Як позбутися живота після кесарева розтину, вагітності та пологів у домашніх умовах

Незалежно від типу пологів, відразу ж після народження дитини живіт жінки не зменшується, може звисати красивими складками. Жінка повинна розуміти, що це абсолютно нормально і з часом їй вдасться повернути колишню фізичну форму, а активні заняття спортом відразу ж після пологів можуть завдати шкоди організму, який ще не відновився після складного процесу виношування і народження малюка.

З нашої статті ви дізнаєтеся, як прибрати живіт після пологів з допомогою найбільш безпечних і ефективних методів.

Чому зберігається живіт після народження дитини

Це пояснюється дуже простими фізіологічними причинами. В процесі виношування дитини поступово збільшується розмір матки і кількість навколоплідних вод. Крім того, у жінок фізіологічно більш еластична шкіра, ніж у чоловіків, вона розтягується поступово, повертається в колишній стан лише через кілька місяців після пологів (див. масаж і засоби від розтяжок).

Крім того, у вагітних на сідницях і животі починає відкладатися жир, який у майбутньому допоможе в процесі грудного вигодовування. Тобто, якщо після пологів жінка не може нормально їсти (наприклад, через голодування після кесаревого розтину), у неї все одно буде вироблятися повноцінне по складу і кількості молоко.

Також слід враховувати, що більшість вагітних жінок не ведуть настільки активний спосіб життя, як до зачаття, тому м’язи живота поступово атрофуються і заміщуються жировою тканиною. Саме тому вихід навколоплідних вод і народження дитини не призводить до миттєвого зменшення живота.

Коли можна починати худнути після пологів

Це одна з найважливіших проблем багатьох жінок, які хочуть прибрати живіт після пологів в домашніх умовах. Перед активним схудненням потрібно відвідати гінеколога, який порадить спосіб позбутися живота з урахуванням особливостей процесу розродження.

У загальних рисах можна сказати, що після природних пологів без ускладнень робити вправи для зменшення живота можна вже через місяць. У випадку з неускладненим кесаревим розтином цей термін продовжують до двох місяців. Однак, і без активних занять спортом мама може почати приводити себе у форму, здійснюючи піші прогулянки з малюком, дотримуючись режиму дня і збалансованого харчування.

Нижче наведені найбільш дієві способи, які підкажуть, як прибрати живіт після кесаревого розтину або природних пологів.

Післяпологовий бандаж

Вже через добу після пологів можна надягати післяпологовий бандаж. Він не тільки допоможе пасивно зменшити живіт, але і покращує скорочення матки і не допускає розтягування тканин живота.

Купити такий бандаж можна в аптеці або спеціалізованому магазині, причому існує величезний вибір видів бандажів, щоб кожна жінка могла підібрати найбільш відповідний для себе:

 • Бандаж грація не тільки втягує живіт, але і коригує талію, стегна і сідниці;
 • Стрічка частіше використовується після природних пологів, оскільки дозволяє коригувати ступінь стискання тканин;
 • Стягуючі трусики найчастіше використовують після кесаревого розтину. Подібне білизна підтримує шви і володіє м’яким стягуючим дією.

Вибираючи бандаж, можна дотримуватися розміру вашого звичайного нижньої білизни, але враховуючи збільшення ваги за час вагітності краще купити бандаж на один розмір більше звичайного. Купувати бандаж краще з бавовни або мікрофібри, так як вони вбирають вологу і пропускають повітря.

Бандаж потрібно правильно одягати. Відповідна інструкція є на його упаковці (наприклад, стрічку одягають стоячи, а трусики – лежачи). Носити бандаж можна вже через добу після пологів протягом 2-6 тижнів, але на ніч бандаж потрібно обов’язково знімати.

Крім утяжки живота, бандаж підтримує спину жінки, допомагаючи під час догляду за дитиною і роблячи скорочення матки практично непомітними.

Але використання бандажа має і деякі протипоказання:

 • Хвороби шкіри;
 • Особливості проведення кесаревого розтину (накладення спеціальних швів);
 • Алергія на матеріал бандажа;
 • Хвороби сечостатевої системи, які викликають набряки;
 • Хвороби органів травлення.

