Рясні жовті виділення при вагітності

Кожна представниця слабкої статі по-своєму індивідуальна і чарівна, особливо в очікуванні дитини. Під час вагітності у жіночому організмі відбуваються процеси, які відображаються на усіх системах і органах. Також можуть змінюватися колір, кількість і характер піхвових білей у майбутньої мами. Однак, виділення при вагітності не повинні мати неприємного запаху. Як правило, біль у вагітної жінки трохи збільшується перед початком менструації, під час овуляції середині циклу, при прийомі гормональних препаратів, а також у період вагітності і годування груддю.

Не нормальними вважаються будь-які яскраві кольори виділень (зелені, сірі, темно-жовті), зокрема, коли вони супроводжуються неприємним запахом, печіння під час сечовипускання, больовими відчуттями, сверблячкою в піхві. Вагітність характеризується повною перебудовою всього організму. У даний період даровані природою захисні сили організму трохи слабшають, оскільки на сьогоднішній день людей з міцним здоров’ям дуже мало, і це може проявлятися у значному зниженні імунітету. Важливо враховувати, що виникнення жовтих виділень при вагітності може бути як патологією, так і варіантом норми.

Жовті білі на ранніх термінах

Після запліднення яйцеклітини починає змінюватися гормональний фон, зокрема – починається підвищене вироблення прогестерону, який відповідає за збереження вагітності. Крім захисту плоду, цей гормон впливає на зміни виділень у жінок, які стають більш тягучими і кількість їх суттєво збільшується.

Виникнення виділень жовтого кольору при вагітності на ранніх термінах може бути як нормою, так і ознакою інфекції. При виділеннях біло-жовтого кольору, які залишають на білизну світло жовті плями, але інших неприємних ознак або запаху немає, турбуватися не варто, але повідомити лікаря про зміну кольору виділень необхідно для проведення додаткових лабораторних аналізів.

Також, природне зниження імунітету, ймовірне виникнення алергій косметичні та гігієнічні засоби, нижня білизна на синтетичній основі, інші несприятливі фактори можуть викликати інтенсивне розмноження хвороботворних мікроорганізмів, які знаходяться в піхві. Розмноження патогенної мікрофлори (кишкова паличка, коки, грибки) негативно відбивається на природній мікрофлорі піхви і провокує гарднерельоз та бактеріальний вагіноз. У цьому разі під час вагітності з’являються темні жовті виділення, що супроводжуються неприємним запахом, печінням і сверблячкою.

Підвищений обсяг виділень у вагітних

При вагітності підвищену кількість нормальних виділень залежить від високого рівня прогестерону в організмі жінки, а також ущільнення стінок маткової порожнини та збільшення її розміру. Якщо білі стали дуже тягучими, рясними, і мають жовтуватий або зеленуватий відтінок, це може свідчити про загострення хвороб, які не проявлялися до вагітності, але настав їх рецидив після зачаття. Жовті виділення на різних тижнях вагітності можуть бути викликані:

  • Грибки, бактеріальні інфекції

Рясні жовті виділення при вагітностіЗа наявності таких захворювань часто виникає велика кількість жовтих виділень. Крім зміни кольору білей, у них присутній неприємний запах, кислий, гнилий, піхви і зовнішніх статевих органах з’являється свербіж і печіння, а також часто виникають больові відчуття при сечовипусканні.

Вагінальні виділення стають жовтими, оскільки у слизовій накопичуються продукти життєдіяльності патогенної мікрофлори і гнійні домішки. Темно – жовті виділення з запахом риби при вагітності говорять про бактеріальному вагінозі, трихомоніазі, які погано впливають на вагітність.

  • На підставі результатів аналізів, лікарем-гінекологом буде діагностована патологія та призначено саме безпечне лікування.

При виявленні яких-небудь змін характеру і кольору виділень, або при приєднанні неприємного запаху потрібно відразу звернутися до гінеколога. Не рекомендується застосовувати різноманітні свічки або препарати всередину, для самолікування.

Без проведеної точної діагностики при вагітності заборонено застосовувати будь-які, навіть раніше перевірені препарати, зокрема протипоказано спринцювання (див. все про спринцюванні: чи можна його робити).

Відкладати візит до лікаря не рекомендується, оскільки будь-інфекції і запалення при вагітності потрібно лікувати максимально швидко. З допомогою лабораторних досліджень буде встановлено збудник інфекції, а лікар підбере безпечний лікарський засіб (наприклад, антибактеріальні або протигрибкові препарати).

Нормальні білі під час вагітності

Нормальними вважаються виділення рівномірної консистенції, схожою з білком сирого яйця (без грудок або пластівців), а колір може змінюватися від цілком прозорого до молочного. Іноді навіть жовті виділення без запаху при вагітності вважаються варіантом норми, якщо жінка дотримується гігієни. Головне, білі не повинні супроводжуватися висипом, плямами, роздратуванням або почервонінням шкіри і піхви.

Статтю про рясні жовті виділення при вагітності також можна прочитати російською мовою: «Обильные желтые выделения при беременности».