Видалення судинних зірочок на обличчі, на ногах, на животі: лазером, електрокоагуляцією, склеротерапією

Для багатьох жінок судинні зірочки являють собою естетичну проблему. Насправді ж ця хвороба куди більш серйозна. Правильне лікування подібного недуги гарантує поліпшення загального самопочуття пацієнта, а також нормалізацію шкірних покривів. У цій статті ми розберемося в причинах появи венозних зірочок і запропонуємо шляхи вирішення цього питання.

Телеангіектазія – це медичний термін, за яким ховаються всім нам знайомі судинні утворення. Дане захворювання передбачає розширення різних груп судин, розташованих близько до верхніх шарів шкіри. Нетипові капіляри і венули створюють неприємний візуальний ефект. У підсумку через шкіру ми бачимо павутинки і гілочки бурих відтінків.

Найпоширенішими місцями поразки на тілі є особа, торс і ноги. Також подібні зміни досить часто спостерігаються на органах травлення. Тим не менш, виявити венозні зірочки можна практично скрізь.

Багато пані вирішують цю проблему у косметолога. На жаль, цей метод боротьби малоефективний. Хворобу потрібно лікувати у лікаря. В даному випадку слід звернутися до фахівця-флеболога. Для складання лікувального плану доктора проведуть ряд досліджень. Візуальні наслідки будуть видалені самим ефективним і підходящим конкретному пацієнту способом.

Рідкісний людина не намагався заощадити на своєму здоров’ї. На жаль, видалення судинних зірочок неможливо допомогою застосування тих чи інших народних і косметичних засобів.

Хто входить до групи ризику?

Дослідження показують, що телеангіектазією сьогодні страждає до однієї третини земної кулі. Не у всіх це захворювання має яскраво виражену форму. Здебільшого з цією проблемою стикаються жінки, і тільки 20 з 100 пацієнтів – це чоловіки.

Нерідко характерна сіточка з’являється у прекрасної половини людства після пологів. Справа в тому, що організм вагітної жінки виробляє занадто багато естрогену, який і розширює капіляри. Обзавестися венозної павутинкою ризикують і дами, які віддають перевагу оральним засобів захисту від небажаної вагітності. У таких препаратах найчастіше міститься велика доза естрогену. Статистика також свідчить, що серед літніх жінок ця недуга поширена ще більше.

Існує певна зв’язок між порушенням венозного кровообігу та телеангіектазією. Але не варто думати, що ця проблема обов’язково з’являться у людини з варикозною хворобою. Безумовно, якщо у Вас є подібні проблеми, Ви потрапляєте до групи ризику, але хвороба може і не наступити.

Дивно, але захворювання, про яке ми говоримо, рідко викликає у людей больовий синдром. Виняток становлять жінки, у яких спостерігається деякий дискомфорт під час місячних. Більшою мірою візуальні зміни доставляють естетичне невдоволення. Дамам доводиться або прикривати шкіру одягом, або користуватися тональними засобами.

Причини і специфіка телеангіектазії

Фахівці виділяють дві групи підстав для появи цієї хвороби – вроджені та набуті. Також лікарі називають цілий список провокуючих факторів, які можуть вплинути на перебіг захворювання.

Видалення судинних зірочок на обличчі, на ногах, на животі лазером, електрокоагуляцією, склеротерапієюВенозні утворення можуть з’явитися з-за таких вроджених недуг:

 • Гемангіома;
 • Синдром Елерса-Данлоса;
 • Синдром Марфана;
 • Нейроангиопатия;
 • Прогресуючі розширення капілярів;
 • Пойкилодерма.

Є і ті фактори, впливу яких ми можемо уникнути, вчасно запобігати захворювання:

 • ожиріння різних ступенів;
 • хвороба Майокки;
 • ВІЛ;
 • варикоз;
 • ліхеноїдний кератоз;
 • вовчак;
 • недостатність вітаміну С;
 • хвороби серця і печінки;
 • венозний застій.

Більш уважно до себе потрібно ставитися жінкам в положенні. Ризикують і ті дами, які вирішуються на такий відчайдушний крок, як аборт (див. реабілітація після аборту). Гормональні зміни в організмі можуть спровокувати появу характерною сіточки.

Також, на виникнення цієї неприємності можуть вплинути:

 • нездорові звички;
 • стрес;
 • жаркий клімат;
 • непосильні силові навантаження;
 • радіація;
 • травми;
 • припровадження часу в гарячому приміщенні.

