Відновлення після інсульту може прискорити гіпербарична оксигенація

Після інсульту у більшості хворих відбуваються серйозні пошкодження мозку. Наслідки інсульту лівої або правої сторони, а також наслідки травми голови, на сьогоднішній день можна звернути назад з допомогою оксигенобаротерапії. Це було доведено ізраїльськими вченими з Університету Тель-Авіва. Відновлення нейронів навіть через 2-3 роки після інсульту, мікроінсульту виявилося можливим при лікуванні великими концентраціями кисню, які сприяють поліпшенню мовних навичок, відновлюють рухову активність при частковому паралічі, підвищують чутливість.

ГБО або гіпербарична оксигенація – це унікальний сучасний метод терапії киснем у спеціальних барокамерах під підвищеним тиском. Всім відомо, що гази інтенсивніше розчиняються в рідинах під тиском, тому це використовують в умовах барокамери. Тут, розчиняючись в міжтканинній рідини і крові, кисень потрапляє у ті клітини і тканини, куди не може доходити гемоглобін. В Ізраїлі з допомогою оксигенобаротерапії медики провели дослідження на пацієнтах, стан яких після інсульту не поліпшувався, не було позитивної динаміки від стандартної терапії. У барокамерах, в яких проводилося лікування, рівень кисню в організмі підвищувався в 10 разів.

Регулярні сеанси пацієнти отримували протягом 2 місяців, після чого сканування мозку реєструвало збільшення нейронної активності. Тобто у пацієнтів відбувалась позитивна клінічна динаміка – поліпшувалося мовлення, відновлювалися рухові навички і чутливість, хворі стали самостійно приймати ванну, могли готувати, читати, підніматися по сходах. Крім такого лікування, американськими вченими було доведено досить ефективна позитивна дія від використання соснових шишок при інсульті.

При звичайному здоровому існуванню людини, тільки 20% кисню, одержуваного організмом, споживається мозком. Коли ж людині потрібно відновитися після інсульту, потреба в кисні збільшується в рази. 10-кратне збільшення надходження кисню до тканин і клітин мозку забезпечує кращі умови для відновлення нейронних зв’язків і стимуляції активності нейронів.

Також відомо, що надавши екстрену допомогу в перші 3-4 години після початку інсульту, людина може уникнути серйозних наслідків і відновлення після інсульту не буде таким важким. Щоб вчасно надати людині допомогу при початку інсульту, слід добре знати перші типові і нетипові ознаки інсульту.