Перша гімнастика

Починати робити вправи можна вже через три тижні після пологів, але лише при відсутності ускладнень і додаткових хвороб. Звичайні вправи для зміцнення преса не можна робити до півроку після вагітності.

Починати робити вправи, щоб прибрати живіт, можна лише після завершення скорочення матки і зменшення кількості виділення (коли вони стануть мажущими). Подібні вправи включають:

 • Зміцнення преса зводиться до напруги і утриманню живота в подібному стані.
 • Лежачи на боці максимально втягніть живіт, затримавши його в такому положенні на декілька секунд. Далі починайте повільно розслаблятися. Стартувати потрібно з п’яти підходів, поступово збільшуючи кількість до двадцяти. Робити таку вправу можна до трьох разів на день.
 • Лежачи на спині зігнувши коліна, треба сильно напружити живіт з спробувати притиснути до підлоги поперек, не піднімаючи крижі. Потрібно зафіксувати тіло в цьому положенні на п’ять секунд, потім розслабитися і повторити вправу десять разів.
 • В положенні на спині з зігнутими в колінах ногами потрібно покласти собі на живіт дитини. Зробити вдих і виставити живіт, щоб малюк підвівся, а на видиху максимально втягнути. Вправу повторюють 10-15 разів, при цьому обов’язково притримуючи малюка рукою.

Більш складні вправи

Приблизно через три місяці після пологів можна починати виконання більш складних вправ. Однак, качати прес звичайним способом не варто. Під час вагітності розтягується біла лінія живота, яка складається з сполучної тканини, і для її повного відновлення потрібно приблизно рік. Якщо жінка буде качати прес звичайним способом, біла лінія розійдеться ще більше, а у жінок, які перенесли кесарів розтин, подібні вправи можуть навіть викликати розбіжність швів.

Наведені нижче вправи допоможуть прибрати живіт після природних пологів та кесаревого в домашніх умовах, але виконувати їх потрібно спочатку по одному, а лише після цього робити весь комплекс, спочатку один раз в день, поступово збільшуючи навантаження до трьох разів на добу.Як прибрати живіт після кесарева розтину, вагітності та пологів в домашніх умовах

 • Планка

Дана вправа допомагає зміцнити прес, сідниці, спину, ноги і боки. Щоб виконати вправу, потрібно лягти на підлогу, спираючись на зігнуті в ліктях руки і шкарпетки ніг. Живіт необхідно втягнути, сідниці і спину максимально напружити, а плечі відвести назад, намагаючись розтягнути все тіло. Потрібно зафіксуватися в цьому положенні на три-п’ять секунд (при першому виконанні), поступово подовжуючи стійку до 60 секунд.

Щодня потрібно робити по 10 підходів. Це дозволить прибрати живіт приблизно за два тижні.

 • Вправа «Ліфт»

Виконувати вправу потрібно в положенні лежачи на спині. Уявляємо, що пупок – це ліфт, повністю розслаблений живіт – це перший поверх, а максимально втягнутий – останній.

Тепер робимо уявні поїздки на ліфті: на видиху піднімаємося до десятого поверху, затримуємо дихання і на вдиху спускаємося до першого. Спочатку потрібно робити вправу з першого по четвертий поверх і назад. Потім технологія ускладнюється: з першого по четвертий поверх, затримка дихання, додатковий підйом до восьмого поверху, затримка дихання і спуск вниз.

На останньому етапі потрібно піднятися з першого поверху на десятий, затримати дихання і повернути вниз. За один раз робимо по 10 підходів.

 • Місток

Вправа дозволяє зміцнити м’язи преса, сідниць і стегон. Лягаємо на підлогу, згинаємо в колінах ноги. У цьому положенні робимо вдих і піднімаємо таз, затримуємося на 3-5 секунд, робимо видих, одночасно плавно опускаючись на підлогу. При торканні тілом підлоги живіт повинен бути максимально напруженим та втягнутим. За один раз потрібно робити десять підходів.