Лікарі виділяють капілярну, артеріальну і венозну телеангіектазію в залежності від типу уражених судин. Зовні хвороба проявляє себе у вигляді тонких бурих ниточок, пов’язаних між собою в цілу мережу. Зовнішні зміни приймають вигляд ліній, гілочок, павутинок і навіть простих точок. Одна з різновидів проблеми – купероз – передбачає появу сіточки на обличчі. В цілому недуга себе проявляє тільки зовні, і тільки у жінок в період гормональних змін спостерігається больовий синдром.

На ногах найчастіше з’являються синюшні і бурі гілочки. Чоловіче населення рідше страждає від цієї естетичної проблеми. Причиною появи венозної павутинки є хронічна венозна недостатність. Прекрасна половина людства нарікає на розширені судини на литках і стегнах. Це пов’язано з гормональним фоном жінки. Вагітність, клімакс, інші зміни провокують поява судинних зірочок. Відомі випадки, коли така сіточка покривала і внутрішню поверхню стегна і ікри, і боки одночасно. Зі змішаною телеангіектазією також можна боротися. Вона досить добре піддається лікуванню. Сучасна медицина і косметологія дозволяє позбутися від візуальних проявів захворювання і жити вільним життям без пошкоджень на шкірі.

Дитяча телеангіектазія

У семи з десяти новонароджених зустрічається телеангіектазія. Для малюків це не становить жодної проблеми. Лікарі називають судинні зірочки рудиментом. Ембріональні прототипи з часом зникнуть, а поки на тілі малюка помітні невеликі цятки на потилиці, обличчя і гомілки. Лікування судинних зірочок в даному випадку не проводиться. Дитина підросте, і венозна павутинка сама собою піде.

У більш пізньому віці – зазвичай в два-три роки – у малюків виявляють куди більш серйозне захворювання. Атаксія-телеангіектазії – це передається за допомогою геному людини недугу. Він супроводжується слабким імунітетом, ураженнями мовного апарату, відсутністю нормальної координації. В даному випадку людина все життя повинна приймати певну групу підтримують його імунітет препаратів і проходити спеціальну терапію.

Діагностика і лікування захворювання

Зазвичай проблема виявляється самим пацієнтом. Це пояснюється тим, що вона помітна оку. Натискаючи на ділянку ураження, судини стають невидимими на короткий час. У будь-якому випадку пацієнту необхідна консультація фахівця. Флеболог зробить ряд тестів, щоб визначити, чи є у людини варикозна хвороба. Визначити стан здоров’я в цілому можна за допомогою такого методу діагностики, як доплерографія. За допомогою цілого ряду досліджень Ви дізнаєтеся про те, як добре працюють ваші судини серця, печінки і репродуктивних органах.

Звичайно, пацієнти як можна швидше хочуть позбутися від проявів проблеми. Лікарі ж в першу чергу бажають з’ясувати причину. Цілком ймовірно, що телеангіектазія є наслідком сторонніх недуг. І саме з ними потрібно розібратися, щоб продовжувати комплексну боротьбу за здоров’я організму. Досить поширене видалення патологічних судинних мереж. У деяких випадках актуальна процедура склерозування.

Хірургічне втручання

Застосовується в найскладніших випадках. Якщо у пацієнта є варикоз, то розширені і видимі оку судини прибирають через отвори в шкірному покриві. Це звучить страхітливо, але насправді операція абсолютно безболісна, а головне – дійсно ефективна. На жаль, до подібного методу не можна вдаватися, якщо вражені капіляри.

Електрокоагуляція

Видалити судинні зірочки можна за допомогою електрокоагуляції. Пацієнту вводять знеболюючий препарат, а місце ураження припікають електродом. За місяць-півтора Ви позбудетеся від візуальної складової хвороби. Секрет методики простий – в судини перестає надходити кров, і вони втрачають колір. Подібне задоволення займе у Вас не більше півгодини на тиждень і 5-10 тисяч грн за весь курс. На жаль, є у даної процедури і свої побічні ефекти. Так, наприклад, дуже складно уникнути рубців на шкірі. Ці утворення є наслідком того, що термічного впливу піддаються не тільки уражені ділянки, але і абсолютно здорові.

