Кіста яєчника: лікування народними засобами, без операції, гомеопатією

Кіста яєчника являє собою серйозну патологію, яку можуть спровокувати запалення органів репродуктивної системи або серйозні гормональні збої. Навіть лікування кісти яєчника народними засобами повинно здійснюватися під контролем лікаря з обов’язковою перевіркою рівня гормонів та стану новоутворення.

Лікування кісти яєчника залежить від типу новоутворення і чинників, що спровокували її виникнення. Наприклад, кісти жовтого тіла та новоутворення, що залежать від рівня гормонів, можуть зникнути самостійно, а прискорити розсмоктування кісти яєчника можуть лікарські препарати на рослинній основі.

Проте, остаточне рішення про використання народних засобів лікування кісти яєчника повинен приймати тільки лікар на основі даних про новоутворенні (тип, кількість, розмір і локалізація кісти), а також індивідуальних показань пацієнтки. Наприклад, при муцинозної або ендометріоїдної кісти єдиним виходом є операція. Утворення такого типу, особливо у жінок після сорока років, дуже часто перероджуються у ракові пухлини, і відмова від операції може коштувати пацієнтці життя. У післяопераційний період після видалення кісти яєчника допускається використання народних засобів в якості підтримуючої терапії.

Гомеопатичні методи лікування

Гомеопатія являє собою особливий напрямок медицини, яке спрямоване не на боротьбу з конкретним захворюванням, а на покращення загального стану організму. Основне призначення гомеопатичних препаратів – усунути причину патології, а не її прояви (що часто і роблять традиційні медикаменти).

З точки зору традиційної медицини, гомеопатичні засоби при лікуванні кісти яєчника діють за методом плацебо, тобто приносять користь лише тим, хто вірить в їх ефективність. Проте, деякі жінки все ж віддають перевагу лікування кісти яєчника без операції. Для цього потрібно відвідати гомеопата, який індивідуально підбере засоби, найбільш підходящі у конкретному випадку.

Загальної схеми гомеопатичного лікування кісти не існує. Підбір препарату здійснює в індивідуальному порядку з використання вегето-резонансних тестів і діагностичного методу Фолля.

Існує думка, що лікування гомеопатичними препаратами абсолютно невиправдано. Частка правди у цьому є, так як доказової бази їх ефективності не існує. Однак, на фармацевтичному ринку нашої країни настільки багато дорогих препаратів, результативність яких також не було доведено, що використання гомеопатичних засобів є меншим із зол.

Якщо вірити у дієвість гомеопатичних засобів, вони обов’язково принесуть користь. Крім того, жоден кваліфікований лікар-гомеопат не призначить ліки без збору та аналізу скарг пацієнтки і проведення гормональних та ряду інших досліджень. Незважаючи на скептицизм, були зареєстровані випадки, коли кісти яєчника розсмоктувалися, а їх симптоми зникали саме після використання гомеопатичних засобів.

Фітотерапія: використання рослинних засобів

Якщо у пацієнтки є невеликі або гормонозалежні кісти яєчників, допускається народне лікування травами без операції. Але у жінки не повинно бути алергії на рослинні препарати. Помилково вважати, що трави – це абсолютно нешкідливі засоби. Як і традиційні медикаменти, вони мають свої показання та протипоказання, і у деяких випадках можуть викликати побічні ефекти.

По-перше, призначенням рослинних засобів повинен займатися тільки лікар-фітотерапевт з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки. А по-друге, жінка сама повинна прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів, так як до складу більшості рослин входять не тільки корисні, але іноді отруйні й токсичні речовини, здатні викликати неадекватну реакцію.

Важливо також враховувати, що терапевтичний ефект після прийому рослинних засобів настає не відразу. При лікуванні кісти яєчника позитивний результат настає приблизно через місяць, а курс лікування не повинен перевищувати трьох місяців. Далі слід зробити кілька тижнів перерви і повторити курс.

Для лікування і зняття симптомів кісти яєчника використовуються такі трави:

