Лазерне видалення бородавок: лазером безболісно і швидко

Бородавки, як відомо, мають вірусне походження. Можливість зараження, а також ймовірність їх виникнення безпосередньо залежать від стану імунної системи дитини або дорослого, а також від наявності мікротравм на шкірі рук, ніг. При нестабільності імунної відповіді у людини, зараження може відбутися як при близькому контакті з шкірою вірусоносія, так і опосередковано – тобто побутовим шляхом, через загальні предмети побуту, одяг. У цій статті ми розповімо про сучасний метод видалення бородавок – лазером.

Як видалити бородавку не боляче, швидко, безпечно?

На сьогоднішній день медицина володіє достатніми методами позбавлення від таких шкірних наростів, як папіломи і бородавки за допомогою:

 • Хімічно активних речовин, кислот або лугів, таких як Веррукацид (метакрезол і фенол), СуперЧистотіл (натрію і калію гідроокис, за відгуками найефективніший засіб), азотна, оцтова, щавлева, молочна кислоти (Солкодерм) – ця процедура викликає печіння, хворобливі відчуття, також існують такі засоби, як Вартнер Кріо, Кріофарма.
 • Може допомогти натуральний екстракт і сік чистотілу від бородавок.

Дерматологи пропонують видалення новоутворень за допомогою сучасних методів:

 • Лазерне видалення бородавок – безболісна або малоболюча процедура проводиться при використанні місцевої анестезії – швидке, безпечне, делікатне виведення наросту
 • Видалення бородавок рідким азотом – кріодеструкція – це болісний процес, що вимагає анестезії, з можливим повторним сеансом і постпроцедурними слідами на шкірі
 • Виведення бородавок методом електрокоагуляції – під дією електричного струму
 • Хірургічне втручання за допомогою скальпеля сьогодні практично не використовується.

Для проведення найсучаснішого методу – лазерного виведення бородавок, використовуються такі лазери:

 • Карбодіоксидний лазерний промінь – він здійснює миттєве згортання крові, що перешкоджає поширенню ВПЛ (вірус папіломи людини) в подальшому.
 • Ербієвий лазер виробляє пошарове випаровування бородавки, папіломи.

Про те, Яким методом краще видалити бородавку і Як вивести бородавку в домашніх умовах читайте в наших статтях.

Які бородавки можна видаляти з допомогою лазера і на яких ділянках тіла?

Будь-які види бородавок, папілом, родимок на обличчі, бородавки на пальцях, руках, ногах, будь-якої частини тіла можна видаляти за допомогою лазеротерапії. Лазерне видалення можливе для:

 • Підошовної бородавки – коли на стопі розвиваються рогові тверді нашарування зі стрижнем у центрі
 • Звичайної бородавки – щільні невеликі округлі новоутворення злегка темніше шкіри, величиною як з горошину, так і з просяне зерно
 • Плоскої бородавки – невеликі від 1 мм до 1 см плоскі вузлики, що підносяться над поверхнею шкіри, зазвичай мають колір шкіри.

Існують деякі очевидні причини, за яких проведення даного методу протипоказано:

 • Герпетичні висипання, оперізуючий лишай, герпес
 • Підвищений артеріальний тиск
 • Застуда, нещодавно перенесене ГРВІ, грип
 • Висока або субфебрильна температура тіла
 • Вагітним жінкам слід утримуватись від будь-якого методу видалення новоутворень
 • Не можна проводити лазерне видалення бородавок за наявності висипу, шкірного висипу на найближчих ділянках шкіри.

Як відбувається видалення і загоєння бородавок після лазера?

Видалення бородавки лазеромДля проведення подібної процедури застосовується високотехнологічний хірургічний лазер. Промінь бактерицидний і стерильний, тому ділянка шкіри не піддається подальшому запаленню, не залишаються шрами і рубці.

