Цетрин таблетки, сироп – інструкція із застосування, відгуки

Цетрин – анотація виробника, докладна інструкція із застосування. Цитрин, чи правильна назва – Цетрин – це антигістамінний препарат 3 покоління, який призначається при різних алергічних реакціях у дітей і дорослих. Вважається найбільш безпечним і ефективним засобом для зняття симптомів алергії.


Найменування:
Цетрин

Лікарська форма випуску: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, сироп у флаконах.

Дозування: 10 мг, по 10 таблеток у блістері, по 2 або 3 блістери в картонній пачці. Сироп по 60 мл, 30 мл

Міжнародна непатентована назва: Цетиризин

Група: Засоби для лікування респіраторної системи

Фармгруппа: Антигістамінний засіб для перорального застосування

Склад, форма випуску:

ЦетринЦитрин таблетки в інструкції по застосуванню зазначено – що це круглі, двоопуклі таблетки, вкриті білою оболонкою з рискою на однієї стороні.

 • Кожна табл. містить: 10 мг. цетиризину дигідрохлорид.
 • Допоміжні речовини: сорбінова кислота, лактоза, крохмаль кукурудзяний, диметикон, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид, тальк, повідон (К-30), полісорбат 80, макрогол 6000
 • Ціна Цитрину таблетки – в середньому в аптеках 140-220 грн.

Цитрин сироп в інструкції по застосуванню зазначено – безбарвний, прозорий з фруктовим ароматом, злегка жовтуватого відтінку, без видимих частинок.

 • В 1 мл сиропу містить: 1мг цетиризину дигідрохлорид.
 • Допоміжні речовини: вода очищена, гліцерин, динатрію едетат, сахароза, бензойна кислота, натрію цитрат, сорбітолу розчин 70% , фруктовий ароматизатор.
 • Ціна сироп Цитрин – 120 – 130 грн.

Цитрин в краплях не проводиться.

Аналоги Цетрину: Зетринал, Зинцет, Зіртек, Зодак, Летизен, Парлазин, Алерза, Аллертек, Аналергін (всі препарати виробляються у вигляді – краплі, розчин, таблетки, сироп).

Фармакологічні властивості: блокатор Н1-гістамінових рецепторів, протиалергічний засіб. Серотонінові і холінергічні рецептори не блокує. Чинить протиалергічну дію, не проникає через ГЕБ, якщо використовувати за призначенням у терапевтичних дозах, то Цетрин не чинить значного седативного ефекту. Діюча речовина Цетиризин впливає на всі стадії алергічної реакції і на ранню, і на пізню, знижує міграцію нейтрофілів, еозинофілів, базофілів. Тому Цетрин і полегшує перебіг наявних алергічних реакцій, і попереджає їх появу, володіє вираженою протиекссудативною та протисвербіжною дією. Крім того, зменшує спазм гладкої мускулатури, зменшує проникність капілярів, затримує виникнення набряку тканин. При холодової алергії досить ефективно усуває шкірну реакцію, а також при введенні специфічних алергенів або гістаміну. При не тяжкій бронхіальній астмі знижує бронхоконстрикцію гистаміноіндуцировану. Не володіє антисеротониновою і антихолінергічною дією. Після прийому препарату ефект настає через 20 хв у 5% пацієнтів, і через годину у 95%, тривалість антигістамінної дії – понад 24 годин. Важливо, що при курсовому лікуванні толерантність до цетиризину не розвивається. Навіть після закінчення лікування антигістамінна дія зберігається протягом 3 діб.

Фармакокінетика: Одночасний прийом з їжею не впливає на всмоктування і розподіл Цетрину, він добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в крові виникає через 1 годину після прийому лікарського засобу. Цитрин зв’язується з білками плазми, частково метаболізується в печінці, не кумулюється. Період напіввиведення становить 10 годин, може збільшуватися у літніх людей і осіб з захворюваннями печінки на 50%, у дітей 2 років – 3 години, 2-6 років – 5 годин, 6-12 років – 6 годин. Понад 2/3 препарату виводиться нирками з сечею в незмінному вигляді, з каловими масами – 10%. Проникає в грудне молоко при лактації.

