Пронос у грудничка

Рідкий стілець або по-простому пронос – це розлад травлення, який трапляється досить часто і в немовляти, і у школяра – у дітей будь-якого віку. Багато педіатрів вважають, що поява в калі дитини малопомітною слизу в незначній кількості – це норма.

І навіть якщо у дитини пронос зі слизом, це ще не ознака захворювання. Однак у дітей до віку двох років це трапляється набагато частіше, ніж у старших дітей, так як кишечник у малюків більш чутливий до бактерій і мікроорганізмів, які потрапляють у шлунково-кишковий тракт. Організм малюка може бурхливо відреагувати і на мікроорганізми, які виявляються нешкідливими для більш старших дітей.

Причини появи проносу у дітей зі слизом

На щастя, якщо пронос у дитини викликаний наступними причинами:

то це не небезпечно і в більшості випадків такий розлад проходить само собою. При рідкому стільці від цих причин загальний стан дитини сильно не страждає.

Також слиз у випорожненнях у грудничка може з’явитися з-за не стерильності грудного молока. Тоді мамі малюка краще здати відповідний аналіз в платній лабораторії і переглянути свій раціон харчування.Причини появи проносу

Більш серйозними причинами можна вважати:

Але становище стає серйозним, якщо пронос у дитини викликаний гострою кишковою інфекцією або з’явився під час або після прийому антибіотиків (дисбактеріоз). Терміново викликати лікаря необхідно, якщо у дитини з’явився:

  • Водянистий стілець зі слизом більш 6 разів на день
  • Кал з різким смердючим запахом
  • Зелений пронос у немовляти або пронос у вигляді помаранчевих пластівців
  • Висока температура і тривалість проносу більше трьох днів

До того ж якщо у немовляти пронос і при цьому він часто відригує, у малюка погана прибавка у вазі, це вказує на серйозні проблеми зі здоров’ям. Встановити причину рідкого стільця у малюка допоможе лікар, направивши на відповідні аналізи – копрограма, загальний аналіз крові, аналіз калу на дисбактеріоз. Пронос у дитини після антибіотиків майже завжди викликаний дисбактеріозом кишечника. Тому будь-який прийом антибактеріальних засобів треба супроводжувати засобами для підтримки нормальної мікрофлори малюка. Благо, в наших аптеках предостатньо різних препаратів для відновлення кишечника дитини.

Аналізи, необхідні для встановлення причини проносу у дітей

Загальний аналіз крові допоможе встановити «серйозність» інфекції. Тобто, наскільки сильний запальний процес в організмі малюка. На підставі результату аналізу лікар призначить лікування.

Копрограма може встановити наявність неполадок у ферментативних системах, показує роботу підшлункової залози і допомагає розпізнавати місце порушення в травній системі, тяжкість запального процесу, патологічних процесів у шлунково-кишковому тракті.

Аналіз калу на яйця глистів – його необхідно здати, так як деякі глистні інвазії можуть викликати періодичний пронос у дитини.

Аналіз калу на дисбактеріоз – допоможе встановити, якими патогенними мікроорганізмами викликаний розлад травлення малюка. Це можуть бути ротавіруси, сальмонели, ентеровіруси, ентеропатогенні і ентеротоксигенні колі та інші. А також встановити кількісний показник корисних бактерій в кишечнику малюка. Недолік цього аналізу у тому, що він виконується протягом 7-10 робочих днів.

Як лікувати понос у немовляти

Тривалий пронос у немовляти дуже небезпечний, він призводить до зневоднення дитячого організму за дуже короткий час. Що дати дитині від проносу? У першу чергу необхідно дати дитині сорбент, в залежності від віку дитини і тяжкості проносу, це може бути звичайне Активоване вугілля або Смекта, для більш старших дітей можна дати Полісорб.

Дитині необхідно рясне пиття, якщо це немовля, то краще воду підсолодить, також можна поїти соком, або купити в аптеці Регідрон або Ораліт. Не варто заміняти аптечний розчин води і цукру в домашніх умовах, можна погіршити стан малюка неправильними пропорціями. А також за рекомендацією лікаря можна давати Ентерофурил в суспензії, Ентерол у капсулах або інші препарати від кишкових інфекцій згідно інструкції і дозування за віком дитини.

Див. Блювання і пронос у дитини без температури – основні причини і лікування, повний список всіх засобів від проносу.

Дієта при проносі у дітей

Якщо пронос у дитини грудного віку, яка знаходяться на грудному вигодовуванні, то дитина швидше одужує, і у них рідше бувають ускладнення. Необхідно годування груддю поєднувати з проведенням регідратації, частіше прикладати малюка і виключити прикорм. Для дітей постарше необхідна жорстка дієта, з раціону виключити важкоперетравлювані продукти, солодке, жирне, молочне, солоне та їжу, багату клітковиною. Можна давати сухарі, чай, картоплю, банани.

Про пронос у грудничка також можна прочитати статтю російською мовою: «Понос у грудничков, его физиологические и патологические причины, способы лечения и особенности».