Лікування олією туї при аденоїдах у дітей

Найчастіше для лікування аденоїдів 2-3 ступеня у дітей лікарі наполягають на оперативному втручанні. Видалення аденоїдної тканини в більшості випадків дійсно необхідно і допомагає дитині відновити носове дихання. Однак, це не гарантує, що аденоїди з часом не збільшаться знову. Тому багато мам, намагаючись уникнути хірургічної операції, пробують різні способи консервативного лікування аденоїдів у своєї дитини, і найефективніший серед них – це гомеопатична терапія і лазеротерапія.

Крім інших засобів, що призначаються гомеопатом, досить ефективним вважається лікування олією туї при аденоїдах у дітей. Слід зазначити, що як і будь-яке інше лікування, одній дитині така терапія дуже добре допомагає, і через півроку – рік дитина позбавляється від цієї недуги. Іншому ж малюкові може тільки трохи полегшити стан, а третьому може не допомогти або з’явитися індивідуальна непереносимість, алергія на який – небудь засіб лікування. Все залежить від індивідуальних особливостей організму дитини і ступеня вираженості запалення аденоїдів. Давайте розберемося, що таке аденоїди і як їх можна лікувати за допомогою олії туї?

Що таке аденоїди, їх ступеня

Аденоїди – це носоглотковий захист організму людини від різних інфекцій і вірусів, що проникають ззовні в організм разом з повітрям, що вдихається, а також вони запобігають ріст умовно-патогенних бактерій, завжди присутніх в слизовій носоглотки. Аденоїди у дорослої людини мають крихітні розміри, оскільки зріла імунна система не потребує масове скупчення імунних клітин в носоглотці, а ось аденоїди у дітей до підліткового віку мають дещо більші розміри.

І якщо з якихось внутрішніх причин, на тлі ГРВІ або грипу, при ангіні та інших дитячих захворюваннях у дитини виникає запалення аденоїдів, вони збільшуються в розмірах і виникає утруднення при диханні носом. Це вкрай негативно відбивається на загальному стані здоров’я дитини, постійно вдихаючи повітря через рот дитина не може нормально спати, їсти, недолік кисню може відображатися на інтелектуальному розвитку маляти, і на загальному стані здоров’я.

Відсутність нормального носового дихання при збільшених аденоїдах, провокує розвиток частих вірусних та інфекційних захворювань у дітей, оскільки не відбувається природного очищення носоглотки від вдихуваних бактерій, вірусів ззовні. Якщо у дитини виникає тривале утруднене носове дихання, слід обов’язково звернутися до отоларинголога. По клінічній картині стану носоглотки, лікарі поділяють запалення аденоїдів по мірі збільшення їх розміру та тяжкості захворювання на:

1 ступінь аденоїдів – утруднення носового дихання найчастіше виникає в нічний час, в горизонтальному положенні, дитина погано спить через неможливість нормально дихати носом.

2 ступінь – практично постійне дихання через рот, при цьому вночі дитина хропе, а слиз, який утворюється, стікає малюкові в глотку. Сон у таких дітей дуже не міцний, вони постійно не висипаються, стають млявими, сонними, апатичними.

3 ступінь – повна носова непрохідність повітря. При аденоїдах 3 ступеня у дітей відбувається постійне дихання через рот, тому у них рот завжди відкритий, а стікаючий слиз викликає сильне подразнення в горлі. Також такі діти дуже часто хворіють, не рідко з’являються проблеми зі слухом, виникають головні болі.

Для консервативного лікування аденоїдів у дітей лікар може рекомендувати лікування Проторголом, гомеопатичною Олією туї і Арголайфом. Чому допомагає олія туї при аденоїдах і як її застосовувати?

Лікування аденоїдів олією туї

Цілющі властивості туї відомі з давніх часів, ще в 16 столітті французькі королі називали тую деревом життя. Олією туї лікували бронхіти, трахеїти, використовували від нежитю, отиту, стоматиту, артриту, застосовували для підняття загального тонусу, зняття втоми і швидкого відновлення сил. Корисні властивості олії туї при аденоїдах:

  • Ця ефірна олія володіє потужною антисептичною, протимікробною, протизапальною властивістю, а також судинозвужувальною дією, ось чому вона сприяє відновленню носового дихання.
  • Крім цього, олію туї вважають відмінним імуностимулятором, прирівнюючи його дію до властивостей відомої всім ехінацеї. Це особливо важливо в наші дні, коли несприятливі зовнішні екологічні фактори знижують імунітет і у дорослих, і у малюків.
  • Ефірна олія туї у своєму складі містить величезну кількість смол, флавоноїдів, дубильні речовини, сапоніни, аромадендрин, туїн, пинин, пініпікрін, пилен, токсифолин. Це надає лікувальному природному препарату здатність надавати унікальну метаболічну дію. Олія туї при аденоїдах допомагає швидко відновлювати епітеліальні тканини, нормалізує місцеві хімічні процеси, що протікають в клітинах носоглотки.

Для лікування аденоїдів олією туї слід використовувати не чисту 100% ефірну олію, а 15% гомеопатичну, яку можна придбати тільки в аптечній мережі – олія Туя Едас-801 або Туя ДН.

