Шампунь від вошей і гнид – всі засоби від педикульозу для дітей

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ваша дитина або ви самі відчуваєте симптоми педикульозу – лоскотання, відчуття руху у волоссі, свербіж шкіри голови, можливо висипання за вухами або ззаду шиї, у дітей з’являється примхливість, дратівливість і безсоння, оскільки вночі воші найбільш активні. Які сьогодні існують ефективні засоби від педикульозу для дітей, шампуні від вошей і гнид, кращі препарати у боротьбі з головними вошами – про це наша стаття.

Що потрібно знати про педикульоз

Заразиться можливо тільки живими вошами, гниди не передаються від людини до людини, так як міцно прикріплюються до волосся на 1 см. від кореня. Воші не літають, не плавають, а тільки переповзають, тому зараження можливе лише при торканні волосся однієї людини з волоссям іншого і найчастіше це відбувається не в громадських місцях, а вдома або при близькому контакті дітей в дитячих дошкільних установах, школі.

Також сон на одному ліжку, користування одним комплектом постільної білизни є ризиком для передачі, всупереч переконанням багатьох – через гребінці, головні убори, навушники передача буває вкрай рідко, тільки при наявності масивного педикульозу у дитини або дорослого. Найчастіше схильні педикульозу дівчинки, зважаючи на наявність довгого волосся, тому батькам слід привчати дочку до того, щоб волосся завжди були акуратно покладені, заплетені.

Скільки живуть воші?

 • Дорослі паразити можуть вижити поза волосяної частини голови всього 1 добу
 • На голові людини їхнє життя не перевищує 21 день
 • З яєць (гнид) воші вилуплюються через 7 днів
 • Ні кішки, ні собаки, ні інші домашні тварини не є переносниками головних людських вошей
 • Воші не можуть утримуватися на гладких поверхнях – металевих, пластикових, полірованих, їх кінцівки пристосовані лише до пересування по волоссю людини
 • Воші не є переносниками ніяких хвороб і навіть при тривалій відсутності лікування не завдають серйозної шкоди здоров’ю, крім фурункульозу волосяної частини голови, гнійничкові захворювання, в дуже запущених випадках можливий лімфаденіт шийних лімфатичних вузлів.

Загальні рекомендації, як позбутися вошей

Щоб лікування було ефективним, слід чітко виконувати рекомендації, зазначені в інструкції по застосуванню препарату, будь то рідина, спрей або шампунь від вошей і гнид. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на успішне позбавлення від паразитів. Як правильно позбавлятися від вошей:

 • Якщо ви використовуєте хімічні засоби, то мити голову шампунем не можна 2 дні після лікування, тоді буде ефект.
 • Використовуйте або хімічні засоби, або вичісування гребінцем з кондиціонером. Одночасно такі процедури робити не слід, оскільки кондиціонер створює плівку на волоссі, зменшуючи всмоктування хімічних засобів.
 • Домашні способи лікування або «народні засоби» – майонез, маргарин, вазелін, рослинні засоби, ефірні олії розмарину, герані, базиліка, оливкова олія (шкода і користь) не ефективні, не витрачайте час на подібні процедури. Особливо небезпечно використовувати керосин, бензин та інші токсичні речовини, які з успіхом применяютсяь у ветеринарії, але на організм людини справляють дуже негативну, токсичну дію, так як активно вбираються через шкіру.
 • Також сумнівною дією з гарантованим ефектом володіють електричні гребінці. Це досить дорогі засоби від вошей, які знищують їх електричним струмом. Застосовують їх лише на сухому волоссі і вони вважаються не 100% ефективними.

Старий метод знищення вошей і гнид роздавлюванням вручну сьогодні стає не актуальним і також малоефективним, оскільки живі воші легко можуть переповзти на вже оглянуті волосся і той, хто виробляє подібну процедуру легко заражається педикульозом. При масивному розмноженні вошей іноді збривають волосся наголо.

Одним із самих безпечних і досить ефективних способів боротьби з вошами є використання звичайного кондиціонера при вичісуванні паразитів. Таку процедуру слід проводити дуже ретельно за певною схемою. І слід пам’ятати, що для виведення вошей використовувати потрібно або кондиціонер і гребінець, або хімічні засоби, оскільки кондиціонер перешкоджає усмоктуванню препаратів. Ефект від вичісування з кондиціонером з’являється, якщо цю процедуру виконати 4 рази на 1 день, 5, потім 9 і 13, тобто кожні 4 дні протягом 2 тижнів.