У будь-якому новоутворенні під дією лазерного променя відбувається загибель збудника. Бактерії та віруси, що викликають зростання бородавки, гинуть від високої температури променя. Тому після процедури на місці бородавки не виникають запальні процеси. Лазерний промінь на відстані впливає на поверхню шкіри, не торкаючись і не травмуючи її, а фактичне вилучення утворення виходить через випарювання його тіла.

Головною перевагою цього методу є те, що оператор лазерного апарату може легко контролювати потужність і глибину впливу променя. Тому практично виключено передозування і травмування, але легка болючість прилеглих тканин можлива. У медичних центрах, в яких пропонується така послуга, завжди комфортна атмосфера, уважне ставлення персоналу.

Після проведеної процедури наслідків, ускладнень не виникає. Звичайно, на відновлення обробленої ділянки потрібно трохи часу, але не більше 2 тижнів. Після видалення бородавок лазером, замість наросту утворюється суха кірочка, під якою відбувається загоєння. Ця корочка не викликає дискомфорту і самостійно відпадає приблизно через 10 днів, після чого через 2-3 дні на місці колишнього наросту залишається здорова шкіра, яка не відрізняється від навколишньої.

Протягом цього часу за цією ділянкою шкіри спеціального догляду практично не потрібно, крім обробки дезінфікуючими засобами. Темну скоринку, яка залишається після, не можна відривати, мочити, піддавати сонячному впливу, обробляти косметичними засобами протягом 10-14 днів, тобто не можна відвідувати солярій, сауну, басейн.

Переваги видалення бородавок лазером

Звичайно, у вік онкологічної напруженості будь-які шкірні утворення слід в першу чергу диференціювати від ракових новоутворень, оскільки при механічному пошкодженні будь-якої вірусної бородавки, папіломи можлива її малігнізація. Для цього достатньо проконсультуватися у кваліфікованого дерматолога, онколога, здати аналіз крові, онкомаркери.

В інших же випадках більшість дерматологів схиляються до єдиної думки, що сьогодні найбільш ефективним і безпечним методом позбавлення пацієнта від некрасивих родимок, папілом та інших утворень, не онкологічної природи, є лазерне видалення бородавок і наростів. Важливо також і те, що після сеансу видалену тканину новоутворення відправляють на гістологічне дослідження.

Коли пацієнта турбують бородавки на стопі, при несвоєчасному їх видаленні, виведенні вони найчастіше проростають всередину, утворюючи кісткову мозоль, при цьому посилюється дискомфорт, з’являються болі. При видаленні підошовних бородавок лазером – цей метод є найбільш оптимальним варіантом, оскільки це:

 • Ефективно, результативно – достатньо одного сеансу для виведення бородавок, тканина будь-якого новоутворення випаровується і не поновлюється
 • Практично немає протипоказань, крім гострих запальних процесів
 • Досить безпечний і мало болючий метод
 • У більшості випадків не залишає рубців, шрамів, зміни кольору шкіри, оскільки виключена кровотеча – інші методи можуть залишати сліди
 • Легкий період відновлення – при цьому методі не відбувається пошкодження навколишньої тканини, тому швидкість регенерації тканин дуже висока
 • Швидкий сеанс – всього 2-3 хвилини
 • Видалення бородавок дітям лазером можливо, але краще після 5 років
 • Комфорт при проведенні сеансу на новітньому обладнанні
 • Достатньо стійкий результат, у дуже рідких випадках можливі рецидиви

Ціни на таку процедуру досить високі, в різних містах і клініках вони варіюються від 150 до 3000 грн. (осінь 2013р) за видалення однієї бородавки, зі знижками, в залежності від кількості елементів для виведення, місця їх локалізації, величини, характеру, виду та ін. Приміром вартість видалення плоскої бородавки – від 200-1500 грн, на обличчі і тілі – 1500 – 2000 грн, підошовної бородавки – 2000-3000 грн. (ціни в Московських клініках).