Показання до застосування: Цетрин призначається для зняття симптомів алергії у дорослих і дітей (для сиропу з 2 років, для таблеток з 6 років):

-при періодичному, сезонному і хронічному алергічному кон’юнктивіті, риніті (гіперемія кон’юнктиви, алергічний нежить, чхання)
-при сінній лихоманці – поліноз (свербіж, чхання, сльозотеча)
-при шкірному свербінні різної етіології
-при набряку Квінке (ангіоневротичному набряку)
-при кропив’янці
-при атопічній бронхіальній астмі
-при сверблячих дерматозах – нейродерміт, атопічний дерматит

Дія на плід: Вивчення ризиків негативної дії на потомство у тварин не виявили несприятливого впливу на плід. Оскільки адекватних досліджень щодо виявлення ризику для плода під час вагітності у людини не проводилося, Цетрин по інструкції до застосування протипоказаний жінкам при вагітності та в період годування (лактації).

Протипоказання:

-При будь-якому терміні вагітності
-При лактації
-При підвищеній чутливості до компонентів лікарського препарату (гидроксизину в тому числі)
-Дітям молодше 2 років в сиропі, дітям до 6 років в таблетках.

З обережністю слід використовувати Цитрин особам з середньою і тяжкою нирковою недостатністю, при цьому необхідна корекція режиму дозування. Також з обережністю приймати в дитячому віці, оскільки недостатній досвід застосування у дітей до 1 року, осіб похилого віку, у вигляді можливого зниження клубочкової фільтрації.

Дозування і спосіб застосування:

 • Цитрин таблетки – у дітей старше 6 років і дорослих добова доза становить 10 мг. (1 таблетка на день), дорослим застосовується в 1 прийом, дітям по півтаблетки 2 рази на день або по 1 таблетки 1 раз в день. Таблетки Цитрин слід запивати невеликою кількістю води. Якщо порушені функції нирок, то, як правило, дозу зменшують у 2 рази, можливо застосування через день по 1/2 таблетки.
 • Цитрин сироп приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від прийому їжі, найкраще ввечері, перед сном.
  • Дітям після 6 років і дорослим – по 10 мл сиропу Цитрин один р/день, можливо 2 р/день по 5 мл. Дітям 2-6 років – по 5 мл 1 р/день або 2,5 мл два р/день, залежно від індивідуальної реакції і від тяжкості алергічної реакції. Особам зі зниженою функцією нирок 5 мл сиропу Цетрин 1р/день, а при тяжкій нирковій недостатності 5 мл сиропу через день.
  • Дітям при масі тіла до 30 кг рекомендується 1 мірна ложка – 5 мл сиропу
  • Понад 30 кг – 2 мірні ложки – 10 мл сиропу.

Побічні дії: Цитрин у більшості випадків добре переноситься пацієнтами, з мінімальними побічними ефектами.

-З боку центральної нервової системи: в поодиноких випадках спостерігається головний біль, мігрень, слабкість, сонливість, запаморочення, психомоторне збудження.

-З боку шлунково-кишкового тракту: дискомфорт в травній системі, біль у животі, диспепсія, метеоризм, сухість у роті.

-Інші: дуже рідко – алергічні реакції, такі як кропив’янка, свербіж, висип, набряк Квінке.

Передозування: При значному передозуванні Цетрину, коли дози перевищують терапевтичні в 30-40 разів, виникає – шкірний висип, свербіж, сонливість, неспокій, затримка сечовипускання, підвищена стомлюваність, слабкість, тремор, запори, сухість у роті, тахікардія. Нормалізація стану відбувається після промивання шлунка, при необхідності призначають симптоматичну терапію. Гемодіаліз неефективний. Специфічного антидоту немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Фармакокінетичної взаємодії з азитроміцином, кетоконазолом, псевдоефедрином, еритроміцином, циметидином, діазепамом, гліпезидом не виявлено. Одночасне призначення з теофіліном знижує загальний кліренс Цетрину, у теофіліну кінетика не змінюється. При спільному призначенні з седативними препаратами слід дотримуватися обережності. Міелотоксичні лікарські препарати можуть підсилювати гематотоксичність ліку.

Особливі вказівки: При використанні Цетрину в рекомендованих дозах, він не потенціює (підсилює) дію етанолу, але на тлі прийому цетиризину, вживання алкоголю не рекомендується. У терапевтичних дозах Цитрин не впливає на здатність до швидких реакцій. Однак, при перевищенні дози 10мг/день, може вплинути на швидкість психомоторних реакцій. Тому при роботі з управління механізмами, при водінні автотранспорту і при занятті видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги, слід дотримуватися обережності.

Якщо Ви приймали Цитрин, відгук про препарат дуже може бути корисний нашим читачам, його можна залишити в коментарях.

Про Цетрин також можна прочитати статтю російською мовою: «Цетрин: основные свойства, дозировка, побочные действия»