Мазі від лишаю у людини

Лишай у людини – це об’єднана назва більшості шкірних захворювань. Оскільки під цим терміном ховається кілька грибкових, вірусних уражень шкіри, або причинами їх появи вважаються якісь внутрішні системні порушення. Лікування кожного виду лишаю абсолютно відрізняється один від одного і при неправильному діагнозі і неадекватному лікуванні кремами, гелями, мазями від лишаю можна сильно нашкодити своєму здоров’ю, призвести до погіршення стану шкіри і до хронічного перебігу захворювання. Тому не можна починати самостійне лікування ніяких шкірних захворювань без точної діагностики, яку здатний провести тільки дерматолог.

Так, наприклад, рожевий лишай багато плутають з іншими видами лишаю, так як на початку захворювання будь-який висип і лишай мають рожевий колір. Для лікування рожевого лишаю не можна використовувати лікарські засоби, які використовуються для лікування інших лишаїв.

Якщо пацієнту лікар встановив діагноз – рожевий лишай, лікування мазями у цьому разі не повинно бути взагалі, тим більше кортикостероїдними мазями та кремами, також слід виключити використання будь-яких інших кремів. Досить просто обробляти уражену поверхню бовтанкою Ціндол і пом’якшувати шкіру різними оліями – обліпиховою, персиковою, а також обмежити контакт ураженої шкіри з водою, милом. Цей вид лишаю не потребує лікування, він самостійно проходить протягом 1-2 місяців.

Мазі від лишаю у людиниМазі від стригучого лишаю – мікроспорії, трихофітії, від кольорового – висівкоподібного, різнобарвного лишаю

Оскільки ці два види лишаїв викликані грибковими агентами – висівкоподібний лишай – Pityrosporum ovale, Malassezia furfur, Pityrpsporum orbiculare, а стригучий лишай – Мікроспорією і Трихофетією, то їх лікування грунтоване на протигрибковій терапії, як місцевій, так і системній. Нижче в таблиці представлені протигрибкові мазі від лишаю на тілі, шкірі голови у людини, які призначаються в якості місцевої терапії, ефективні і при стригучому лишаї, і при висівкоподібному. Крім цього лікар може призначити протигрибкові препарати в таблетках – Кетоконазол, Тербінафін, Ітраконазол у дозуванні та курсом, що визначаються лікарем.

Сірчано-саліцилова мазьСірчано-саліцилова мазь

Це Саліцилова кислота з сіркою, яка має протимікробну і протипаразитарну дію. Можна використовувати просто саліцилову мазь або сірчану мазь від лишаю. При попаданні на шкіру сірка виявляє протимікробну дію, а Саліцилова кислота чинить місцевоподразнювальну та протизапальну дію, посилюючи протимікробні властивості сірки.

Сірчано-дегтярна мазьСірчано-дегтярна мазь

Дьоготь чинить місцевоподразнювальну, дезинфікуючу дію. Вранці запалені ділянки шкіри слід оброблювати розчином йоду, а вечорами мазати або сірчано-саліциловою, або сірчано-дегтярною, або чистою дегтярною маззю протягом 14-21 днів, а потім продовжують обробляти тільки йодом ще цілий місяць.

СульсенСульсена

Паста, шампунь і мило з Селена сульфідом, яку використовують зовнішньо при дерматомікозах – грибку ступень, себорейному лишаї на волосяній частині голови або себорейному дерматиті на гладкій шкірі.

МікосептінМікосептін

Ундециленова кислота з Ундециленатом цинку – ця мазь активна відносно грибів роду Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton, тому її застосовують при стригучому лишаю. Цинк надає терпку дію, зменшуючи подразнення шкіри і сприяючи швидкому загоєнню.

НізоралНізорал, Дермазол, Мікозорал, Мікокет

Це мазі, креми, шампуні з діючою речовиною Кетоконазол, яка ефективна при грибкових ураженнях, викликаних грибками трихофітії і мікроспорії, а також проти грибків, які є збудниками висівкоподібного лишаю і себорейного дерматиту.

ЭкзодерилЕкзодерил

Діюча речовина Нафтифін. Екзодерил швидко вбирається в шкіру, утворюючи сильну протигрибкову концентрацію, тому його достатньо використовувати 1 раз на день. Ця мазь при лишаях надає протизапальну дію, і швидко знімає свербіж. Вона ефективна і при стригучому лишаї, і при кольоровому.

ЛамізилЛамізил (крем), Тербинокс (крем), Миконорм, Тербикс та ін.

Діюча речовина Тербінафін. Це протигрибковий препарат з широким спектром активності. Також існує велика різноманітність цих мазей, кремів, спреїв, розчинів, яку слід використовувати за призначенням лікаря при різнобарвному (сонячному) лишаї, трихофітії, мікроспорії та ін. лишаях та дерматомікозах.

Мазь ЯмМазь Ям

Від лишаю для людини – це ветеринарний препарат, але не варто лякатися, оскільки склад цього засобу унікальний, він активний відносно збудника трихофетії, при мокнучому лишаї – екземі, дерматомікозах та інших шкірних захворюваннях. Це фунгіцидно-бактерицидний препарат. Компоненти, що входять до його складу, мають антисептичну, антацидну дію. Склад: вазелін, саліцилова кислота, окис цинку, дьоготь, креолін або лізол, сірка, ланолін, скипидар. Запах у нього специфічний, колір від сірого до коричневого. Його інколи призначають лікарі, коли стандартна терапія не приносить ефекту, а Мазь Ян проти лишаю, спричиненого грибками від тварин, є найефективнішою. Мазь Ян малотоксична, не дратує шкіру і сприяє швидкому одужанню.

НитрофунгинНітрофунгин

Це рідина, яка чинить протигрибкову дію щодо трихофітії, діюча речовина – Хлорнітрофенол.

Мазі при оперізувальному лишаї

Оперізуючий лишай – це герпетична інфекція, викликана вірусом герпесу Зостер. Тому основне лікування такого виду лишаю засноване на використанні різних протигерпетичних, противірусних мазей, кремів, гелів, а також лікарем може бути призначена пероральна противірусна терапія.

  • Мазь від герпесу. Основні мазі, що діють проти герпесу – це засоби, що містять Ацикловір, до них можна віднести: Ацигерпин, Виворакс, Герперакс, Зовіракс (Великобританія), Герпетад (Німеччина) тощо. Існує думка, що мазі від оперізувального герпесу з ацикловіром індійського виробництва менш ефективні, ніж Російського виробництва, Великобританії чи Німеччині.
  • Крім мазей, що містять Ацикловір, при оперізувальному лишаї можна використовувати і інші противірусні мазі і креми, такі як:
    • Виру-Мерц-Серол – ефективний засіб проти герпетичних висипань
    • Панавир – противірусний гель, який також має імуномодулюючу дію.
  • Пантенол, Декспантенол, Бепантен, Д-пантенол – це допоміжні креми і мазі, які стимулюють регенерацію тканин, сприяють швидкому загоєнню пошкоджених шкірних покривів будь-якої етіології.

Cтаттю про мазі від лишаю у людини також можна прочитати російською мовою: «Мазь от лишая у человека».