Крім того, необхідно зміцнювати м’язи тазового дна і промежини. Як тільки ви згадали про це, постарайтеся напружити м’язи і утримати їх в такому положенні протягом декількох секунд, поступово збільшуючи час. Починати зміцнення м’язів можна відразу ж після загоєння швів на промежині, якщо вони є.

Йога і бодіфлекс

Йога дозволяє швидко позбутися живота після кесаревого розтину, так як вправи йоги не дуже складні і в день потрібно всього 15-20 хвилин тренувань. Крім того, експерти стверджують, що йога дозволяє прибрати лише ту вагу, який є дійсно зайвим для організму.

Бодіфлекс являє собою комплекс дихальних вправ, які легко виконуються і не стомлюють. Витративши всього 15-2 – хвилин в день не виконання кількох простих вправ, ви зможете не тільки повернути колишню фізичну форму, але і покращити загальний стан внутрішніх органів і шкіри.

Вправи Удиана

Якщо вас цікавить, як швидко прибрати живіт після кесарева розтину в домашніх умовах, вам допоможуть такі заняття.

Першим ділом потрібно лягти на підлогу і витягнути ноги. Вдихаємо і починаємо підтягувати праву зігнуту в коліні ногу до живота. Притиснувши її до живота, затримайте дихання, після чого починайте повільно видихати, поступово повертаючись у вихідне положення. Так само потрібно вчинити і з лівою ногою, а потім зробити вправу двома ногами одночасно. Кількість підходів – 12-15 разів.

 • Нахили

Початкове положення: стоячи на підлозі, ноги на ширині плечей. Глибоко вдихаємо повітря, а при видиху робимо нахил до ніг, схрестивши руки за спиною. Якщо вправа виконується правильно, в кінці видиху лоб стосується колін. Але така розтяжка вимагає регулярних тренувань, тому спочатку достатньо лише максимально нагнутися.

 • Розгойдування

Сидячи на підлозі з зігнутими колінами переміщайте ноги вправо. В цей же час потрібно схрещувати руки над головою в замок. Робіть глибокі повільні вдихи і видихи, одночасно розгойдуючись їх боку в бік на видиху. Після цього ноги пересуваються вліво і вправа повторюється (5-8 разів).

Використання обруча

Обруч (хула-хуп) може бути і звичайним, і з додатковими масажними роликами або кульками. Коли обруч обертається, його вага створює навантаження на тканини, приводячи м’яза до скорочення і спалюючи жир.

У деяких людей використання обруча без тренувань може навіть призвести до невеликих підшкірним крововиливів. Слід враховувати, що використовувати обруч, щоб прибрати живіт через місяць після кесаревого заборонено, так як це може спровокувати розбіжність швів. Застосовувати даний метод схуднення можна лише через півроку після пологів, щоб не допустити розбіжності білої лінії живота.

Але і після шести місяців дуже активно крутити хула-хуп не рекомендується, оскільки він впливає не тільки на жирову прошарок, але і на внутрішні органи.

Обгортання для схуднення

Вважається, що обгортання – це дуже швидкі спосіб позбутися від відвислого живота. Популярність цього методу пояснюється тим, що їх можна робити незалежно від домашніх справ, так як процедура не вимагає активної участі жінки.

Однак, обгортання подіють лише в комплексі з іншими засобами для схуднення, тому заняття спортом краще не припиняти. Наведемо кілька рецептів ефективних обгортань:

 • Беремо харчову плівку і сухі водорості. Їх попередньо замочують в окропі на 15 хвилин (на 100 грам водоростей знадобитися літр води). Водорості, поки вони ще теплі, розподіляють за живота і боків, а зверху обмотують плівкою. Компрес потрібно тримати приблизно 30-60 хвилин.
 • Змішуємо 200 грам блакитної глини з теплою водою, щоб вийшла кашкоподібна суміш. Наносимо на область талії, обмотуємося плівкою і тримаємо максимум годину.

Правильне харчування

Якщо вас цікавить, як прибрати живіт після пологів в домашніх умовах, вам необхідно знати, що ключова роль тут відводиться дієтичного харчування. Це не обмеження себе в їжі, оскільки жінкам після пологів не можна обмежуватися свій організм в поживних речовинах незалежно від типу годівлі дитини (грудне або штучне).