  • Борова матка. Це рослина дуже широко використовується для лікування гінекологічних розладів, особливо при боротьбі з безпліддям. Але при ендометріозі цей засіб використовують з обережністю, так як борова матка може спровокувати маткова кровотеча. Досвідчений лікар на підставі даних про кісті і аналізи на гормони зможе призначити правильний курс прийому борової матки, який пацієнтка повинна строго дотримуватися.
  • Лопух, півонія і золотий вус. Лікування із застосуванням цих трав займає близько півроку. Перший курс передбачає вживання настоянки золотого вуса (12 суглобів заливають 0,5 л горілки і настоюють 21 день). Приймають ліки по чайній ложечці до моменту, поки настоянка не закінчиться. Пити засіб потрібно три рази у день, чітко дотримуючись дозування. Далі робимо десятиденну перерву і місяць п’ємо по десертній ложці свіжого соку лопуха тричі на день. Після цього знову десять днів перерви і повторюємо настоянку золотого вуса (дозування збільшується до десертної ложки на один прийом). Потім знову десять днів паузи і курс лікування настоянкою півонії (чайна ложка до прийому їжі місячним курсом лікування). Завершує терапію настоянка золотого вуса.
  • Чистотіл. Починати лікуватися потрібно у період цвітіння рослини, так як саме у цей період (з травня по червень) можна зібрати сировину. Свіжі стебла і листя подрібнюють. Для приготування засобу потрібно взяти склянку рослини, залити 0,5 л гарячої води, прокип’ятити протягом двох хвилин і дати настоятися протягом півгодини. Далі засіб приймають по 50 мл двічі на добу протягом 14-21 дня. Важливо пам’ятати, що чистотіл відноситься до отруйних рослин, і якщо курс лікування почав супроводжуватися будь-якими незвичайними відчуттями з боку органів травлення і печінки, лікування слід припинити. Деякі лікарі рекомендують проводити спринцювання відваром чистотілу, але це засіб слід використовувати дуже обережно.

Трав’яні збори, що використовуються для лікування кісти яєчника, часто багатокомпонентні, і можуть складатися із:Кіста яєчника лікування народними засобами, без операції, гомеопатією

  • Трьох рослин (буркун, ромашка, мати-й-мачуха). Сухі рослини ретельно перемішуються, і 3 столові ложки суміші заливають 0,5 літра холодної води. Далі потрібно закип’ятити засіб і настояти 12 годин, у подальшому приймаючи по 100 мл чотири рази на добу.
  • Чотирьох трав (корінь калгану, п’ятипал, зміїний корінь, тирлич жовта). Збір заливають склянкою окропу, дають настоятися 10 хвилин, а потім п’ють протягом місяця чотири рази на день. При необхідності роблять двотижневу перерву і курс повторюється.
  • П’яти трав (ягоди горобини, кора калини, собача кропива, ромашка і корінь родіоли рожевої). На 0,5 літра гарячої води потрібно дві столові ложки збору. Засіб просто заварюють і настоюють 12 годин, приймаючи за 100 грамів три місяці до їжі.
  • Шести рослин (оман, ромашка, череда, деревій, полин, безсмертник). Співвідношення: півлітра окропу і три столові ложки суміші. Як і попередні засоби, ліки має настоятися 12 годин, після чого його п’ють перед їжею по половині склянки. Приймати потрібно три місяці.

Якщо у процесі лікування не виникло побічних ефектів, необхідно строго дотримувати тривалість курсу. Для контролю за станом кісти жінці рекомендують регулярно робити УЗД. Крім того, необхідно постійно консультуватися з гінекологом і здавати аналізи на рівень гормонів.

Проте, якщо кіста дуже велика чи існує давно, рослинні препарати на неї не вплинуть. При такому перебігу патології необхідно максимально швидко провести операцію, щоб кіста не переродилася у ракову пухлину або не розірвалася. Крім того, термінова медична допомога може знадобиться при різкому виникненні болю у животі або спеки.

Інші способи лікування

Як ще можна лікувати кісту яєчника, крім гомеопатичних препаратів і лікарських трав? Використовуються й інші засоби народної медицини:

  • Суміш меду, кагору і каланхое

Цей засіб допомагає поліпшити загальний стан організму і активізувати роботу імунітету. Щоб приготувати ліки, знадобиться пляшка якісного кагору, 600 грамів меду і 400 грамів подрібненого листя каланхое. Всі компоненти перемішуються, настоюються п’ять днів, а потім засіб можна пити по чайній ложці 4 рази на день протягом півтора місяців.

  • Сік чистотілу з прополісом

З свіжого чистотілу потрібно вичавити сік (один стакан) і змішати його з 75 мл настоянки прополісу. Ліки п’ють по десертній ложці до їжі. Тривалість курсу складає один-півтора місяця. Далі проводиться обстеження, і якщо кіста зменшилася в розмірах, але не зникла, потрібно зробити перерву 14 днів і повторити курс.

  • Калина і квітковий мед

Компоненти в однаковій пропорції ретельно перемішуються і приймаються з поступовим збільшенням дозування місяць (на кінчику ножа у перший тиждень, третина чайної ложки на другий, по чайній ложці у третій і по столовій у четвертий). Далі роблять місяць перерви і приймають по спадній. Приймати засіб потрібно тільки вранці натщесерце і ввечері перед сном.

Проте, народні методи лікування далеко не завжди є дієвими, тому у деяких випадках пацієнтці все ж рекомендують проведення операції з подальшим відновним періодом, який і може включати прийом рослинних препаратів.

Статтю про лікування кісти яєчника народними засобами також можна прочитати російською мовою: «Киста яичника: лечение народными средствами, без операции, гомеопатией».