Яким буває компресійний трикотаж при варикозі, особливості вибору

Популярність в сучасному світі придбав компресійний трикотаж. Застосовується в якості профілактики при такому поширеному захворюванні, як варикозне розширення вен.

Щоб не порушувалося тиск, застосовують компресійний трикотаж, забезпечує проведення терапії, що підтримує ваше здоров’я поза межами медичного закладу.

В літературі, такий «одяг» називають медичним. Кровоносні судини потребують особливого підходу до їх лікування. А щоб уникнути всіляких медичних процедур, потрібно заздалегідь потурбуватися про своє здоров’я.

Застосування трикотажних товарів в медицині

Профілактика проблем, з судинами в ногах дуже актуальна. Флебологи – займаються переліченими вище недугами, настійно рекомендують компресійну білизну при варикозі, не вимагає спеціальних знань для свого подальшого використання. Крім варикозу, є цілий ряд захворювань, при яких застосовують спеціальну білизну:

 • тромбози, на кількох стадіях;
 • епітелізуючі види виразок;
 • лімфедеми.

Принцип роботи білизни полягає в тому, що структура тканини забезпечує підтримування проблемних ділянок на ногах в певному положенні. Адже, якщо кровоносної потоку щось перешкоджає нормально функціонувати, виникає ряд проблем, що вимагають втручання, якісної профілактики проблемних місць та своєчасного лікування. В результаті функціонування білизни для варикозу відбувається здавлювання, вже розширених вен. Кров рівномірно розподіляється по всіх венах, включаючи здорові ділянки судин. Це сприяє зниженню больових відчуттів і перешкоджає подальшому поширенню хвороби по інших судинах. Завдяки цьому здійснюється вплив на уражені недугою ділянки вен.

Властивості трикотажної білизни

Яким буває компресійний трикотаж при варикозі, особливості виборуГоловним позитивним властивістю від використання компресійного трикотажу при варикозі є його здатність до поліпшення роботи самої тканини. Внаслідок чого судини отримують більше необхідного харчування і можуть виконувати свої функції повноцінно і правильно. А коли кровообіг знову приходить в норму, загальний стан організму так само поліпшується.

Важливо розуміти, що навіть таку корисну для здоров’я ваших ніг річ слід правильно підбирати. Наприклад, від розміру моделі, безпосередньо залежить її подальше дію і ефективність у боротьбі з тромбами. При відсутності будь-яких протипоказань до застосування подібної профілактики, ризик отримати побічні ефекти знижується до мінімуму. Дивно, але це самий простий і безпечний спосіб створити всі умови для профілактики виникнення такої проблеми зі здоров’ям, як варикоз.

Підтримувати природний стан вен на ногах, без нанесення шкоди судинам можливо, якщо його здійснювати за допомогою використання компресійної профілактики. Немає необхідності в регулювання такого товару, завдяки своїй структурі тканина не змінює початкового положення, а вени зберігають певне положення.

Ефект від використання компресійних панчох

У медицині компресійні колготки відіграють роль фіксатора для певних ділянок судин, які потребують додаткового догляду та профілактики. Ще до того, як білизна від варикозу набуло своїх шанувальників і його допустили до масового виробництва, застосовували спеціальні бинти. Така тканина відрізнялася від звичайної, особливими еластичними властивостями. Однак, такі бинти мали ряд суттєвих недоліків, які утруднювали їх експлуатацію. Не кожен раз чоловік міг накласти його правильно. Подібна процедура займала більше часу, ніж використання можливостей трикотажної білизни.

Тим більше, якщо врахувати зовнішній вигляд еластичного бинта, то навряд чи його можна буде одягати на роботу, навіть якщо така необхідність виникне. Багато воліють подібне засіб профілактики з-за низької ціни. Але подібна економія незабаром виявляється оманливою, адже бинти:

 • не є достатньо якісними;
 • швидко псуються від багаторазового використання;
 • втрачають свою еластичність.

Як вибрати трикотажні товари

Якісний компресійний трикотаж при варикозі – просто обрати, якщо підійти до цього процесу серйозно. Потрібно звертати особливу увагу на кілька особливостей даного товару, які допоможуть вам здійснити покупку. Перед придбанням товару слід передбачити градуювання, яким повинна бути оснащена продукція. Це необхідно для того, щоб відбувалося поступове та плавне зниження тиску, за рахунок такої структури тканини. Але тиск має знижуватися в певній області від гомілки і аж до стегна. Іноді від кисті, і до плеча, якщо ця область є проблемною.

Щоб зрозуміти принцип дії колготок, досить знати, що вони можуть підтримувати постійний тиск внизу гомілки. Це 100% тиск, в порівнянні з 40%, які в такому разі буде присутня вгорі стегна. З точки зору фізіології, людина подібним чином здатний забезпечити себе повноцінним профілактичним засобом, без застосування професійних знань з області медицини.