Якщо мама не буде отримувати достатню кількість вітамінів і корисних мікроелементів, одночасно годуючи грудьми малюка, у неї дуже швидко зіпсуватися шкіра і ноги, почнуть випадати волосся і погіршитися загальне самопочуття. Крім того, щоб постійно доглядати за малюком, потрібна сила і енергія, яку можна отримати тільки через повноцінне харчування (див. що можна їсти годуючої матері).

Не слід прислухатися до думки, що кількість молока залежить від кількості з’їденої їжі. Молоко виробляється краще, якщо малюк активно і часто смокче груди. Наведені нижче рекомендації і дієта після пологів більше підійде мамам, які годують груддю, але і ті, хто годує дитину сумішами, зможуть використовувати ці принципи для повернення до допологової фізичної формі:

 • Їсти треба кілька разів на добу, невеликими порціями і при перших ознаках голоду;
 • Потрібно максимально обмежити кількість жирної їжі та хлібобулочних виробів;
 • Калорійність добової дози продуктів повинна становити 2000 калорій. Цей показник здається трохи завищеною, але враховуючи, що більшість корисних речовин, що надходять в організм малюка з молоком, ця цифра цілком виправдана.

Під час грудного годування слід уникати таких продуктів:

 • Будь-який алкоголь;
 • Цитрусові, шоколад і полуниця, як самі сильні алергени (див. алергії на цитрусові);
 • Копченості (ці продукти можуть містити канцерогени);
 • Кави і газовані напої негативно відбиваються на процесі травлення малюка;
 • Смажені страви містять величезну кількість транс-жирів і канцерогенів;
 • Будь-які консервовані продукти, навіть домашні містять натуральні або штучні консерванти;
 • З обережністю слід вживати козяче молоко, яйця, овочі та фрукти червоного кольору, мед, горіхи і морепродукти.

Дієта мами після пологів повинна включати таку їжу:

 • Пити багато води, в тому числі у вигляді чаю або в супах (до двох літрів на добу);
 • Нежирні кисломолочні продукти: сир, сметану, йогурт. Краще вживати їх у вигляді запіканок або суфле. Також слід враховувати, що кисле молоко має скріплюючим дією, а кефір навпаки викликає послаблення стільця.
 • М’ясо нежирних сортів (курка, індичка, яловичина або телятина).
 • Різноманітні овочі: морква, картопля, буряк, кабачки, огірки.
 • Каша з гречки, вівсянки і кукурудзи.
 • Фрукти (смородина, агрус, яблука, сливи і груші).
 • Макарони (краще додавати в супи).

Користь гіпоалергенної дієти

У перші три місяці після пологів і молодій мамі, і її малюкові буде дуже корисно харчування продуктами з мінімальним ризиком розвитку алергії. Справа в тому, що у жінки після пологів тільки починає відновлюватися рівень гормонів, і продукти, які раніше перетравлювалися нормально, можуть викликати алергічну реакцію. Новонароджені до трьох місяців і зовсім дуже сприйнятливі до різних алергенів, так як у них ще повністю сформовані органи травлення і ферментна система. Це і викликає діатез і кольки – найбільші проблеми новонароджених дітей.

Терміни відновлення форми

Статистичні дані свідчать, що лише третина молодих мам вдається відновити фізичну форму в перші півроку після пологів. Ще третина жінок повністю відновлюються через рік, а решта – приблизно через 18 місяців.

Ці терміни дуже приблизні, оскільки повернення до колишньої фізичній формі залежить не тільки від індивідуальних особливостей і гормонального фону, але і регулярних занять спортом.

Найскладніше повернути форму годуючим мамам, організм яких накопичує жир, щоб повноцінно годувати малюка. Але відновити фігуру після пологів все ж можливо, щодня виконуючи вправи, при цьому рівномірно розподіляючи фізичні навантаження і не виснажуючи організм.

Cтаттю про те, як позбутися живота після кесарева розтину, вагітності та пологів у домашніх умовах також можна прочитати російською мовою: «Как убрать живот после кесарева сечения, беременности и родов в домашних условиях».