Склеротерапія

Ще один відповідь медицини на питання судинні зірочки як прибрати – це склеротерапія. Сучасний препарат склерозант вводиться у вигляді ін’єкції у нездорові судини. Таким чином, вони з’єднуються один з одним. Цей ефект називають склерозированием. Кількість сеансів та число вводиться з’єднання залежить від ступеня поширеності венозних утворень у конкретного пацієнта. В середньому за одну годину в тиждень хворому роблять 6-7 ін’єкцій. Невеликі гілочки можна видалити і за одну процедуру. На одну сильно уражену кінцівку йде в середньому 10-20 тисяч грн. Неприємний наслідок цієї процедури – запалення обробленої ділянки з характерним почервоніння шкірного покриву і припухлістю. З часом це, звичайно ж, проходить. Зробивши ін’єкцію, медичний працівник щільно бинтує ногу, припиняючи тим самим забезпечувати кровотоком уражені області. Даний метод дуже актуальний при венозних утвореннях з площею більше одного міліметра. Якщо пацієнт дотримується всіх приписів лікаря і справно ходить на процедури, незабаром він забуде про таку проблему, як павутинка судин на ногах.

Видалення зірочок лазером – це досить популярний і ефективний спосіб боротьби з неприємними утвореннями. За допомогою лазерної фотокоагуляції судина нагрівається і запаюється. Через деякий час оброблений лазером сіточка розсмоктується. Унікальність цієї методики полягає в тому, що сучасні апарати з максимальною точністю здатні визначити розмір ураженої судини і глибину шкірного покриву, на якому той перебуває. Таким чином, фахівці налаштовують лазер під конкретного клієнта. Після проходження процедури у пацієнта не залишається рубців. Неприємні відчуття можна попередити за допомогою знеболюючих препаратів. Кількість сеансів залежить від ступеня поширеності венозних утворень у того чи іншого пацієнта. В середньому протягом 5 процедур від венозних зірочок залишається рівним рахунком нічого. Незаперечним плюсом даного виду лікування є тривалість сеансу – всього десять хвилин! Правда, за одну таку процедуру доведеться викласти кілька тисяч грн. Лазер ефективний в позбавленні від судинної сіточки на обличчі, так і на кінцівках.

Лазер

Судинні зірочки лікування яких постійно вдосконалюється, піддається також і радіохвильової хірургії допомогою приладу “Сургитрон”. Радіохвилі розсікають посудину, дозволяючи високочастотним хвилях досягти тканин без видимих пошкоджень. Пацієнти віддають перевагу даного методу лікування тому, що він не залишає рубців і дозволяє уникнути больового синдрому. Подібну процедуру призначають хворим капілярної телеангіектазією. Розрахунок вартості залежить від оброблюваної площі поразок. В середньому за один квадратний сантиметр Вам доведеться викласти тисячу грн.

Озонотерапія

Ще один варіант лікування – це озонотерапія. Озон потрапляє в організм через ін’єкцію і окислює уражену судину. В результаті у клієнта немає ніяких рубців і пігментних плям. На жаль, одна процедура обійдеться Вам у кілька тисяч грн, а для повного позбавлення пацієнтові знадобиться кілька сеансів озонової терапії.

Народні засоби

На яку хворобу знайдеться кілька народних засобів лікування. Наші бабусі в боротьбі з венозними гілочками використовували недостиглі помідори. Їх соком вони змащували уражені ділянки по кілька разів в добу. Таким же чином деякі лікарі радять обробляти шкіру фруктовим оцтом (див. яблучний оцет при варикозі ніг). Ефективність таких засобів не доведена, тому думайте самі, пробувати чи ні.

Лікарі ж гарантують результат при точному виконанні рекомендацій і проходження обраного курсу процедур. Через роки судини не зможуть відновитися, це означає, що ефект від такого лікування вічний. На жаль, людина не застрахована від розширення інших судин. Якщо Ви не хочете такого рецидиву, Вам слід більш уважно ставитися до свого здоров’я. Фахівці рекомендують позбавитися від шкідливих звичок, не запускати провокують захворювання, регулярно займатися спортом, правильно харчуватися, проходити курси вітамінізації організму, не боятися контрастного душу і процедур загартовування.

Якщо у Вас спостерігаються судинні ураження, ідіть першим ділом до досвідченого лікаря, а вже потім – в косметологічний кабінет. Зовнішні зміни мають під собою першооснову. Подбайте про стан здоров’я внутрішніх органів, і Ви будете насолоджуватися своєю красою ще довгі роки!

Cтаттю про видалення судинних зірочок на обличчі, на ногах, на животі: лазером, електрокоагуляцією, склеротерапією також можна прочитати російською мовою: «Удаление сосудистых звездочек на лице, на ногах, на животе: лазером, электрокоагуляцией, склеротерапией».