Собаки знижують ризик атопічного дерматиту у дітей

Відомо, що атопічний дерматит у дітей і дорослих – це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, яким страждає 20% дітей і 3% дорослих. При цьому у дітей він виражається ексудативними висипаннями і алергічною реакцією на будь-які зовнішні подразники. До цих пір причини появи атопічного дерматиту у дітей не з’ясовані, але помічається генетична схильність і негативні фактори навколишнього середовища.

Італійськими вченими були проведені масштабні дослідження, які встановили, що якщо в будинку є собака, то ризик розвитку атопічного дерматиту у дитини знижується на 25%. Це стосується тільки собак, оскільки присутність кішок ніяк не впливає на ризики по атопічному дерматиту, їх присутність не підвищує ризик і не зменшує його.
Фахівці з Мілана, які працюють в Інституті фармакологічних досліджень, вирішили провести дослідження, в рамках підтвердження або спростування «гігієнічної гіпотези», яка існує з 1989 року. Відповідно до цієї гіпотези вважається, що в сучасному суспільстві при відсутності у дитини в дитинстві достатнього контакту з інфекційними агентами, порушуються імунні відповіді при дозріванні захисних сил організму, що призводить до алергічних захворювань або аутоімунних процесів у дітей.

Було проведено понад 20 досліджень, при яких проводилася оцінка стану здоров’я жінок під час вагітності та оцінка здоров’я народжених ними дітей, при цьому враховувалися такі фактори навколишнього середовища, як наявність домашніх тварин в будинку. Дослідженню піддалися родини в США, Японії та Європі.

Як лікувати атопічний дерматит у дітей? Перед вагітністю слід завести собаку, так як було встановлено, що ця домашня тварина, при її постійній присутності в будинку, знижує на 25 % ризик виникнення у дітей атопічного дерматиту.

Будь-які інші тварини надають менш помітний вплив, ніж наявність в будинку собаки.

Ці дані були класифіковані з урахуванням багатьох інших факторів, таких як спадкова схильність, схильність до алергічних реакцій в сім’ї, особливо до атопічного дерматиту, куріння батьків, їх соціальний стан, освіта та економічний статус. Тому щоб у свого майбутнього покоління в подальшому не лікувати атопічний дерматит – молодятам слід заводити в будинку собаку.