапія

З перерахованих методів найсильніше побічну негативну дію на організм людини надає хіміотерапія, не менш агресивну дію надає опромінення та гормонотерапія. Однак, багато експериментальних дослідів, конкретні клінічні випадки в практиці лікарів вказують на те, що імунна система людини здатна сама впоратися з деякими незапущеними видами онкологічних захворювань. Офіційна медицина поки не може розібратися в тому, як запустити механізм такої можливості організму людини. Тому коли людина опиняється віч-на-віч перед таким страшним діагнозом, як рак, вона шукає всі можливі способи для боротьби з цією підступною і нещадною недугою. І крім традиційних методів боротьби зі злоякісними пухлинами можна виділити наступні види допомоги людині у знищенні онкоклеток:

  • Підвищення імунітету хворого онкологією
  • Використання рослинних отрут, що містяться в травах, тобто препаратів рослинного походження, в складі яких присутні алкалоїди
  • Психологічний настрій на одужання, використання вчення Рейки, афірмації, спеціально підібраних настроїв Ситіна, аутотренінг та інші методики самонавіювання і самоконтролю.

Тому кожен онкохворий стоїть перед вибором того чи іншого шляху оздоровлення, враховуючи діагноз і думку лікарів, власні етичні принципи, матеріальні можливості, свій фізичний і психологічний стан.

Чистотіл, болиголов, коріння аконіту, барвінку, віх, ферула – рослини, при настоюванні яких у 40% спирті, утворюються речовини, які називають рослинними отрутами, здатними надавати протипухлинну дію. Однак, надходження таких препаратів в організм має бути в суворих дозуваннях, в незначній кількості, за певною схемою, строго індивідуально, крапельно, тому терапія отруйними травами займає тривалий час, як мінімум 3 місяці. Хворий також повинен розуміти, що не варто сподіватися на 100% ефект від лікування тільки одними рослинними засобами. Онкологія – дуже серйозне, грізне захворювання, яке слід лікувати за допомогою традиційних медичних методів, доповнюючи і продовжуючи терапію за допомогою народної медицини.

До того ж, використання рослинних отрут доцільно при перших стадіях онкології, коли розміри пухлини незначні, також прийом всередину отруйних препаратів повинен проводитися тільки під контролем фітотерапевта, оскільки перевищення дозування може призвести до отруєння. Якщо ж у хворого виявлена не перша, друга стадія онкології, якщо розміри пухлини вже великі, а для терапії отрутами потрібна висока доза і багато часу, то людині слід відмовитися від цього методу лікування, і застосовувати тільки традиційні види лікування, пропоновані лікарями.

Чи можна постійно використовувати чистотіл у лікуванні онкології?

Вживання однієї і тієї ж рослинної отрути постійно – не доцільно, слід чергувати отрути кожні 4 місяці, оскільки кожна трава містить різні алколоїди і змінюючи їх, розширюється діапазон дії отрут на онкологічні клітини.

Кому протипоказано застосовувати чистотіл?

При онкології використання чистотілу має протипоказання для осіб, які страждають на бронхіальну астму, хворим на епілепсію (див. лікування, симптоми епілепсії, причини епілепсії), деякими неврологічними порушеннями, а також людям зі стенокардією. При вживанні настоянок чистотілу при онкології, болиголову або інших отруйних рослин всередину, хворим слід прислухатися до реакції організму на дію рослинної отрути, при виникненні необґрунтованої нудоти або блювоти слід припинити прийом препарату, оскільки це може бути сигналом про перевищення дози. При передозуванні чистотілу можливий розвиток паралічу дихального центру. Також слід регулярно контролювати біохімічні показники крові, печінкові проби, оскільки чистотіл та інші отруйні трави мають токсичну дію на печінку.