Ознаки геморою у жінок

Геморой – дуже поширене захворювання неінфекційної природи. З усіх вивчених захворювань прямої кишки, геморой найвідоміший. Однак, оскільки хвороба досить делікатна, не багато жінок вчасно звертаються до фахівців, тому найчастіше діагностується у жінок геморой вже на пізніх стадіях.

За статистикою, двадцять відсотків населення страждають цією недугою. А за деякими даними вважається, що у 8 осіб з 10 у віці від 25 до 60 є гемороїдальні проблеми в тій чи іншій мірі. Захворювання з однаковою частою вражає і жінок, і чоловіків.

З чого починається геморой? При застої крові в малому тазу з різних причин, вона збирається в кавернозних тілах. При переповненні кров’ю, вени розтягуються і формується гемороїдальний вузол або шишка. Треба зауважити, що ця недуга є вкрай болючою, але серйозної загрози життю і здоров’ю людини не представляє.

Геморой у жінок – симптоми

Ознаки геморою у жінокІснує два основних види геморою, вони розрізняються розташуванням гемороїдальних вузлів. Тому симптоми, ознаки та прояви цих двох форм недуги різні і різноманітні. Це внутрішній і зовнішній геморой. У кожної жінки захворювання протікає по-різному, у когось одні симптоми з’являються раніше, інші пізніше.

Перші ознаки геморою у жінок – це початкові симптоми геморою, при появі яких слід звернутися за консультацією до фахівця. При першій стадії захворювання легше впоратися з хворобою, не варто доводити геморой до занедбаного стану. Триває перший етап декілька місяців, іноді кілька років. Початковий геморой – його симптоми:

 • неприємні відчуття, дискомфорт в області заднього проходу
 • печіння і легкий свербіж
 • невелике утруднення при випорожненнях

Ознаки зовнішнього геморою у жінок:

Коли гемороїдальні вузли розташовуються низько в прямій кишці, симптоми такого геморою дуже характерні. Вузли виходять назовні навколо ануса, поодинці або утворюючи групи, це супроводжується:

 • Печіння та свербіж – запалення при цьому захворюванні провокує утворення зайвого слизу, який, виділяючись з прямої кишки, призводить до роздратування і свербіння в задньому проході.
 • Дискомфорт в області ануса – відчуття стороннього тіла в прямій кишці, відчуття тяжкості і після стільця залишається відчуття неповного випорожнення кишечника.
 • Біль у прямій кишці – різної інтенсивності від періодичного поколювання, тяжіння до сильних смикаючих болей.
 • Кровотеча – дуже характерна ознака геморою, це кров на калі або на туалетному папері після випорожнення. Це відбувається від травмуванні вузлів каловими масами. Якщо кровотеча значна, то після дефекації кров може виділятися краплями, цівкою.
 • Випадання гемороїдальних вузлів – спочатку таке відбувається тільки при напруженні, після дефекації вузли самостійно вправляться, але коли захворювання прогресує, хворому доводиться вправляти гемороїдальні вузли самому. У запущених випадках, коли сильний набряк і запалення, зробити це не можливо.

Ознаки внутрішнього геморою у жінок:

Симптоми внутрішнього геморою схожі з зовнішнім, також жінки відчувають дискомфорт, печіння, свербіж, біль у прямій кишці та анусі, кровотечі, особливо якщо бувають запори. Але побачити гемороїдальні вузли неможливо, оскільки при внутрішньому геморої вони не випадають назовні. Це ускладнює діагностику і лікарю доводиться використовувати додаткові інструментальні методи обстеження.

Ознаки гострого геморою у жінок:

Це особлива форма захворювання, що протікає більш яскраво, і вимагає обов’язкового лікарського втручання. Так може проявлятися і хронічний геморой, і вперше діагностуємий.

 • Раптовий різкий біль навіть при найменшому русі, колючий, смикаючий, неможливо сидіти і ходити. Випорожнення різко його посилює.
 • Вузол стає синюшним, набряклим, напруженим
 • Підвищується температура, коли в защемлений вузол потрапляє інфекція.

Хронічний геморой протікає хвилеподібно: періоди ремісії, благополуччя – змінюються періодами загострень, рецидивів. Під час рецидивів і з’являються подібні ознаки геморою у жінок.

Причини виникнення геморою у жінок – відмітні особливості

Фізіологічні особливості організму жінки такі, що в доповнення до загальних причин, за якими виникає таке неприємне захворювання, як геморой:

 • Підйом вантажів
 • Важка фізична робота
 • Порушення стільця
 • Малорухливий спосіб життя
 • Неправильне харчування

додаються ще кілька:

 • В період менструації у жінок можуть вперше з’явитися симптоми геморою, а потім і рецидивувати в період місячних. Передумовами для цього є переповнення кровоносних судин, посилений прилив крові до області малого тазу перед місячними.
 • Деякі захворювання жіночих статевих органів теж провокують застій крові в області малого тазу, особливо якщо вони носять хронічний характер.
 • Психологічні причини – жінки більш емоційні порівняно з чоловіками, гірше переносять стреси, іноді зациклюються на проблемі. І психологічні причини геморою у жінок сильніше спрацьовують, ніж у чоловіків.
 • Жінки частіше за чоловіків ведуть малорухливий спосіб життя, основні жіночі професії – перукарі, продавці, бухгалтери, офісні працівники – це малорухлива, сидяча робота. Адже недостача руху призводить до застійних явищ в області малого тазу, що провокує розвиток ознаків геморою у жінок.
 • Жінки частіше за чоловіків захоплюються дієтами, які в більшості випадків порушують стілець і призводять до запорів – самих явних причин геморою.
 • У сучасному світі ходьба замінюється водінням автомобіля, обмежуючи рухову активність. Зараз жінки в цьому не відстають від чоловіків.
 • Вагітність і пологи – ще один специфічний фактор, що сприяє застою крові. Під час вагітності і пологів матка здавлює судини малого тазу і підвищується кровонаповнення вен тазу.

Про ознаки геморою у жінок також можна прочитати статтю російською мовою: «Признаки геморроя у женщин».