Спочатку миють голову, потім наноситься великий обсяг звичайного кондиціонера і проводиться вичісування паразитів спочатку гребінцем з рідкими зубцями, потім з частими зубцями.

Гребінь постійно слід споліскувати, так як разом з кондиціонером повинні видалятись і воші, і гниди. Після такої ретельної процедури волосся висушують, розчісують і знову повторюють вичісування, використовуючи частий гребінь (див. більш докладно про головні воші і про лікування педикульозу в дітей).

Заходи безпеки при використанні засобів від вошей

При використанні перерахованих нижче хімічних засобів слід дотримуватися запобіжних заходів, а також знати, що необхідно зробити у разі виникнення передозування, непередбачених негативних реакцій або наслідків необережного їх використання.

Запобіжні заходи

 • Будь-який засіб – шампунь, спрей, розчин застосовувати суворо за призначенням.
 • Майже всі засоби від вошей не рекомендується використовувати для дітей, молодших 3 років, використовувати годуючим і вагітним жінкам, особам з різними захворюваннями шкіри голови, а також з бронхіальною астмою та особам, чутливим до хімічних речовин.
 • Не можна використовувати 1 препарат 3 рази поспіль для однієї і тієї ж дитини або дорослого, при неефективності засіб слід замінити.
 • Також не можна використовувати одночасно кілька засобів.
 • Користуватися феном після використання деяких засобів не можна, оскільки вони можуть містити горючі компоненти.
 • При використанні спреїв, щоб не нашкодити слизовим оболонкам носоглотки та очей, перед обробкою необхідно зробити тканинну пов’язку навколо голови.
 • Якщо людина носить контактні лінзи, перед лікуванням рекомендується їх зняти.
 • Одягніть на руки гумові рукавички.
 • При роботі з хімічними засобами слід уникати їх потрапляння на слизові оболонки очей, носа, рота.
 • При виконанні процедури слід дотримуватися правил особистої гігієни, не можна приймати їжу або пити під час роботи, після проведення процедури слід ретельно вимити руки і добре провітрити приміщення.
 • Зберігати засоби від педикульозу слід в недоступному для дітей місці, окремо від харчових продуктів.

Перша допомога

 • При випадковому попаданні засобу на слизові оболонки і шкіру необхідно ретельно промити ніс, рот теплою водою.
 • Якщо при використанні хім. засобу з’явилося подразнення, свербіж, висип на шкірі, слід якомога швидше промити цю ділянку і при необхідності звернутися до лікаря.
 • При випадковому попаданні речовини в очі, слід ретельно промити великою кількістю води, а також слабким розчином харчової соди 2%. Якщо з’явилося подразнення слизових очей, слід закапати очі розчином сульфацила натрію 20-30%, якщо відчувається біль – 2 % розчином новокаїну.
 • При подразненні верхніх дихальних шляхів потрібно вивести потерпілого на свіже повітря, промити рот, носоглотку розчином харчової соди.

Огляд засобів проти вошей і гнид – відгуки, інструкції, ціни

ПедилинПедилин – шампунь від вошей і гнид

Діюча речовина: Малатіон і Тетраметрин.

Це засіб від педикульозу з групи фосфорорганічних інсектицидів. Його дія полягає в накопиченні в тілі паразита його високих концентрацій, що призводить до загибелі як вошей, так і гнид з-за самоотруєння ацетилхоліном.

Симптоми передозування: Як тривалий вплив на шкіру, так і вдихання токсичної речовини можуть призводити до системних і місцевих токсичних ефектів – сльозотеча, порушення зору, гіперсалівація, тахікардія (причини), гіпергідроз (підвищена пітливість), зміна артеріального тиску, блювання, нудота, судоми, ціаноз, дихальні розлади, болі в животі, нетримання сечі, слабкість.

Використання: Шампунь слід наносити на вологі волосся, трохи втираючи, почекати 3 хвилини, змити, потім повторюють нанесення і гребінцем вичісують воші. Після ретельно промивають волосся, через тиждень можна повторити процедуру.

