Очні мазі від кон’юнктивіту: бактеріального, вірусного, алергічного

Під терміном кон’юнктивіт розуміють поширену хвороба, яка трапляється, як у дорослих, так і у дітей. Залежно від протікає форми, розрізняють кілька варіантів лікування. Очі є складним і важливим органом зору, тому перед вибором ліків методики позбавлення від недуги, необхідно точно поставити діагноз і виявити збудника запалення. Виділимо наступні види захворювань очей:

 • Вірусний кон’юнктивіт;
 • Алергічний кон’юнктивіт;
 • Грибковий кон’юнктивіт;
 • Бактеріальний кон’юнктивіт.

Будь-який з них вимагає особливої уваги, правильного вибору комплексного лікування та діагностики. Як правило, першим помічником для людини є окуліст. Нижче покажемо один із способів лікування кон’юнктивіту допомогою обробки запалених ділянок спеціальними мазями, призначення яких обов’язково погоджувати з лікуючим лікарем. Сьогодні фармацевтичні компанії пропонують величезну кількість очних мазей.

Бактеріальний (хламідійний) кон’юнктивіт

Мазь тетрациклінова

Її застосовують досить часто, оскільки до складу препарату входить антибіотик під назвою тетрациклін, має слабку адсорбацию при місцевому використанні. Це робить мазь абсолютно безпечною. Разом з цим необхідно знати, що її не рекомендується застосовувати дітям, які не досягли 8 річного віку.

Мазь ерітроміціновая

Найбільш популярна і ефективна очна мазь від кон’юнктивіту, служить відмінним засобом при складних мікробних захворюваннях. Поставляється препарат у розфасовці по 3, 7 і 10 грам. Він вважається сильним бактеріостатичну антибіотиком, що входять до групи макролідів. Його допускається призначати навіть грудним дітям.

Мазь Еубетал

Проводиться в фасовці по 3 грами. Вона включає в себе наступні компоненти – колістин, тетрациклін, бетаметазон та хлорамфенікол. У зв’язку з цим Еубетал прийнято вважати достатньо ефективним і дієвим препаратом комбінованого складу, що має протизапальну, антиалергенним, протибактеріальний впливом на організм. Його доцільно використовувати для боротьби з мікоплазмою, хламідіями, амебами і риккетсией. Еубетал мазь не можна призначати для хворих, що мають високий внутрішньочерепний тиск, проблеми з рогівкою і підвищену сприйнятливість до вхідних в його склад компонентів.

Мазь Колбіоцін

Мазь поставляється в тубах об’ємом по 5 грам. Вона часто застосовується для лікування кон’юнктивіту, оскільки до складу її входять такі активні компоненти, як тетрациклін, хлорамфенікол та колистиметат натрію. Відмінний вибір для боротьби з хламідіями, амебами, риккетсией, спирохетами і мікоплазмою. Дозволяє ефективно вилікувати трахомні, гнійні і катаральні проблеми очей. Мазь має протипоказання до застосування дітям у віці до 8 років і вагітним.

Мазь Тобрекс

Вона проводиться у фасовці по 3.5 грам. Являє собою ефективний антибіотик, що має широкий спектр дії. Відмінний засіб для дезінфекції слизової оболонки очей і придатків при наявності кератиту, ячменю, кон’юнктивіту, кератокон’юнктивіту, ендофтальміту і т. д. Допускається застосування грудним дітям віком від 2 місяців.

Використання мазей при вірусному кон’юнктивіті

Під час аденовірусного кон’юнктивіту рекомендується:
 • Перш ніж почати користуватися мазями, потрібно заздалегідь виконати промивання очей розчином ромашки або настоєм чаю, при відсутності алергії до цих компонентів, після чого дозволяється застосування очних крапель альбуциду або інтерферону. Після закінчення 30 хвилин можна здійснювати закладання мазі, згідно з рецептом лікаря;
 • Використовувати бонафтон – спеціальну мазь для очей, призначену для боротьби з аденовірусами та герпесом. Відмінне і ефективний засіб при кон’юнктивіті;
 • Мазь теброфеновую, що поставляється в 10 грамових тюбиках. В її складі присутній тетрабромтетрагидроксидифенил, застосовуваний при наявності важких вірусних запалень очей;
 • Флореналь гель, який призначають при герпетичному кон’юнктивіті аденовірусного типу. Він дозволяє розпочати ефективну боротьбу з аденовірусами та герпесом за рахунок наявності в складі бісульфіту флуоренонилглиоксаля;
 • Разом противірусними препаратами лікарі можуть прописувати антигістамінні очні краплі, еритроміцинову і тетрациклінову мазь, в якості профілактики виникнення вторинної інфекції.

