Виділення з запахом риби у жінок

Будь-які виділення, що мають неприємний запах, можуть стати справжньою проблемою для кожної жінки, оскільки вони приносять фізичний і психологічний дискомфорт. Виділення можуть з’явитися навіть у тому випадку, якщо жінка користується щоденними прокладками і дотримується особистої гігієни.

Неприємні по запаху виділення або збільшення їх обсягу є ознакою порушення мікрофлори піхви, яке можуть спровокувати хвороботворні мікроорганізми, в тому числі грибки і бактерії.

Якщо порушення були спровоковані бактеріями, виділення з запахом тухлої риби. Це свідчить про невоспалительном інфекційному ураженні, при якому нормальна лактофлора піхви зникає, знижується, а на місці корисних бактерій утворюються анаероби і гарднерели.

Всі ці мікроорганізми знаходяться в організмі кожної жінки, але в невеликій кількості і не приносять дискомфорту. Однак, при наявності провокуючих чинників, природний баланс слизової порушується, починають розмножуватися патогенні мікроорганізми і з’являються виділення з запахом риби.

Дана патологія носить назву бактеріального вагінозу, і в більшості випадків викликається гарднерелою. Хвороба супроводжується несильними однорідними білими виділеннями із запахом риби, які посилюються під час сексу і можуть навіть викликати біль (див. болі при статевому акті). Помітити виділення на білизну часто неможливо.

Виділення з запахом риби у жінокІснує кілька груп факторів, які можуть спровокувати гарднерельоз.

До ендогенних факторів відносять:

 • Збої в роботі місцевої імунної системи;
 • Порушення роботи органів травлення, дисбактеріоз кишечника;
 • Період менопаузи;
 • Атрофія або гіпотрофія слизової оболонки піхви;
 • Наслідки аборту і гормональний стрес;
 • Післяпологовий період і вагітність.

Крім того, існують екзогенні причини, які можуть провокувати розвиток бактеріального вагінозу та його симптоми:

 • Недотримання правил особистої гігієни;
 • Вагінальні свічки широкого спектру дії (Тержинан, Бетадин);
 • Безладне статеве життя;
 • Сторонні тіла у внутрішніх статевих органах;
 • Застосування презервативів зі сперміцидами і протизаплідних свічок на основі ноноксинолу;
 • Поліпи і кісти на стінках піхви;
 • Активне використання антибіотиків, противірусних і хлорвмісних антисептиків (Хлоргексидину, Мірамістину, див. все про спринцювання);
 • Порушення анатомічної будови внутрішніх статевих органів після хірургічних втручань.

Гарднерельоз у жінок не є венеричною хворобою, але статевим шляхом заразитися можна. Латентний період може тривати до десяти днів, а причинами гарднереллеза може бути безладне статеве життя та ігнорування засобів контрацепції під час сексу, так як ці фактори провокують порушення в мікрофлорі піхви.

Кожна жінка повинна розуміти, що до бактеріального вагінозу не можна ставитися легковажно. При відсутності лікування симптоми хвороби посилюються, виникає свербіж і печіння у піхві і зовнішніх статевих органів, виділення з запахом риби у жінок стають жовто-зеленими, густими і тягучими.

Дуже часто до гарднерельозу приєднуються і інші інфекції, які можуть викликати більш серйозні хвороби статевих органів. Важливо ретельно проводити діагностику, оскільки у пацієнток з гарденереллезом також можуть бути інші ІПСШ (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз), а симптоми цих захворювань схожі.

Гарднерелла може проникати в фаллопієві труби і порожнину матки. Лікарі поки не довели, що цей мікроорганізм може викликати серйозні запальні процеси, але мікроорганізми провокують ураження іншими інфекціями, що викликають запалення матки та її придатків.

Для діагностики гарднереллеза не використовують метод ПЛР, який є точним для інших статевих хвороб. Він не використовується, оскільки важливо знати не наявність, а кількість гарднерел в піхві. Для підтвердження діагнозу буде достатньо взяти загальний мазок, який може показати відсутність лактобацил і наявність коккобацилл.

Оскільки хвороба вимагає ретельного лікування, при виникненні виділень жінці відразу ж слід пройти перевірку у гінеколога і здати всі необхідні аналізи на якість мікрофлори піхви та наявність статевих інфекцій (трихомонади, хламідії, уреаплазму, гонорея, мікоплазми) і відразу ж почати лікування відповідно до рекомендацій лікаря.

Cтаття про виділення з запахом риби у жінок також доступна російською мовою: «Выделения с запахом рыбы у женщин».