Відгуки: Більшість тих, хто використовували цей шампунь стверджують, що це самий малоефективний препарат, навіть 4-кратне його використання і тривала його дія (до 40 хвилин) не приносить результату – як тільки висихають волосся, воші «продовжують бігати», крім того, засіб має дуже сильний запах.

Ціна: 280-300 грн. виробник Словенія.

Пара плюсПара плюс – аерозоль на знищення вошей і гнид

Діюча речовина: комплексний препарат Перметрин, Малатіон і Пиперонилбутоксид

Протипоказання: дітям до 2,5 років, при бронхіальній астмі, при підвищеній чутливості.

Застосування: аерозоль розпилюють короткочасними натисканнями, наносять по всій довжині волосся і шкіру голови, потім чекають 10 хвилин, голову при цьому покривати нічим не слід. Після промивають голову звичайним шампунем, а загиблих комах вичісують густим гребінцем.

Відгуки: Багато відгуків про препараті як позитивних, так і негативних. В деяких випадках препарат був ефективним, немає необхідності в повторному використанні, в деяких навіть 3 кратне використання не призвело до позитивного результату. Недоліком всіма визнається його висока вартість, необхідність прикривати ніс і рот дитині через ризик розвитку бронхоспазму.

Ціна: 680 грн., виробник Франція

ПаранітПараніт – шампунь і спрей від вошей

Діюча речовина: 96% – мінерального масла (Изопар, комплекс натуральних олій анісу, кокосу, іланг-іланг) і 4 % диметикону.

Протипоказаний: дітям до 3 років.

Використання: Перед використанням шампуню від вошей слід переконатись у відсутності вошей у всіх членів сім’ї, особливо у скронево-потиличної області голови. Всім тим, у кого виявлені паразити, слід обробити волосся в один і той же день.

 • Спрей – На відстані 10 см від голови розпилювати спрей по всій поверхні волосся, головна умова – волосся повинні бути сухими. Проводити розпилювання засобу до повного зволоження волосся, потім ретельно втерти його в корені волосся. Через 15 хвилин промити голову звичайним шампунем без бальзаму.
 • Шампунь – Нанесіть шампунь на вологе волосся, рівномірно розподіляючи по всій їх довжині, злегка помасажуйте шкіру голови, залиште засіб на 10 хвилин. Потім додайте води і збийте піну на волоссі, змийте її і ретельно промийте голову водою.
 • Потім слід спеціальним гребінцем (входить в комплект) прочесати волосся, щоб видалити мертвих вошей і гнид. Після кожного прочісування прядки волосся слід змивати комах з гребінця і протирати ватним диском.
 • Через тиждень можливо повторення процедури.
 • Головні воші протягом доби можуть бути життєздатними у зовнішньому середовищі. Щоб уникнути повторного зараження слід у той же день випрати в гарячій воді одяг, постільну білизну, рушник, ретельно промити всі шпильки, гребінці, гребені, якими користувалася дитина або заражені члени сім’ї.

Відгуки: Переважна більшість тих, хто використовував цей засіб, як шампунь, так і спрей стверджують, що вони не ефективні. Повідомляють, що він викликає подразнення шкіри, дуже жирний і не позбавляє від вошей, флакона вистачає на 1-2 рази при середній довжині волосся, на 4 рази при короткому волоссі.

Ціна: шампунь 100 мл 360 грн., шампунь 200 мл. з гребенем 780 грн. спрей 100 мл з гребінцем 600 грн.

Фул марксФул маркс – рідина від вошей і гнид

Склад: циклометикон і ізопропілміристат. В комплекті – масляниста рідина і гребінь для вичісування.

Це засіб від вошей не є шампунем на водній основі, тому проводити процедуру слід далеко від джерела тепла або відкритого вогню. Цей препарат пройшов масу клінічних випробувань, які доводять його ефективність, він не має запаху, простий у використанні.