Крім цього, під час герпетичного кон’юнктивіту, лікарі часто рекомендують очні протигерпетичні мазі, в тому числі виролекс, ацикловір або зовіракс, в яких є компонент ацикловір. Завдяки цьому можна запобігти утворення алергічних висипань, прискорити загоєння уражених очних тканин і рідини.

Очні мазі від кон'юнктивіту бактеріального, вірусного, алергічногоАлергічний кон’юнктивіт

Це дуже складний і важкий випадок кон’юнктивіту, часто супроводжується вірусної і бактеріальної інфекцією. В даному випадку проявляються алергічні реакції на призначені препарати. Крім цього, реально початок самостійного розвитку, при наявності масивного контакту з різного роду подразниками.

Лікувати захворювання дуже складно, оскільки обмежити контакт з алергеном виявляється іноді нереально. Виходом може стати використання очних крапель при сезонних весняних загостреннях поллинозного кон’юнктивіту або кератокон’юнктивіту. Така ж ситуація і при постійному контакті з такими алергенами як побутова хімія, шерстяний покрив домашніх тварин і т. д. Для лікування рекомендується призначати терапію антигістамінного характеру.

Оскільки фактично лікування кон’юнктивіту зводиться до зняття симптомів алергії, викликають збої імунної системи, то його ще називають симптоматичним. Іншого способу усунення недуги, на жаль, ще не знайдено. Існують ще і методи імунокорекції, з застосуванням імуномодуляторів, проте вони більше нагадують випробування нових варіантів лікування експериментального характеру, вплив яких ще до кінця не вивчено.

Алергічний кон’юнктивіт, в даний час, досить активно лікують гормональними мазями, антибіотиками та антигістамінними препаратами. Далі наведемо кілька таких мазей, використання яких повинно відбувається обдумано, акуратно та під ретельним наглядом фахівця.

Пам’ятайте, що основним гаслом у медицині є принцип «не нашкодити». Разом з цим гормональні засоби та препарати можуть надати непоправне вплив на здоров’я та імунну систему людини, особливо їх постійне використання. На початкових етапах краще давати найменші дозування і кількості. Гормональні мазі використовуйте тоді, коли інші засоби не допомагають, стан здоров’я погіршується і то, тільки після консультації з лікарем.

 • Мазь максидекс виконана на основі дексаметазону, який застосовується для лікування алергічного кон’юнктивіту, не гнійного запального процесу. Препарат категорично протипоказаний дітям.
 • Мазь тобрадекс – має у своєму складі тобраміцин і дексаметазон, антибіотики глюкокортикостероїд і аміноглікозид. Препарат небезпечний для вагітних жінок і дітей. Застосовується для зняття алергії і яскраво виражених запальних процесів.
 • Очна мазь кортинефф – допомагає при кон’юнктивіті і складається з флудрокортизона, речовини, що допомагає при серйозних очних проблеми та алергічних кератитах.
 • Комбіноване засіб дексу–гентаміцин, що складається з антибіотика аміноглікозиду гентаміцину і глюкокортикостероида дексаметозона. Є протипоказання при наявності грибкових утвореннях на очах при кон’юнктивіті, очному туберкульозі і для хворих, які не досягли 18 років.
 • Мазь для очей гаразон, що містить активні компоненти бетаметазону і гентаміцину.

Cтаттю про очні мазі від кон’юнктивіту також можна прочитати російською мовою: «Глазная мазь от конъюнктивита: бактериального, вирусного, аллергического».