Симптоми грипу у дорослих: свинячого грипу, пташиного грипу

Грип є найбільш розповсюдженою вірусною хворобою, про яку чув буквально кожна людина. Захворювання легко передається повітряно-крапельним шляхом під час розмови, при кашлі або чханні. Небезпека грипу полягає не в перебігу самого захворювання, а в його ускладненнях.

Всього кілька років тому епідемія грипу не викликала настільки масової тривоги, оскільки хвороба рідко викликала ускладнення і легко переносилася навіть дітьми. Однією з найбільш небезпечних епідемій стала іспанка в 1918 році, від якої загинуло близько трьох відсотків всього світового населення. Поширення хвороби пояснювалося тим, що симптоми грипу не були яскраво вираженими, і пацієнти часто не лікувалися. Однак, в минулому подібні дії були абсолютно нормальними, оскільки імунітет здорової людини здатний самостійно впоратися з вірусом.

Зараз ситуація кардинально змінилася. Щороку з’являються нові штами вірусу, які важко піддаються лікуванню, викликають серйозні ускладнення і високий рівень смертності. Крім того, захисні системи організму постійно слабшають під впливом несприятливої екології, неякісної їжі і великої кількості хімікатів в побуті. Таким чином, людям стало складніше боротися з вірусами, число ускладнень грипу з кожним роком збільшується, а період одужання стає більш тривалим.

Саме із-за серйозності наслідків, необхідно знати основні симптоми грипу різних видів у дорослого і дитини, і вміти відрізнити вірусне захворювання від звичайної застуди.

Ознаки типового грипу

Першими симптомами грипу вважаються різке погіршення загального стану пацієнта, гарячка, загальна слабкість, біль і першіння в горлі, яке іноді супроводжується сухим кашлем і суглобовими болями.

Основна відмінність грипу від застуди в тому, що хвороба починає проявлятися різко, а температура може підвищуватися до сорока градусів, тоді як при застуді вона рідко збільшується більше 38 градусів. Застуда також супроводжується сильними головними болями, але характерним симптомом грипу у людини можна вважати специфічні головний біль у чолі і скронях. Це пояснюється тим, що вірус грипу викликає сильну інтоксикацію організму, яка не настільки значна при застуді.

Варто відзначити, що застуди зустрічаються набагато частіше, але лікуються швидше і не викликають ускладнень. За даними 2016 року основними симптомами типового грипу можна вважати:

 • Озноб, гарячка (температура до 40 градусів), сильна слабкість;
 • Іноді нудота і блювота;
 • Дуже сильні головні болі і запаморочення;
 • Чхання, рясні слизові виділення з носа;
 • Світлочутливість;
 • Сухість у роті, біль і першіння в горлі, сухий кашель;
 • Підвищена пітливість;
 • Ломота і болі в тілі, м’язах, суглобах.

Застуда часто не супроводжується таким сильним кашлем, як грип. Вірус являє серйозну небезпеку для організму, оскільки здатний погіршити стан імунної системи і привести до рецидиву хронічних захворювань.

Особливі ознаки свинячого грипу

Кожна людина повинна розуміти, що небезпеку свинячого або пташиного грипу трохи перебільшена для більш широкого поширення вакцин і препаратів для лікування. Більш схильними до впливу нових штамів вірусу є люди з ослабленим імунітетом (літні люди, вагітні та діти зі слабким здоров’ям). Основним ускладненням свинячого грипу є пневмонія, яка може початися вже на другу добу після зараження вірусом.

Симптоми грипу у дорослих свинячого грипу, пташиного грипуОсновні симптоми свинячого грипу збігаються з типовим вірусом. Однак, захворювання має і певні характерні ознаки, за наявності яких потрібно обов’язково звернутися до лікаря:

 • Пронос і блювота тривалий час;
 • Ускладнене дихання, сильна задишка;
 • Носові кровотечі;
 • Болі в животі і грудини;
 • Різке виникнення запаморочення;
 • Сильна лихоманка, яка не піддається впливу жарознижуючих.

Якщо у пацієнта було діагностовано грип, йому рекомендують залишатися вдома, щоб звести до мінімуму контакти з оточуючими людьми і не стати носієм вірусу.

Особливості пташиного грипу

Медичні дослідження показали, що основними рознощикам даного штаму вірусу є птахи, які також схильні до захворювання, а грип може поширюватися від хворої тварини до здорової. Переносниками вірусу пташиного грипу можуть бути також щури, які самі не схильні до дії вірусу, але виступають у ролі носія.

Людина може заразитися пташиним грипом через послід, побутові предмети та взуття. Було доведено, що вірус потрапляє в організм через дихальні шляхи і слизову оболонку очей при контакті з інфікованими людьми або птахами. Останній спалах вірусу була зареєстрована у людей, які контактували з інфікованими птахами.

Важливо розуміти, що вірус гине вже при температурі 70 градусів, тому заразитися через м’ясо або інші продукти харчування неможливо. Винятком може стати тільки вживання в їжу сирих яєць.

Симптоми пташиного грипу збігаються з типовою формою вірусу. Однак, характерним симптомом пташиного грипу у людей вважається поступове погіршення стану, який переходить у пневмонію. Під час останньої епідемії пташиного грипу висока смертність пояснювалася саме тяжкими наслідками пневмонії. Тому при погіршенні стану, не результативності лікування, сильного жару, який не знімається препаратами і наявності дихальної недостатності необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Cтаття про симптоми грипу у дорослих також доступна російською мовою: «Симптомы гриппа у взрослых: свиного гриппа, птичьего гриппа».