Невідома раніше зв’язка була відкрита в колінному суглобі людини

Останні чотири роки бельгійські ортопеди-хірурги в місті Левен з Католицького університету – професор Йохан Беллеманс і доктор Стевен Клас вивчали закономірність у пацієнтів після операції на колінному суглобі. І провівши ряд досліджень, вони прийшли до відкриття, що в колінному суглобі у людини існує зв’язка, якої немає ні в одному анатомічному атласі.

Цю невідому зв’язку вчені назвали передньобоковою або антеролатеральною. Фахівців зацікавила одна закономірність, що у хворих, яким була зроблена операція на коліні з приводу пошкодження, розриву передньої хрестоподібної зв’язки, навіть після успішно виконаного хірургічного втручання нестабільність колінного суглоба зберігалася. Після тривалої реабілітації більшість пацієнтів скаржилися на больові відчуття, «провали» при фізичному навантаженні, на нестабільність колінного суглоба  див. симптоми артрозу колінного суглоба).

Цей феномен вивчався 4 роки, вчені переглядали медичну літературу і звернули увагу на роботи Поля Сегона в 1879 році, цей французький хірург стверджував, що в коліні в преднебоковом відділі є якийсь міцний перламутровий фіброзний тяж. Ця анатомічна структура раніше ніким не була виявлена і не вивчалася, тому її немає ні в одному підручнику медицини, ні в одному анатомічному атласі.

Бельгійськими вченими, ортопедами був проведений ряд досліджень на трупах, з 41 препарованих колінних суглобів, з допомогою макроскопічного анатомування у 40 з них була виявлена ця зв’язка, про яку хірурги понад століття нічого не знали і не звертали уваги. Тепер її назва ALL – anterolateral ligament або антеролатеральная зв’язка колінного суглоба.

Клас і Беллеманс вважають, що саме ця нова зв’язка контролює і відповідає за обертальні рухи великогомілкової кістки. І не випадково виникав провал і нестабільність колінного суглоба після розриву передньої хрестоподібної зв’язки, оскільки він був обумовлений травмою антеролатеральної зв’язки. На сьогоднішній день фахівці розробляють методи корекції хірургічним шляхом ушкоджень ALL, щоб в подальшому пацієнти отримували більш грамотне лікування.