Інкубаційний період гепатиту С

Гепатит С це інфекційне захворювання, яке провокує вірус. У даний момент поширеність захворювання у світі досить висока, а кількість заражених людей постійно зростає.

Настільки широка поширеність гепатиту не пов’язана зі способом його передачі. Зараження гепатитом С неможливо ні повітряно-краплинним, ні контактним шляхом. Для інфікування необхідно, щоб заражена кров однієї людини потрапила в кров здорової. Саме тому випадки зараження гепатитом найчастіше реєструють серед наркоманів, що користуються спільними шприцами та голками для внутрішньовенного введення наркотиків.

Проте, даний спосіб поширення хвороби далеко не єдиний. Існує безліч людей, хворих на гепатит С і не мають відношення до наркотиків. Як заражаються гепатитом С в подібних випадках?

Інфікування вірусом також можливо при недотриманні санітарних норм в медичних установах. Вірус гине під ультрафіолетовими променями і при впливі високих температур, тому його поширення можливо при недостатній дезінфекції інструментів для проведення медичних процедур та маніпуляцій.

Характерні особливості

Інкубаційний період гепатиту С триває від двох до 26 тижнів, тому виявити хворобу досить складно безпосередньо після зараження. Середня тривалість латентного періоду становить 49 днів.

Якщо у людини міцний імунітет і добрий рівень загального здоров’я, гепатит С може не проявлятися симптомами, але людина буде пасивним носієм вірусу, який повільно пошкоджує тканини печінки.

Гострий гепатит С за симптомами схожий з гепатитом B. Хвороба супроводжується загальною слабкістю, швидкою стомлюваністю, з’являються суглобові болі, диспепсія, блювання. Однак, характерною особливістю гепатиту С є відсутність спека і жовтяниці.

Основна небезпека гепатиту С в тому, що в більшості випадків він стає хронічним і провокує рак і цироз печінки. Якщо гепатит С доповнюється іншими серйозними хворобами печінки, прогноз є несприятливим і дуже часто настає летальний результат.

Профілактика зараження

Багатьох людей цікавить питання, чи може заразитися гепатитом людина, яка веде здоровий спосіб життя. Незважаючи на складність інфікування, контакт крові зараженої людини зі здоровим цілком можливий.

Небезпека в тому, що хвороба складно діагностується за стертості симптомів, а ефективної вакцини проти хвороби немає. Однак, сучасна фармакологічна промисловість розробила ряд препаратів, здатних пригнічувати розмноження вірусу, і з кожним роком таких засобів стає все більше. При веденні здорового способу життя та дотримання правил лікування, більшості пацієнтів вдається впоратися з вірусом.

Лікарі наполягають на тому, що для запобігання зараження необхідно дотримувати прості правила профілактики:

  • Не користуватися чужим засобами особистої гігієни, на яких можуть бути залишки крові (бритви, зубні щітки);
  • Намагайтеся контролювати процес проведення медичних маніпуляцій (наприклад, при прийомі у стоматолога потрібно обов’язково цікавитися проведенням дезінфекції інструментів);
  • При відвідуванні салонів з манікюру або татуажу, користуйтеся послугами тільки перевірених майстрів, які ретельно дезинфікують інструменти і миють руки;
  • Користуватися презервативами під час сексу (при відсутності постійного статевого партнера), оскільки людина може й не знати, що є носієм вірусу.

Статтю про інкубаційний період гепатиту С також можна прочитати російською мовою: «Инкубационный период гепатита С».