Симптоми, лікування рожевого лишаю у людини

На тлі ослабленого хворобою імунітету, людини нерідко вражає рожевий лишай Жибера або, інакше кажучи, рожевий лишай. Це часто діагностується шкірне захворювання, що, згідно зі статистикою, набагато частіше зустрічається у жіночої аудиторії. У групі ризику знаходяться дорослі до сорокарічного віку і діти, які переступили десятирічний рубіж.

Особливість хвороби така, що разове зараження забезпечує вироблення імунітету, який зберігається на все життя. Однак є пацієнти, які схильні до рецидивів, коли імунітет втрачає свою силу. Медики прийшли до висновку, що рожевий лишай, як правило, не вимагає ніякого специфічного лікування.

Патогенез шкірного захворювання протікає таким чином, що через 6-8 тижнів після зараження реалізується самолікування. Це прогнозований результат. Якщо організм самостійно справляється з поразкою, повторного розвитку хвороби статися не повинно. Проте зареєстровані тяжкі клінічні випадки розвитку лишаю, що погіршує якість життя, впливає на психологічний і фізіологічний стан.

Симптоматика може розвиватися протягом півроку, що вимагає вживання заходів. Для усунення ознак хвороби розробляють певний план терапії з участю фармацевтичних препаратів, засобів народної медицини.

Клінічна картина

При перших ознаках шкірного ураження слід одразу звернутися до лікаря, це необхідно, щоб швидко позбутися від рожевого лишаю. Симптоми і лікування недуги взаємопов’язані між собою: при наростанні симптоматики може знадобитися медикаментозна підтримка.

Загальна симптоматика розкривається зазначеним чином:Рожевий лишай, лишай Жибера

 • Ознаки рожевого лишаю у людини починаються однаково. Спочатку на тілі формується велике (діаметр може досягати 10 см) утворення рожевого кольору. Локалізація плями може бути будь-якою. Цей елемент дерматологи називають материнським утворенням. Близько половини пацієнтів відчувають печіння та свербіж. Шкірні покриви стоншуються.
 • Ступні і особа рідко схильні до поразки – частіше плями поширюються по плечового поясу, шиї, грудях, спині.
 • Далі симптоми рожевого лишаю у людини характеризуються наступним чином: коли після утворення первинного плями пройшло 10 діб, на здоровому епідермісі починають формуватися інші елементи круглої або овальної форми. Розмір утворень сягає півтора см, вони відрізняються чіткими кордонами і групуються великі ділянки ураження.

З представлених даних видно, які неоднозначні у рожевого лишаю симптоми. Завдання дерматолога полягає в правильному діагностуванні захворювання. Важливо диференціювати рожевий лишай від інших типів даної групи захворювань.

Подібна симптоматика рожевого лишаю (ознаки та лікування розглядаються у комплексі) може бути притаманна отрубевидной різновиди. Самостійне лікування неприпустимо – це може погіршити стан і ускладнити подальший комплекс лікування. Слід уважно поставитися до питання про те, які в рожевого лишаю ознаки і симптоматика.

Додаткові ознаки

Рожевий лишай у людиниДуже часто симптоми рожевого лишаю не проявляються ніяк, крім численних утворень на шкірі. Однак є група пацієнтів, які після впливу температури (що часто притаманне водним процедурам) відчувають в місцях локалізації плям свербіж і печіння.

В дитячому віці симптоматика проявляється ознаками нездужання, застуди. Дитина може відчувати слабкість, головний біль, біль у горлі, нежить тощо Рожевий лишай у дітей зустрічається не часто.

При виявленні будь-яких сторонніх плям на шкірі рекомендовано звернутися до кваліфікованого дерматолога. Лікар проведе візуальний огляд і зробить паркан частинок шкіри на перевірку. Замість цього типу позбавляючи у пацієнта можуть бути виявлені грибкові ураження, мікроспорія, дерматомікоз, висівкоподібний і стригучий лишай.

Диференційована діагностика

Поки людина не отримав точний діагноз власного захворювання, не можна вживати ніяких дій. Рожевий лишай – це той тип поразок, які не вимагають специфічної терапії. Якщо пацієнт на власний розсуд буде використовувати медикаментозні засоби, подальше відновлення може бути ускладнене.

Диференціальна діагностика дозволяє виявити зазначені хвороби:

 • Псоріаз.
 • Екзема.
 • Висівкоподібний лишай. Різнобарвний тип виліковується за допомогою засобів з протигрибковою дією. При засмагу на шкірі залишаються знебарвлені ділянки шкіри, що не притаманне рожевому типу.
 • Сифіліс – друга стадія захворювання за симптоматикою може нагадувати шкірне ураження.
 • ВІЛ-інфекція може супроводжуватися ідентичною симптоматикою.
 • Питириаз ліхеноїдний, що протікає в хронічній формі.
 • Алергічний висип.

Причини хвороби

Етіологія розвитку рожевого лишаю (тобто його причини досі остаточно не вивчена. Завдяки проведеним дослідженням медикам вдалося визначити, що в деяких випадках розвиток хвороби провокує вірус герпесу шостого і сьомого типу. У більшості клінічних картин збудник залишається не виявленим.