Основні принципи лікування:

  • Лікування аденоїдів олією туї слід проводити тривало, не менше 6 тижнів, повторюючи курс через місяць. Цей чудовий засіб слід закапувати по 2-4 краплі 2-3 рази на день в кожний носовий прохід.
  • Перед застосуванням слід спочатку промити носик, для цього можна використовувати будь-який спрей з морською водою – Квікс, Аквамаріс, Аквалор, Гудвада, Долфін, Атривин-Море, Марімер, Физиомер, Аллергол доктора Тайса.
  • Можливо лікар порекомендує використовувати таку схему лікування – перед використанням олії туї при аденоїдах, спочатку закапати Проторгол по 2 краплі, він і очистить носик, і зробить свою протизапальну дію. Потім через 15-20 хвилин закапати олію туї також по 2 краплі в кожну ніздрю, і так протягом тижня. Потім протягом наступного тижня також починати з Проторголу, а потім капати по 2 краплі 2-3 рази на день Арголайф – це антимікробний гігієнічний засіб, в основі якого є колоїдне срібло. І так чергувати протягом 6 тижнів. Потім можна зробити тижневу перерву і закрапувати тільки олією туї 3 рази в день по 2 краплі.
  • Також можна застосовувати таку схему закапування – 2 тижні промивати спреєм з морською водою і по 4 краплі 3 рази на день закапувати олію туї, потім 2 тижні перерви і повтор курсу.

Випробування, які доводять ефект від використання олії туї при аденоїдах у дітей

При 1-2 ступенях аденоїдів олія туї здатна ефективно допомагати в лікуванні аденоїдів у дітей, уникаючи хірургічного втручання – до такого висновку прийшли американські вчені. Філіп Стаммер, керівник групи дослідників, які проводили випробування в США, Нью-Йорку встановили на групі добровольців, що народний засіб лікування аденоїдів з використанням олії туї показало 70% позитивний результат.

Випробовувані діти з аденоїдами протягом 2 тижнів лікувалися олією туї, закопуючи її 3 рази на день по 2 краплі в кожну ніздрю. При цьому пацієнт лягає на спину і трохи закидає голову, щоб ліки змогли потрапити на аденоїди, в такому положенні слід лежати ще протягом 10 хвилин після закопування. Після курсу терапії у 70% учасників випробування було встановлено зменшення лімфоїдної тканини, відсутність грибків, вірусів, бактерій на аденоїдах.

Однак, як будь-який рослинний засіб, туя може викликати алергічні реакції у людей з підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів гомеопатичної олії туї. Перед використанням слід переконатись у відсутності неадекватної реакції організму на ліки.

Олія туї – інструкція по застосуванню

Туя ДНТуя ДН

комплексний гомеопатичний препарат

Виробник: Доктор Н, Росія, Москва

Показання: аденоїди, хронічний гнійний риніт, у складі комплексної терапії. Дозування: олія Туї ДН при аденоїдах, риніті використовується 2-3 р/день по 2-3 краплі в кожну ніздрю.

Побічний ефект: Алергічні реакції

Протипоказання: Гострий риніт, гіперчутливість

Умови зберігання: не вище 25 с, у захищеному від світла місці, термін придатності 2 роки.

Ціна: в аптеках близько 200 грн.

Туя Eдас-801Туя Eдас-801

гомеопатична олія для зовнішнього застосування

Виробник: Едас холдинг ВАТ, Москва, Росія

Форма випуску: флакони по 25 мл

Фармдія: Надає метаболічну дію, відновлюючи епітеліальні тканини, також сприяє нормалізації діяльності секреторних елементів слизових і шкіри.

Показання: Поліпи носа, афтозний стоматит, вугри, аденоїди, бородавки, хронічний атрофічний риніт, отит, артроз, артрит, пародонтоз.

Протипоказання: немає.

Застосування: Олію туї Едас при аденоїдах і гнійному риніті закапують по 3-4 краплі 2-3 р/день у кожний носовий хід. При отитах – обробка шкіри за вушною раковиною, введення марлеві турунди з олією в зовнішній слуховий прохід. При стоматитах – після їжі змащувати 3 р/день уражені ділянки слизової оболонки.

Побічна дія: Не виявлено

Ціна: в аптеках близько 130 грн.

Туя ГФТуя ГФ

олія для місцевого застосування гомеопатична

Виробник: Гомеопатична фармація ТОВ, Санкт-Петербург, Росія

Дозування: 25 мл у флаконах темного скла

Склад: у 100 г міститься: Thuja 5,0 г, масло вазелінове до 100 р.

Фармдія: Туя-ГФ очищає гайморові пазухи від гною, слизу.

Показання: у складі комплексної терапії при хронічному гнійному риніті

Протипоказання: індивідуальна чутливість

Дозування: олію Туя-ГФ закапують по 3-5 крапель 3-4 рази на день у кожну ніздрю. Курс лікування – 1-2 тижні.

Ціна: 120-300 грн.

Cтаттю про лікування олією туї при аденоїдах у дітей також можна прочитати російською мовою: «Лечение маслом туи при аденоидах у детей».