Протипоказання: дітям до 5 років

Застосування: Струснути ємність з рідиною, нанести засіб на сухе волосся, рівномірно втерти його в шкіру і волосся по всій довжині, почекати 10 хвилин. Після слід гребенем, що входить в набір, вичісувати мертвих вошей. Через тиждень процедуру слід повторити, оскільки деякі гниди можуть вціліти. Якщо дуже ретельно вичісувати гниди, то повторного використання засобу можна уникнути. Ретельно споліскуйте гребінь після кожного прочісування прядки і протирайте сухою серветкою або ватяним диском. Після чого слід добре промити голову шампунем без кондиціонера.

Відгуки: Зручний у застосуванні, не має запаху, що важливо для дітей з бронхіальною астмою, не токсичний, на масляній основі, добре промазує все волосся, гребінь дуже хороший, ефективний, якщо після обробки ретельно вичісувати гниди. Серед недоліків виділяють те, що це дуже жирний засіб, волосся довго залишаються жирними, він погано змивається і дитина ще тиждень чухає голову. У поодиноких випадках препарат виявився малоефективним.

Ціна: розчин 100 мл 300 грн, спрей 150 мл 450 грн. виробник Великобританія.

Шампунь від вошей і гнид - всі засоби від педикульозу для дітей Паразидоз_1215Паразидоз – шампунь

Діюча речовина: Етил бутилацетиламінопропіонат

Протипоказаний: дітям до 3 років

Застосування: Наносять на трохи вологе (змочене злегка) волосся на 10 хвилин. Після цього додатково змочують волосся водою і втирають засіб, потім змивають препарат. Волосся вичісують, видаляючи мертвих вошей. Іноді процедуру слід повторити через добу, а також через тиждень.

Відгуки: Паразидоз багатьом не допомагає, не гинуть ні гниди, ні воші.

Ціна: шампунь близько 200 грн., виробник Франція.

Чемерицева водаЧемерицева вода

Склад: настоянка чемериці Лобеля кореневищ

Протипоказано: при підвищеній чутливості, з обережністю при вагітності і годуванні, безпека при використанні у дітей не доведена.

Застосування: добре струсити флакон і нанести на зволожені волосся по всій шкірі голови і на все волосся, особливо за вухами і на потилиці. Не змивати розчин протягом 20-30 хв., потім вичесати густим гребінцем мертвих вошей, промити голову з шампунем і висушити. Через добу можна повторити процедуру, а також через тиждень.

Відгуки: За відгуками багатьох препарат добре допомагає, якщо використовувати по інструкції.

Ціна: 20-30 грн.

Засоби від педикульозу з діючою речовиною Перметрин

Ці засоби вважаються найефективнішими, кращими від педикульозу. Слід пам’ятати, що ці препарати для виведення вошей не можна використовувати з профілактичними цілями або регулярно.

НіттифорНіттифор – розчин, засіб проти педикульозу

Склад: перметрин

Ніттифор – це водно-спиртовий розчин. При використанні діюча речовина потрапляє в кровотік, не всмоктується.

Застосування: Розчин не слід розводити, готовим засобом змочити голову, втерти в коріння, дочекатися повного висихання. Після цього промити волосся шампунем і вичісувати густим гребінцем. В середньому на 1 людину потрібно 10 – 60 мл Ніттифору. Якщо є ризик повторного зараження (контакт в д/садку або школі), краще використовувати засіб після миття голови і залишати його після висихання. Ніттифор здатний зберігати активність до 2 тижнів, запобігаючи розмноженню вошей.

Побічні ефекти: алергія, свербіж, еритема, печіння, поколювання.

Протипоказання: Дітям до 3 років, під час вагітності та годування груддю, при підвищеній чутливості.

Відгуки: Зручний у використанні, не тече, добре змивається і рівномірно розподіляється, добре допомагає з 1 разу навіть при великій кількості вошей.

Ціна: 300 -350 грн., виробник Угорщина

МедифоксМедифокс

Це засіб для лікування педикульозу у дітей, а також ефективний при корості. При одноразовому нанесенні при воші дія зберігається 2-6 тижнів, у залежності від лікарської форми.

Протипоказаний: концентрат емульсії – дітям до1 року, крем – дітям до 6 місяців.

Обробка: Волосся ретельно зволожують розчином, втираючи його в корені, найкраще це робити ватним тампоном, в середньому потрібно 10-60 мл розчину. Потім голову покривають косинкою і через 40 хвилин засіб змивають, миють голову шампунем без кондиціонера, після ретельно слід вичісувати вошей і гнид частим гребенем. При необхідності процедуру повторюють через тиждень.