Лікувальними властивостями володіє саме здатність підтримки балансу в тиску, на певному, найбільш сприятливому у даному конкретному випадку, рівні. Тиск на вени, контрольоване з боку людини, систематично який одягає трикотажну білизну, необхідно для нормалізації відтоку крові. Щоб це сталося, спочатку клапанний апарат повинен врегулювати свою роботу.

Варикоз може стати причиною серйозних проблем, якщо не вжити відповідних заходів вчасно. Компресійний тип – добрий спосіб для профілактики і лікування хвороби на її початкових етапах. Але не варто думати, що подібні заходи сприятимуть усуненню всіх проблем пов’язаних з тромбами у венах. Це лише засіб попередження неприємності і підтримки здоров’я людини, який носить такі моделі. Його застосовують лише до того, як відбудеться хірургічне втручання, коли це дійсно необхідно. Подібне трикотажну білизну фактично являє собою створення імітації заклеєних вен або ж їх «відсутність» – видалення.

У питанні, як вибрати компресійний трикотаж допоможуть не тільки знання про його властивості, але й уміння правильно використовувати його можливості. Це практично єдиний спосіб лікування ваших ніг, без операцій та інших втручань з боку лікарів. Подібний вид профілактичних заходів ефективний лише у разі виконання всіх рекомендацій фахівців.

Як забезпечити здоров’я ваших ніг

Зверніть увагу, що підсилити ефект від носіння одягу, що володіє лікувальними властивостями, можна професійними мазями і спеціально підібраними кремами. Їх призначає сам лікар, у якого ви отримуєте відповідні рекомендації перед покупкою такого засобу для ніг. Багато залежить і від самої людини. Якщо він буде підкріплювати носіння одягу, здоровим способом життя і носити колготки чи гольфи щодня, то лікування пройде правильно і не принесе жодних незручностей. Деякі пацієнти, що використовують моделі в лікувальних цілях, поєднують його з застосуванням народних засобів, розповідають про позитивні результати. Але пам’ятайте – протипоказання все-таки існують, тому без попередніх консультацій фахівців просто не обійтися.

Тут завжди маються на увазі протипоказання. Це необхідно для того, щоб людина, якій не рекомендується купувати товар, зміг, прочитавши список протипоказань, відмовитися від покупки. Адже кожен організм має свої особливості, які в обов’язковому порядку слід враховувати при виборі трикотажу або ж відмови від його використання з вибором інших варіантів для майбутнього використання.

Протипоказання при лікуванні варикозу

Чому ж білизна може бути заборонено до застосування деякими людьми? А для інших його носіння обмежено деякими умовами і кількома діагностиками. Іноді, тільки дерматолог може дозволити або заборонити застосування лікування.

Коли людина хвора цілим рядом хвороб, вже присутніх у людини до того, як він вирішить придбати компресійну модель, слід звернутися до лікаря. Наприклад, атеросклероз, тромбангіїт та ортоартерит – види хвороби, категорично несумісні з компресійним типом. Адже, нормальна циркуляція в судинах порушена, тому тиск на вени протипоказано.

Подібна заборона стосується і людей з підвищеною чутливістю шкіри. Навіть у випадку, коли присутні інші захворювання шкіри або ж якісь алергічні реакції. Відкриті рани – так само включені в список протипоказань.

Серед інших хвороб, що перешкоджають застосуванню спеціальних тканин в лікувальних цілях, як не дивно виділяють цукровий діабет. Адже ноги вже пошкоджені через хворобу, тому лікування трикотажним білизною може значно ускладнити ситуацію, тому виключається з рекомендацій лікаря. Серцева недостатність за визначенням не співвідноситься з подібним видом лікування.

Існує така думка, що одяг, застосовувана для лікування, здатна викликати атрофію м’язів у венах. А от відмова від носіння білизни, не приносить очікуваний позитивний ефект, а провокує протилежний – прогресування варикозу. Це цілком існуючий факт, тому побоювання тих, хто бажає придбати товар, цілком виправдані.

Флебологи, не дивлячись на велику кількість досліджень, проведених у даній області за останні кілька років, не здатні забезпечити якісну діагностику кожної відні. З цією метою головною рекомендацією виступає твердження щодо того, що його не можна носити цілодобово. У пацієнта протягом крові прагне до зменшення, але не зовсім припиняється. Генетика – грає не останню роль при визначенні проблем, пов’язаних з кровоносними судинами людини. Якщо після припинення носіння, раптово виникає біль, не варто відразу ж повертатися до продовження такого лікування.

Це зовсім не означає настання атрофії або ж той факт, що варикозна хвороба прогресує. Просто завдяки лікуванню за допомогою такого способу, зменшився тонус у стінках вен. Серед більшості пацієнтів, які залишили свої рекомендації щодо їх стану, можна особливо виділити період звикання до компресійного трикотажу.