Симптоми, лікування рожевого лишаю у людиниСприяючими причинними факторами є занепад сил, різке погіршення імунного статусу. Діагностування позбавляючи частішає в осінньо-зимовий період, коли по всій країні реєструються спалахи грипу, ГРВІ та інших простудних захворювань.
Не менш туманним залишається питання про те, як передається хвороба, чи здоровий організм отримати зараження від хворого. Зараз єдина думка полягає в тому, що лишай може транспортуватися повітряно-крапельним шляхом. Це не так страшно, як може здатися. Якщо людина здорова і володіє міцними захисними силами, клітини впораються з мікроорганізмами, і він не захворіє.

Медики-теоретики припускають, що шкірне ураження може бути своєрідною реакцією епідермісу на переохолодження, яка розвивається на тлі ослабленого імунітету. Існують думки, що у рожевого лишаю є інфекційно-алергічна реакція, інші науковці апелюють до того, що недуга не відноситься ні до грибкових, ні до алергічних проявів і, тим більше, не стає ознакою якогось внутрішнього захворювання.

Якщо підбивати якісь підсумки, можна сказати, що ризику піддаються ті люди, які відчули серйозний стрес, глибоке нервове переживання, що приводить до спаду захисних сил.

План терапії

Як лікувати рожевий лишай? Звертаючись до дерматолога і отримавши діагноз можна дізнатися, що хвороба не вимагає якого-небудь специфічного лікування. У більшості випадків імунітет справляється з хворобою, і вона проходить самостійно. Лікування рожевого лишаю у дітей підпорядковується загальним принципам.

Якщо говорити про самолікування рожевого лишаю, перш за все, слід зазначити, які дії протипоказані при цьому захворюванні:

 • Обробка локальних утворень не проводиться за допомогою спиртовмісних засобів, у тому числі йодом, саліцилової кислотою, спиртом, м’якими лікарськими формами з вмістом сірки.
 • Епідерміс не повинен відчувати вплив дуже гарячої води.
 • Шкіру не можна розм’якшувати, розпарювати. Під час хвороби вкрай не рекомендовано приймати гарячі ванни, це викличе серйозне поширення висипки. Вода перенесе спори позбавляючи по всьому шкірному покрову. Бажано по можливості виключити зволоження плям. В крайньому випадку, можна прийняти теплий душ без застосування мила і мочалки. Шкіра після душу мачає рушником витирати насухо неприпустимо.
 • Не менш небезпечним може виявитися вплив прямих сонячних променів. Вплив ультрафіолету має бути мінімізовано. У зворотному випадку можна домогтися серйозного погіршення стану шкіри. До речі кажучи, при отрубевидном лишаї характер перебігу хвороби поліпшується, а самі утворення світлішають.
 • Посилити запальні реакції, властиві рожевому лишай у людини, може носіння одягу, пошитого з синтетичних матеріалів.
 • Під час одужання слід уникати надмірних фізичних навантажень, спортивних заходів, перенапруги, перегріву. Піт негативно впливає на локації висипки. Це рідина, яка може викликати прогресування хвороби, розвиток печіння, свербежу.
 • Показано гіпоалергенне харчування, в меню повинен бути відсутнім алкоголь.
Таблетовані лікарські форми

Як лікувати рожевий лишай у людини, якщо його стан погіршується? Якщо пацієнт відчуває виснажливий свербіж шкіри, йому наказують прийом антигістамінних препаратів. Це таблетовані фармакологічні засоби з такими найменуваннями, як Кларитин, Супрастин, Цетрин, Зіртек, Зодак. Перевагу слід віддати протиалергічні засобів третього покоління, які не викликають побічних дій. Необхідно враховувати, що препарати цієї групи ніяк не впливають на одужання і перебіг хвороби.

М’які лікарські форми

При вираженому свербінні дерматолог може прийняти лікування про призначення спеціальних мазей. Найменування препарату, інтенсивність застосування мазі від рожевого лишаю, її фармакологічна дія і динаміку впливу на організм підбирає виключно лікар.

Додаткові засоби для зняття свербіння при рожевому лишаї (лікування узгоджується з медиками):

 • Обробка утворень натуральними маслами, які допоможуть пом’якшити шкіру – олія розторопші, звіробою, шипшини, обліпихи, персика.
 • Антисептичні засоби – блокують приєднання вторинної інфекції. До даної групи відносяться мазь Ромазулан, Сангвиритрин. Допустимо використання натурального яблучного оцту до семи разів на добу.
 • Показана обробка настоянкою або соком чистотілу.
 • Гормональні і негормональні мазі від псоріазу.

Лікування рожевого лишаю у людини проводиться в тому випадку, якщо пацієнт займався самостійним усуненням проблеми і запустив недугу. У таких ситуаціях хворі отримують серйозне погіршення якості життя, у них порушується сон, нестерпний свербіж і печіння приносять нервозність, погіршення настрою.

Cтаття про симптоми, лікування рожевого лишаю у людини також доступна російською мовою: «Симптомы, лечение розового лишая у человека».