Відгуки: Більшості це засіб допомагає, головне правильно виконувати рекомендації по використанню препарату відповідно до інструкції, і не використовувати для виведення вошей гель Медифокс (не ефективний), для лікування педикульозу у дітей слід використовувати розчин.

Ціна: розчин Медифокс 100 грн.

Нікс - кремНікс – крем

Склад: перметрин

Протипоказання: дерматит шкіри голови, з обережністю дітям до 6 місяців і жінкам під час вагітності.

Застосування: Спочатку слід вимити волосся шампунем, висушити, потім гарненько струснути флакон з кремом і нанести на голову, рівномірно розподіляючи його, особливо звернути увагу не задню область голови і за вухами. Після нанесення почекайте 10 хвилин, потім вимийте волосся і висушіть рушником. Гребінцем, що входить до складу ретельно вичісуйте гниди і воші. Через тиждень повторіть процедуру при виявленні гнид або нових вошей.

Побічна дія: парестезія, набряк шкіри, висип, пекучий біль, алергічні реакції, почервоніння, подразнення шкіри.

Відгуки: Однакова кількість позитивних і негативних відгуків, багато хто стверджує, що засіб здатний знищувати тільки живі воші, на гниди він не діє, тому важливо після обробки ретельно вичісувати мертвих вошей, а також гниди. На відміну від Пара Плюс засіб не токсичний, зручний у застосуванні.

Ціна: 320-400 грн.

Хiгiя-шампуньХiгiя – шампунь проти вошей і гнид

Протипоказання: Не рекомендується дітям віком до 5 років, особам з шкірними захворюваннями, алергічними реакціями на косметичні або лікарські засоби.

Спосіб застосування: Волосся злегка зволожити, потім нанести шампунь, ретельно втираючи в коріння, почекати 20 хвилин, змити шампунь водою. Ретельно прочесати частим гребенем прядки волосся, щоб видалити загиблих комах. Обробку зазвичай повторюють через 10 днів, однак не можна використовувати шампунь частіше 2 р/місяць.

Відгуки: Шампунь має неприємний запах, злегка щипає, ефективність оцінюється по-різному, одним допомагає з одного застосування, іншим не допомагає.

Ціна: 200 грн., виробник Болгарія

Веда 2Веда 2

Веда-2 шампунь педикуліцидний

Протипоказання і побічні дії аналогічні іншим препаратам з діючою речовиною перметрин.

Застосування: Змочити волосся, нанести 1-3 ст. ложки шампуню, збити піну, почекати 10 хвилин, потім ретельно промити голову, сполоснути оцтом 5%.

Після ретельно вичісувати загиблих паразитів.

Відгуки: В інструкції зазначено, що слід тримати засіб 10 хвилин, але за деякими відгуками слід почекати не менше 20 хвилин, тоді буде ефект.

Однак багато хто стверджує, що цей засіб не допомагає.

Ціна: ціна 150 грн., виробник Росія (Москва)

Якщо ви використовували будь-який засіб від вошей, будь ласка, залиште свій відгук для наших читачів, це буде дуже корисна і важлива інформація.

Профілактика повторного зараження педикульозом

 • Воші не живуть поза волосяної частини голови довше 24 годин, тому після обробки голови досить провести вологе прибирання в квартирі.
 • Провести дезінфекцію всіх засобів догляду за волоссям – гребенів, гребінців, прикрас або позбавиться від них. Для обробки можна використовувати спиртовий розчин, або шампунь від вошей (1 година в водному розчині хімзасобів), також можна просто ретельно вимити їх з милом і на 2 дні помістити в морозилку в пакеті.
 • При 54С гниди і воші гинуть за 5 хвилин, тому всю постільну білизну і одяг, у якому була дитина останні 2 дні перед обробкою слід випрати.
 • Головні убори, верхній одяг та інші предмети, які неможливо обробити або випрати слід на 2 тижні відкласти, акуратно загорнувши в пакет.

Cтаттю про засоби від педикульозу для дітей також можна прочитати російською мовою: «Шампунь от вшей и гнид — все средства от педикулеза для детей».