Пацієнти переконані в чарівні властивості трикотажу, адже завдяки йому вони не відчувають болю в ногах. Тривале застосування подібних виробів тільки позитивно впливає на здоров’я. Є три типи трикотажу:

 • госпітальний, існуючий лише в реабілітаційних цілях;
 • профілактичний, призначений для попередження виникнення хвороб;
 • лікувальний, безпосередньо покращує стан пацієнтів на ранніх стадіях хвороби.

Особливості лікувального трикотажу

При виборі трикотажу часто керуються призначенням і областю його подальшого застосування. Для цього звертаються в спеціалізовані магазини, що реалізують трикотаж в профілактичних цілях. В залежності від марки виробника, ціна на подібне білизна починається від 500 грн. Інколи набувають і дорогі моделі, вважаючи їх більш ефективними. Але це не завжди так, адже без консультацій лікаря підібрати трикотажний матеріал просто неможливо. Тому після консультацій, а так само при індивідуальних примірках, можна забезпечити себе якісною продукцією, здатної впливати на судини з користю.

Коли воно не підходить за розміром, ефект буде зворотним. Продавець повинен забезпечити покупця всіма можливостями для вибору. Вимірювання ноги для підбору трикотажної білизни так само входить в їх обов’язки. Щоб розмір вам підійшов, мірки знімають в чотирьох місцях на нозі. Таблиця розмірів дозволить визначити підходящу вам модель дуже швидко і правильно.

Далі, в залежності від потрібного вам рівня компресії, продавець допомагає вам визначитися з покупкою. Вся справа в тому, що кожний тип визначає область застосування товару, в залежності від конкретної ситуації. Докладні характеристики щодо його використання присутні разом з моделлю, в спеціальних інструкціях.

До першого класу (18-21 мм. рт.ст.) відносяться прості моделі, створені в якості профілактики варикозу. Якщо ознаки захворювання виявилися у вагітних жінок, то їм рекомендується придбання продукції. Яскраво виражені судини – перша ознака того, що хвороба може надалі проявити себе ще з більшою силою.

Коли необхідне лікування, то застосовують другий тип компресії (23 – 32 мм. рт.ст.). Наприклад, при виникненні варикозу або тромбофлебіту, посприяє поліпшенню циркуляції крові саме спеціальна тканина.

Що ж стосується третього типу (34 – 46 мм. рт.ст.), то його можна носити, якщо є венозна недостатність, присутня у важкій формі.

Останній тип (49 і більше) призначений для пацієнтів, у яких вже проявилися лімфатичні набряки.

Перший раз, купуючи одяг медичного призначення, не варто купувати дорогі моделі, що відносяться до другої категорії. Адже, судинна система просто не здатна перенести подібний тиск, який належним чином не розподілено. До доступної за ціною моделі ваш організм звикне швидше. Тільки після цього дорогі типи трикотажних товарів дадуть позитивний результат.

Способи визначити підробку

У першу чергу потрібно довіряти лише перевіреним спеціалізованим магазинам, у яких є всі сертифікати, що підтверджують легальність їх діяльності.

Що стосується самої продукції, то на ній обов’язково повинен бути пропечатані букви RAL-GZ-387, що підтверджують відповідність європейським стандартам якості.

Також звертайте увагу на наявність напису Oeko-Tex Standard 10, яка гарантує екологічну безпеку виробів.

Що необхідно знати перед покупкою

Найбільш поширений другий клас трикотажу з компресією володіє рядом особливостей, які бажано враховувати до покупки:

 • Надягати подібне білизна далеко не кожному буде зручно, особливо якщо у людини є животик;
 • Для більшого комфорту при надіванні продаються спеціальні пристосування і рукавички;
 • Шкіра не повинна бути з мозолями, нігті – короткими;
 • Надягати білизну краще, будучи сухим.

Повністю вилікувати таку хворобу, як варикоз, неможливо з допомогою тільки однієї тільки професійної тканини, певним чином зшитою для застосування в медицині. Але припинити існуючі проблеми з ногами і забезпечити себе всіма умовами для подальшого лікування цілком можливо. Судячи з відгуків, вони практично не відрізняються між собою за ціною. Важливий лише тип, до якого належить тканину і марка виробника. Наприклад, німецькі виробники пропонують цілком прийнятні моделі, доступні кожній людині, що бажає застосувати профілактику на собі. Сушка такого трикотажу проводиться в горизонтальному вигляді, адже силіконові смужки, присутні на панчохах, вимагають до себе дбайливого і особливого ставлення.

Cтаттю про компресійний трикотаж при варикозі також можна прочитати російською мовою: «Какой бывает компрессионный трикотаж при варикозе, особенности выбора».