Різке схуднення призводить до розвитку каменів у жовчному міхурі

Дієти, які сприяють різкому схудненню, можуть призвести до появи жовчнокам’яної хвороби. У Швеції, фахівці з Каролінського інституту з’ясували, що дуже суворі низькокалорійні дієти не просто не сприяють утриманню скинутої ваги, але й небезпечні для здоров’я, підвищуючи ризик появи каменів у жовчному міхурі.
Дослідники з Швеції з’ясували, що ті, хто дотримуються низькокалорійної дієти для швидкого зниження ваги, піддаються ризику утворення каменів в жовчному міхурі, навіть у порівнянні з тим, хто дотримується більш поступових дієт, і знижують вагу повільно, доповнюючи фізичними нагрузкми незначне обмеження в збалансованому харчуванні.

Дане дослідження полягало у вивченні негативного впливу низькокалорійних дієт на здоров’я людини в майбутньому, а також стабільному утриманні ваги після стрімкого схуднення. Експертами було розглянуто 6600 програм з дієтичного харчування компанії Intrim, яка спеціалізується на розробці індивідуальних дієт і надає консультації особам з питань зниження ваги.

СхудненняПроаналізувавши результати дієт, з’ясувалося, що у 65 осіб, що використовують дієти з 500 кілокалоріями на день, розвинулася жовчнокам’яна хвороба, і 48 осіб були госпіталізовані для отримання стаціонарного лікування (див. лапароскопія жовчного міхура).

Вчені зробили висновки, що такі суворі дієти призводять до холециститу (див. холецистит: симптоми, лікування), підвищують рівень холестерину в жовчі, а також підвищують білірубін, призводять до порушення своєчасного спорожнення жовчного міхура, до застою жовчі і утворення каменів в ньому.

Помірна дієта, яка становить 1300-1400 калорій на добу сприяє більш стійкому результату і в 3 рази рідше супроводжується виникненням жовчнокам’яної хвороби, ніж сувора дієта з 500 калоріями. Звичайно, ефект від екстремального обмеження калорійності дуже швидкий, але не стійкий і небезпечний для здоров’я, люди, які прагнуть стрімко схуднути, після відмови від дієти знову швидко набирають вагу.