Причини високого холестерину в крові

Проблема не тільки в поганому харчуванні

Для популяризації різних дієт і споживання екологічно чистих продуктів» компанії виробники харчових товарів вводять суспільство в оману. Багато людей впевнені, що для зниження в крові рівня поганого холестерину достатньо припинити зловживати певними продуктами. Маркетологи переконують покупців, значна частина шкідливих речовин надходить в організм, саме в момент прийому їжі.

Але наукові дослідження показали зовсім іншу картину. Лише 30 відсотків холестерину надходить разом з продуктами харчування. Велика частина, близько 70 відсотків, синтезується безпосередньо в організмі людини. Баланс отриманого і синтезованого з’єднання може незначно змінюватись. Причиною можуть стати особливості здоров’я людини і його раціону. Високий холестерин в меншій мірі залежить від прийнятої їжі, ніж від звичок, зовнішніх чинників і хронічних хвороб.

Безхолестерінові дієти безсилі проти атеросклерозу

Вчені з США провели випробування з метою з’ясувати причини утворення холестерину. Експерименти привели до несподіваного результату. Виявилося, що дієтичне харчування провокує печінку виробляти більшу кількість цієї речовини. Експеримент привів вчених до наступним висновків:

 • Зниження споживання продуктів харчування, що містять велику кількість холестерину сполук, не призведе до успішної профілактики захворювань атеросклерозом.
 • Дотримання безхолестерінових дієт виправдано тільки в тих випадках, коли рівень цієї речовини в крові пацієнта значно вище норми.

У ході досліджень було доведено, що підвищений холестерин не є основною причиною серцево-судинних захворювань. Велика кількість речовини в крові свідчить про збій захисних функцій. Це маркер, явно вказує на наявність хронічних хвороб. Патології запускають збій захисних функцій і підвищують шанс появи хвороб. Розглянемо, чому високий холестерин є комплексною проблемою організму.

Причини надлишкового утворення холестеринових з’єднань

Причини високого холестерину в кровіНадлишок холестеринових сполук проявляється в наступних випадках:

 • Якщо базою для глибоких порушень став поганий генотип, і отримані спадкові схильності до захворювань:
  • Сімейної та полігенної гіперхолестеринемії
  • Спадкової дисбеталіпопротеїнемії
  • Комбінованої гіперліпідемії.
 • Якщо з’явилися хвороби, що призводять до підвищення холестерину в крові:
  • Різні патології нирок: нефроптоз, ниркова недостатність.
  • Гіпертонія
  • Хронічний гепатит, запечінкова жовтяниця, цирози печінки.
  • Онкологія підшлункової залози, панкреатит.
  • Підвищений цукор в крові.
  • Гіпотеріоз
  • Недолік соматотропного гормону

На кількість холестеринових сполук можуть вплинути фактори, що безпосередньо не відносяться до хвороб. У вагітних жінок в організмі починає підвищуватися рівень поганого холестерину. У зоні ризику перебувають особи, які зловживають алкогольними напоями. У завзятих алкоголіків рівень холестерину вище норми. Негативним фактором є куріння. Не важливо, є людина активним або пасивним курець. Проблеми із зайвою вагою і порушений обмін речовин також мають негативний вплив. Використання певних медикаментів може призводити до підвищення числа бляшок молекул у крові. Наприклад, застосування оральних контрацептивів, стероїдних засобів гормонального типу, діуретиків і деяких інших препаратів. У зону ризику потрапляють і особи з хронічними хворобами в літньому віці.

Як уникнути проблем з холестерином

Негативними факторами стають відсутність навіть незначних фізичних навантажень, відсутність прогулянок на свіжому повітрі, рутинна робота в сидячому положенні, надмірне переїдання. Кожна з описаних причин окремо не може призвести до появи атеросклерозу. Але в сумі ці фактори негативно впливають холестеринову проблему.

Зазначені раніше шкідливі пристрасті до алкогольних напоїв та тютюну дуже негативно впливають на здоров’я. Вони повільно руйнують багато внутрішні органи, порушують процеси обміну речовин, призводять до тяжких захворювань. Всі разом ці фактори стають причинами високого холестерину. Людині потрібно знизити їх вплив до мінімуму.

Організм – це єдина пов’язана система. Отруюючи його алкоголем та нікотином. Порушуючи його механізми поганий їжею і відсутністю фізичних навантажень, людина сама скорочує собі життя. Якщо не стежити за своїм організмом, то такі хвороби, як атеросклероз, інфаркт, рак можуть значно скоротити тривалість життя людини.

Cтаттю про причини високого холестерину в крові також можна прочитати російською мовою: «Причины высокого холестерина в организме».