Лікування геморою – до якого лікаря звертатися

Геморой – деякі люди багато чого не знають про це вкрай неприємне захворювання, мають неправильне уявлення про його симптоми, про лікаря, який займається лікуванням геморою. Однак, це захворювання стає дуже поширеним по ряду причин, основною з яких є малорухливий, сидячий спосіб життя, який ведуть практично всі жителі міст.

Чому виникає геморой?

У людини підвищується ризик розвитку геморою навіть у молодому віці при наявності наступних чинників:

 • хронічні запори
 • сидячий спосіб життя
 • професійний ризик – будівельники, водії, офісні службовці, бухгалтери, програмісти, продавці
 • підйом вантажів
 • захоплення різними дієтами
 • вагітність та пологи
 • деякі види спорту
 • генетична схильність
 • зловживання алкоголем, жирною, гострою їжею

До якого лікаря йти з гемороєм?

Лікування геморою - до якого лікаря звертатисяКоли людину починають турбувати кровотечі із заднього проходу, утворення яких-небудь вузлів в анальному отворі, він замислюється, а чи це не геморой? І який лікар лікує геморой? Сьогодні в епоху малорухливого способу життя кожному слід знати про найбільш характерні симптоми цього захворювання.

Основною ознакою геморою, який починається є кровотеча з заднього проходу від незначного до інтенсивного, випадання гемороїдальних вузлів, неприємні відчуття при сидінні і ходьбі, сильних болів при цьому може і не бути. При появі будь-яких кров’яних виділень із заднього проходу, слідів крові на калі, слід якомога раніше звернутися до проктолога або колопроктолога.

Тому при виникненні питання – до якого лікаря йти при геморої? Однозначна відповідь – до колопроктолога чи проктолога. Тільки спеціаліст при проведенні ретельного обстеження зможе встановити справжню причину кровотечі. Слід також знати, що геморой успішно маскується під інші захворювання прямої кишки, такі як тріщини заднього проходу, злоякісні пухлини та інші серйозні захворювання.

Що лікує лікар колопроктолог?

До недавнього часу лікар, що лікує геморой та інші захворювання прямої кишки називався проктологом. У сучасній номенклатурі спеціальностей у лікарів до компетенції проктолога були включені захворювання товстої кишки, тому тепер лікар, що лікує геморой називається колопроктолог.

Як підготуватися до огляду лікаря?

Перед візитом до проктолога слід очистити кишечник 1 раз ввечері, 1 раз вранці, найефективніше поставити клізму. Існує ще варіанти – мікроклізма з препаратом Мікролакс, її слід зробити в день відвідування вранці. Така попередня підготовка вимагається, якщо лікар вважатиме за необхідне провести ректоскопію.

Чи буває геморой без крові?

Буває на початкових стадіях, однак кровотеча є одним з ознаків геморою, навіть при внутрішньому геморої можуть бути рясні кровотечі. Але це не є єдиним симптомом захворювання.

Чи може геморой пройти самостійно?

Ні. Гемороїдальні вузли не тільки не можуть самостійно зникнути, вони мають схильність до розростання. Терапія лікарськими засобами трохи уповільнює прогресування і знімає симптоми при гострому процесі.

Болі після операції геморою неминучі?

На сьогоднішній день існують сучасні методи хірургічного лікування геморою малоінвазивного характеру, які забезпечують позбавлення від цього захворювання без болю і подальших проблем.

При болях в задньому проході – діагноз геморой?

Ні. Геморой не завжди протікає болісно, в початковій стадії захворювання болю може не бути, тільки при запущеній стадії, коли відбувається запалення, випадання вузлів, виникають гострі болі. Причин появи різних болей в задньому проході може бути безліч, тому важлива своєчасна діагностика проктолога – лікаря, лікуючого геморой.

Огляд лікаря колопроктолога завжди болючий?

При огляді проктологом біль може виникнути лише, якщо є супутні проблеми – надриви, тріщини, випадіння вузлів. Стандартний огляд проктологом безболісний.

Геморой – хвороба літніх людей?

Ні. У сучасному суспільстві геморой зустрічається у молодого покоління до 30 років також часто, як і у тих, кому за 45. Найчастіше перші ознаки геморою з’являються у більшості в досить молодому віці, прогресуючи і посилюючись в подальшому.

Геморой лікується проносним?

Ні, позбавлення від запорів не є лікуванням цього захворювання, більш того, від діареї, роздратуванні кишечника симптоми і прогресування захворювання тільки посилюються.

Чи можливо лікування геморою тільки народними засобами?

На початкових стадіях трави і БАДи в якійсь мірі можуть полегшити прояви захворювання, але будь-яке лікування має бути комплексним. Геморой – захворювання, при якому не можна займатися самолікуванням, оскільки гемороїдальні вузли з віком не зменшуються, а навпаки, збільшуються, при збоях в дієті, запорах відбуваються постійні рецидиви. І вже на пізніх стадіях без комбінованого консервативно-хірургічного лікування не обійтися.

Як потрібно лікувати геморой?

Ми з’ясували який лікар лікує геморой, тепер належить дізнатися – а як сьогодні можна вилікувати цю недугу? Тільки кваліфікований лікар може призначити адекватне, своєчасне, сучасне лікування. На практиці не буває абсолютно однакових випадків, у кожного пацієнта існує певна симптоматика, обтяження іншими проктологичіми проблемами і хронічними захворюваннями, тому лікування призначається строго індивідуально, залежно від характеру процесу та стадії геморою. На сьогоднішній день крім традиційних хірургічного і медикаментозного лікування існують такі сучасні методи лікування геморою амбулаторно, як:

 • склеротерапія,
 • фотокоагуляція гемороїдальних вузлів,
 • накладення латексних кілець – лігування
 • за кордоном тільки чверть пацієнтів піддається хірургічному лікуванню, а іншим 75 % хворим проводять малоінвазивне безболісне лікування геморою.

Про лікування геморою також можна прочитати статтю російською мовою: «Лечение геморроя – к какому врачу обращаться?».