Чим лікувати молочницю при вагітності

Більшість жінок на собі відчували прояви молочниці, яка дуже часто утворюється під час вагітності. Симптоми хвороби можуть зіпсувати все радісні враження від виношування дитини. Проведення лікування молочниці при вагітності посприяє відновленню душевного стану, поліпшить життєвий комфорт і не допустить виникнення серйозних наслідків.

Утворення молочниці сприяє особливий грибок Кандида, який є практично у всіх людей. Даний мікроорганізм можна виявити всередині людського тіла – у кишечнику, ротової порожнини, піхви, в складках шкіри. Виникнення певних умов може спровокувати розмноження грибка, і як результат в організмі вагітної виникають запальні процеси. У даній статті буде описано, як можна лікувати молочницю при вагітності.

Причини виникнення кандидозу

При вагітності організм жінки ослаблений, а імунна система не може впоратися з дію патогенних мікроорганізмів. Тому виділяють ряд факторів, які можуть спровокувати кандидоз:

Гормональні збої

Яскраво виражене зміна гормонального статусу грає виключно важливу роль для успішного протікання вагітності. Серед гормонів вагітної жінки переважно переважають гестагени, які сприятливо впливають на розмноження грибків.

Зниження опірності імунітету

Чим лікувати молочницю при вагітностіЖіночий організм сприймає плід як генетично чужорідне тіло. Імунна система людини була створена природою з захисною метою, щоб не допустити проникнення в організм чужого генетичного матеріалу. Для застереження відторгнення плоду організмом, природою передбачений механізм придушення імунної захисту під час протікання вагітності. Різні зниження захисних функцій організму вагітної в результаті призводять до виникнення кандидозу.

Інші провокуючі фактори

Крім основних причин виникнення молочниці при вагітності, вплив також можуть вплинути наступні фактори:

 • Недостатня кількість вітамінів і корисних мікроелементів у раціоні;
 • Хронічний запальний процес у піхві;
 • Загальні захворювання – хвороби кишечника, цукровий діабет, часті ГРВІ, анемія, захворювання щитовидної залози;
 • Безпричинне і часте застосування антибіотиків.

Ознаки молочниці

Основними проявами молочниці є:

Під час огляду лікарем буде виявлено запалення у вигляді почервоніння і набряку слизової оболонки піхви. У найважчих випадках можна діагностувати еродовані області на стінках піхви, мікротріщини, сліди расчесов на шкірі промежини.

Лікар з великою практикою роботи, при зовнішньому огляді піхви може встановити діагноз, однак його потрібно підтвердити спеціальними аналізами. Проведення мікроскопічних досліджень мазків піхви діагностує наявність грибкової мікрофлори. Посів виділень дозволяє визначити вид грибка, а також перевірити чутливість мікроорганізму до протигрибкових лікарських засобів. З цієї причини для точного встановлення і дієвого лікування молочниці при вагітності, необхідно завжди проводити додаткову діагностику.

Лікування кандидозу у вагітних

Найскладнішим проведенням лікування молочниці є перший триместр вагітності, оскільки у цей період не рекомендується вживання будь-яких лікарських препаратів через формування органів і систем плода. Однак, в перші тижні вагітності виникнення молочниці відбувається дуже рідко. Підтверджено, що збільшення строку виношування дитини піднімає ймовірність утворення кандидозного кольпіту. Крім цього, існують спеціальні свічки від молочниці, які можна використовувати при будь-якому терміні вагітності.

Лікування молочниці з 12 тижня гестації проходить з використанням великої кількості препаратів, які можуть допомогти жінці позбавитися від кандидозу. Також, необхідно пам’ятати, що молочницю не можна на всі 100 % вилікувати при вагітності. У певних випадках потрібно проводити лікувальні заходи в кожному триместрі.

Засоби від молочниці призначають при вагітності в різних дозах, залежно від терміну гестації:

 • У першому триместрі прописують свічки Пімафуцин або Бетадин (по одному супозиторію в піхву на ніч протягом шести днів);
 • У другому також використовують Пімафуцин і Бетадин, доповнюючи їх Гіно-Певарилом, Клотримазол або одноразовим введенням аплікатора Гинофорта в піхву.
 • У третьому триместрі застосовуються такі ж препарати і дозування, що і під час другого триместру.

Читайте також: «Лікування кольпіту при вагітності»

Характерні особливості терапії кандидозу при вагітності

Чим небезпечна молочниця при вагітності, зможе розповісти кваліфікований лікар. Він же і підкаже, яких принципів та особливостей слід дотримуватися під час лікування:

 • Використання лікарських засобів в таблетках можливе тільки після консультації лікаря, а на більш пізніх термінах – лише за суворими показаннями;
 • Застосовуються тільки засоби для зовнішнього використання або свічки від кандидозу;
 • найбезпечнішими для лікування молочниці є Пімафуцин, з цієї причини його застосовують на початкових етапах вагітності та в період лактації;
 • Не рекомендовано застосування спринцювання будь агресивними засобами (марганцівка, сода, хлоргексидин);
 • Виникнення хоча б однієї ознаки молочниці при вагітності робить необхідним проведення курсу лікування перед пологами навіть при відсутності скарг;
 • Симптоми кандидозу зникають після використання декількох супозиторій, проте курс лікування необхідно закінчити;
 • Якщо у партнера відсутні симптоми запальних процесів, йому теж необхідно пройти лікування, щоб не допустити виникнення повторного зараження;
 • В рідкісних випадках, при початковій стадії лікування в області вульви виникає печіння, через використання свічок, але цей дискомфорт швидко зникає і терапію не варто припиняти;
 • При призначенні лікарем антибактеріальних препаратів, потрібно застосовувати профілактичне лікування лікарськими засобами проти молочниці;
 • Після закінчення 10-14 днів курсу лікування необхідно посів мікрофлори піхви повторюють.

Cтаття про лікування молочниці при вагітності також доступна російською мовою: «Чем лечить молочницу при беременности».