Смекта – інструкція по застосуванню дітям, показання до застосування

Смекта – це сучасний протидіарейний засіб з адсорбуючою дією. На сьогоднішній день це препарат першої допомоги для припинення діареї будь-якої етіології у дитини і дорослого, до того ж він зменшує больовий синдром при проносі та інших порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту.

При наявності показань до застосування Смекти її можна використовувати навіть для лікування немовлят, що дуже цінно, оскільки при діареї у малюків не дуже великий вибір безпечних лікарських засобів, що сприяють лікуванню порушень роботи кишечника.

В інструкції по застосуванню Смекти зазначено, що це природний ентеросорбент, який сприяє досить швидкому виведенню з організму токсинів, патогенних бактерій, вірусів, шкідливих речовин.

Зважаючи на його природне походження, цей засіб дуже добре переноситься як маленькими дітьми, так і дорослими, його приємний смак дозволяє батькам без особливих труднощів лікувати навіть маленьку дитину. У терапевтичній дозі Смекта не чинить негативного впливу на моторику кишечника. Отже, інструкція до застосування Смекти для дітей і дорослих:

СмектаСклад препарату

Смекта виготовляється в пакетиках з порошком для виготовлення суспензії, в одному пакетику, масою 3 гр. міститься:

Активні речовини: 3 гр. смектит діоктаедричний.

Допоміжні речовини: апельсиновий порошок для суспензії – ванільний і апельсиновий ароматизатор, натрію сахаринат, декстрози моногідрат, ванільний порошок для суспензії – ванілін, натрію сахаринат, декстрози моногідрат.

Опис порошку

Смекта – це порошок сірувато-жовтого, сірувато-білого кольору з слабким приємним запахом апельсину або ванілі.

Фармакологічна дія

Смекта – це протидіарейний засіб, алюмосилікат природного походження, який володіє вираженою адсорбуючою дією. Ця речовина стабілізує слизовий бар’єр ШКТ, збільшує слиз, утворюючи з гликопротеїдами слизу полівалентні зв’язки, зменшує негативний вплив токсинів, патогенних мікроорганізмів, жовчних солей, іонів водню соляної кислоти. Оскільки діюча речовина Смекти має дискоїдно-кристалічну структуру, воно володіє селективними сорбційними властивостями, і адсорбує тільки бактерії, віруси, токсини, що знаходяться в просвіті ШКТ. При прийомі препарату в терапевтичних дозах не відбувається негативного впливу на моторику кишечника. Смектит діоктаедричний не забарвлює стілець і є рентгенопрозорим. Навіть при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при коліті і колонопатії, алюміній, що входить до складу смектиту, не всмоктується з кишечнику. Діюча речовина препарату виводиться в незмінному вигляді, не абсорбується.

Протипоказання

 • Гіперчутливість, непереносимість фруктози
 • Сахаразна-ізомальтазна недостатність
 • Кишкова непрохідність
 • Глюкозна-галактозна мальабсорбція

Смекта – показання до застосування препарату

Перевагою Смекти в порівнянні з іншими засобами при діареї є його безпека і можливість використання для дітей з народження, а також дорослим. Основні показання до застосування Смекти:

 • Харчові отруєння
 • Алергічна, лікарська гостра або хронічна діарея
 • Інфекційні захворювання ШКТ – дизентерія, сальмонельоз, шлунково-кишковий грип – у складі комплексної терапії
 • Діарея, викликана неякісною їжею, порушенням режиму харчування
 • Пом’якшення симптомів захворювань органів шлунково-кишкового тракту (холецистит, гастрит, коліт, виразки шлунка тощо) – метеоризм, здуття живота, печія, дискомфорт в області кишечника.

Спосіб застосування та дози Смекти для дітей і дорослих

Загальні рекомендації по застосуванню Смекти:

Як розводити Смекту?

За інструкцією до застосування Смекти дітям, немовлятам слід вміст одного пакетика розчинити в 50 мл пляшечці, в теплій воді або дитячої молочної суміші, компоті, пюре, каші, поступово додаючи і рівномірно перемішуючи порошок до утворення однорідної рідини або пюре. Дорослим порошок слід розчинити в 0,5 склянці теплої води, також з поступовим додаванням і ретельним розмішуванням порошку.

Як пити Смекту?

Препарат необхідно вживати 3 р/день у дозі, згідно віку і тяжкості діареї, зазвичай курс повинен бути не менше 3 днів і не більше 7 днів. Оскільки порошок Смекти є ентеросорбентом, оптимальний ефект досягається при її вживанні між прийомами їжі, виняток становить застосування Смекти при езофагіті – після їжі.

При гострій діареї застосування Смекти:

 • Немовлята до 1 року: 3 дні по 2 пакетика/день, потім 1 пакетик/день
 • Діти старше 1 року: 3 дні по 4 пакетики/день, потім 2 пакетика/день
 • Дорослим – до 6 пакетиків/день

При інших захворюваннях:

 • Немовлята до 1 року: 1 пакетик/день
 • Діти 1-2 років: 1-2 пакетика/день
 • Діти старше 2 років: 2-3 пакетики/день
 • Дорослі: 3 пакетики/день

Застосування Смекти під час вагітності

Під час вагітності застосування цього лікарського засобу дозволяється, однак, слід встановити причину діареї у вагітної жінки і використовувати препарат тільки за призначенням лікаря. Дослідження впливу препарату на розвиток плоду не виявило негативного дії, також період лактації не є протипоказанням до застосування Смекти. При цьому корекція режиму прийому і дозування не потрібна.

Побічна дія

Алергічні реакції, при тривалому застосуванні або передозуванні можливо виникнення запорів.

Взаємодія з лікарськими засобами

Як будь ентеросорбент, препарат Смекта зменшує ступінь і швидкість всмоктування при одночасному прийомі лікарських засобів, тому не можна приймати інші медикаменти, одночасно зі Смектою.

Особливі вказівки

Слід з обережністю використовувати порошок Смекти у пацієнтів з запорами важкого хронічного характеру в анамнезі. Обов’язково дотримувати інтервал між прийомом їжі і застосуванням препарату на 1-2 години.

При гострій діареї у дорослих, у дітей, особливо немовлят, обов’язково повинен проводиться комплекс заходів щодо регідратації, який призначається залежно від віку, характеру, ступеня тяжкості діареї та індивідуальних особливостей пацієнта.

Умови зберігання

Не більше 25 С температура зберігання, в місцях, недоступних для дітей.

Термін придатності

Не можна використовувати понад 3 роки від дати виробництва препарату Смекта.

Виробник

Франція Бофур Іпсен Індастрі, 28100, Дре, Рю Пов Виртон

Ціна

Смекта 10 пакетиків у середньому в аптеках – 130-150 грн. Смекта 30 пакетиків – 320-360 грн.