Причини жовтих виділень у жінок. Рясні виділення жовтого кольору

Виділення жовтого кольору у жінок – це привід для занепокоєння, або цілком нормальне явище? Звичайно, у кожної жінки стан її здоров’я, кількість і відтінки вагінальних виділень – все дуже індивідуально. Якщо з’являються біло-жовті виділення у жінок, тобто виділення зі злегка жовтуватим відтінком, без інших неприємних симптомів, таких як свербіж у піхві, печіння при сечовипусканні, біль внизу живота, а колір виділень не інтенсивний – це може бути варіантом норми.

Однак, якщо спостерігається поява неприємного запаху, наприклад виділень із запахом риби, запахом цибулі, кислого або гнильного запаху, виникає дискомфорт, неприємні відчуття під час і після статевого акту – це привід до проведення огляду і консультації гінеколога. Найчастіше, яскраво-жовті, жовто-зелені виділення в жінок є ознакою статевих інфекцій або запального захворювання придатків матки, ерозії шийки матки та інших захворювань.

Коли виділення жовтого кольору можна вважати нормальними?

  • Причини жовтих виділень у жінокЗа кількістю – виділення не повинні бути більше 1 ч. ложки в день. Іноді кількість виділень перед місячними, під час і після статевого акту трохи збільшується.
  • За кольором – виділення не повинні залишати яскравих слідів на білизні. Якщо виділення світло жовтого кольору, тобто мають слабкий жовтуватий відтінок або кремовий – це норма.
  • Виділення у здорової жінки не повинні супроводжуватися неприємним запахом.
  • По консистенції – здорові водянисті виділення зазвичай, не густі і не рясні, в залежності від менструального циклу консистенція може змінюватися – в середині циклу, коли відбувається овуляція, з’являються прозорі, слизові виділення, що тягнуться.

Якщо з’явилися рясні жовті виділення з піхви – що це, що робити?

Звичайно, у кожної людини своє поняття про відтінки і інтенсивності кольорів, тому на підставі опису виділень досить складно сказати точно, патологічні виділення у жінки або нормальні? Ні один гінеколог, тільки на підставі кольору, консистенції або кількості виділень не зможе визначити діагноз, захворювання жінки.

Для цього слід здати мазок на флору і бактеріальний посів на патогенні мікроорганізми. Єдине, що точно – у здорової жінки не повинно бути помітних, інтенсивних колірних відтінків у виділеннях. Це завжди є тривожним знаком якогось запалення.

Якщо яскраво жовті виділення у жінки виникли після незахищеного статевого акту, то велика ймовірність, що причиною їх появи стала статева інфекція. На сьогоднішній день приховані статеві інфекції широко поширені, причому найчастіше вони протікають в хронічній, малосимптоматичній формі, звідси і їх назва. До таких захворювань відносять – трихомоніаз, мікоплазмоз, хламідіоз у жінок, гонорея, генітальний герпес та ін.

Серед інфекцій, що передаються статевим шляхом – ІПСШ, трихомоніаз, гонорея найчастіше супроводжуються рясними жовтими виділеннями у жінок, крім цього може бути неприємний запах, а також свербіж і печіння під час сечовипускання і статевого акту.

Якщо жінка не веде статеве життя, то по різних внутрішніх причин – значний або тривалий стрес, який знижує імунітет, гормональні порушення, прийом антибіотиків, рідше через недотримання інтимної гігієни – може з’явитись бактеріальний вагіноз, молочниця у жінок (густі сирнисті виділення) або гарднерельоз, коли з’являється запах тухлої риби або інші неприємні запахи.

При появі будь-яких підозрілих виділень, особливо після сумнівного статевого контакту, слід негайно звернутися до гінеколога. Він огляне жінку, візьме аналіз мазка на флору і бактеріальний посів на чутливість до антибіотиків, також направить на мазок методом ПЛР на ІПСШ, а також необхідно буде здати кров методом ІФА на приховані інфекції.

Без уточнення причини, ніякого самостійного лікування вживати не можна, це може змазати реальну клінічну картину і надалі складніше буде визначити справжню причину патологічних виділень. Дуже багато жінок практикують спринцювання, як засіб для очищення від виділень і для лікування різних захворювань. У нашій статті, можна дізнатися все про спринцювання, як його робити і чому не можна спринцюватися без рекомендації лікаря, самостійно.

Якщо з’явилися жовто-зелені виділення – що це, що робити?

У здорової жінки не повинно бути жовто-зелених виділень – це є явною патологією, ознакою інфекції та запалення. Крім того, що було перераховано вище, тобто крім ІПСШ, бактеріального вагінозу та молочниці, будь-які запальні процеси внутрішніх жіночих статевих органів, шийки матки, самої матки, придатків матки, також супроводжуються виділеннями жовтого кольору, жовто-зеленого або зеленого кольору із запахом або без запаху.

До таких захворювань відносять аднексит (сальпінгоофорит) – запалення придатків матки, сальпінгіт – запалення маткових труб, оофорит – запалення яєчників – для цих захворювань характерні рясні виділення жовто-зеленого кольору. З незначними жовтими або зеленуватими виділеннями протікають хронічні форми цих захворювань, а також, ерозія шийки матки, бактеріальний вагіноз.

При гострому запаленні найчастіше показана госпіталізація хворої, оскільки підвищення температури тіла, болі внизу живота, біль в попереку, що віддає в ногу позбавляють жінку працездатності. При хронічних захворюваннях, в періоди загострень, також часто слід проводити лікування в стаціонарі.

У будь-якому випадку, густі, зелені, жовто-зелені виділення в жінок – сигнал, який вказує на те, що жінці слід негайно відвідати гінеколога, оскільки будь-які запальні процеси без адекватного лікування стають хронічними, часто рецидивуючими, можуть призводити до безпліддя, позаматкової вагітності (симптоми), викиднів, передчасних пологів, а з віком підвищують ризик виникнення онкологічних захворювань жіночих статевих органів.

В наш час онкологічної напруженості, навіть молодим жінкам, варто постійно спостерігатися у гінеколога, не менше 1 разу на рік, оскільки рак матки, рак шийки матки реєструється зараз не тільки у жінок в період пременопаузи, клімаксу, але і у жінок репродуктивного віку. Особливо небезпечно, якщо у жінки бувають регулярні коричневі, кров’яні виділення в середині циклу, між місячними – це також є тривожним знаком і приводом звернутися до лікаря.

Cтаттю про причини жовтих виділень у жінок також можна прочитати російською мовою: «Причины желтых выделений у женщин. Обильные выделения желтого цвета».