Доведено, що старіння організму в різних частинах тіла йде нерівномірно

У Лос-Анджелесі в Каліфорнійському університеті фахівці проводили дослідження, спрямовані на з’ясування чи однаково старіють різні тканини в організмі, довівши, що біологічний годинник все-таки працює неоднаково в окремих ділянках тіла. Тобто органи і тканини старіють з різною швидкістю.

Дослідники вивчили 8 000 зразків ДНК понад 50 видів патологічно змінених і абсолютно здорових тканин в організмі людини різного віку – від зародка до 100 літньої людини. З’ясувалося, що в тканинах і органах між хронологічним і біологічним віком існує величезна різниця. Наприклад, молочні залози у жінок старіють на 3 роки швидше всього організму, а тканини серця, навпаки, років на 10 молодше реального віку людини.

Абсолютно вражаючим відкриттям стало те, що у хворих прогеріею дітей (спадкове генетичне захворювання, коли відбувається передчасне старіння), клітини організму відповідали хронологічному віку. Дослідження також встановили, що тканини, розташовані поблизу з тканинами, ураженими онкологією, були на 12 років старше, онкологічні клітини ракових пухлин приблизно на 35 років старше здорових тканин.

А зразки пухлин головного мозку (див. ознаки пухлини головного мозку) у деяких дітей були на 80 років старше цього біологічного віку. Враховуючи отримані результати, вчені зробили висновки, що в дитячому і підлітковому віці клітинний годинник йде швидше, а після 20 років відбувається уповільнення та біологічний час стає більш рівномірним.

Ці дослідження ще раз підтверджують той факт, що вік є чинником підвищення ризику онкологічних захворювань як у жінок, твк і у чоловіків. А також те, що із-за раннього старіння тканин молочної залози, рак грудей у жінок (див. ознаки раку грудей) вважається найпоширенішим злоякісним новоутворенням у жінок.