Колоноскопію можна замінити видеокапсулою

В Ізраїлі фірма Given Imaging запатентувала свій винахід – технологію PillCam, яка в найближчому часі буде в деяких випадках замінювати колоноскопію. Ця процедура буде призначатися тим пацієнтам, які уникають ендоскопічного обстеження кишечника через хворобливості процедури і дискомфорту.
Ще кілька років тому справжню революцію в гастроентерології зробила капсульна ендоскопія, яка пропонує лікарям і пацієнтам обстеження тонкого кишечника у важкодоступних для візуалізації відділах. Сьогодні вдосконалена ендоскопічна капсула дає можливість застосовувати її замість традиційної колоноскопії.

Просуваючись по товстому кишечнику «відеопілюля», обладнана джерелом світла, мікроскопічної відеокамерою, акумулятором, радіопередавачем, протягом 8 годин робить знімки по 2 кадри в секунду. Виводиться з організму відеокапсула природним чином. Отримані зображення передаються в спеціальний пристрій, закріплений на поясі досліджуваної людини.

PillCamТака таблетка-камера може виявляти поліпи кишечника, джерела кровотечі, виразковий коліт кишечника, рак прямої кишки, рак кишечника.

Однак фахівці уточнюють, що подібна капсульна ендоскопія не здатна повністю замінити стандартну процедуру колоноскопії, так як якість одержуваних знімків поступається прямої візуалізації.

Ціна однієї такої таблетки-камери для дослідження товстого кишечнику досягає 500 доларів і буде застосовуватися для пацієнтів, котрі з різних причин відчувають труднощі при проходженні ендоскопічного обстеження.

Вчені не зупиняються на досягнутому результаті і продовжують працювати, модернізуючи ендоскопічну капсулу.

Розраховується, що майбутнє покоління ендоскопічних капсул буде здатне виробляти доставку ліків і проведення біопсії.