Коричневі виділення замість місячних: причини порушення

У всіх здорових жінок репродуктивного віку щомісяця відбувається відторгнення верхнього слизового шару матки, який виводиться назовні у вигляді кров’янистих виділень (менструації). Нормальна тривалість місячних становить від трьох до п’яти днів. Однак, в деяких випадках замість місячних з’являються коричневі виділення. Про що може говорити цей процес?

Основні причини виділень

Менструальні збої і виникнення коричневих виділень перед або замість місячних, викликає безліч факторів:

 • Активність статевого життя;
 • Вік самої жінки;
 • Вагітність, післяпологовий період або грудне вигодовування;
 • Інфекції та хвороби, пов’язані з порушеннями метаболізму;
 • Операції на внутрішніх статевих органах;
 • Інфекційні і запальні хвороби органів репродуктивної системи;
 • Зміна способу життя, кліматичної зони, харчування;
 • Різка втрата або набір ваги;
 • Сильні стреси і фізичні навантаження;
 • Отруєння, вплив хімікатів і лікарських препаратів;
 • Травми.

Мажучі коричневі виділення залежать і від віку жінки. Наприклад, у молодих дівчат під час становлення менструального циклу відбувається овуляція не кожен місяць, тому замість звичайних місячних з’являються виділення коричневого кольору.

Але якщо подібний процес триває більше року, потрібно пройти консультацію лікаря, щоб точно дізнатися причину коричневих виділень.

Вони також є нормальними для жінок після сорока років, коли організм готується до клімаксу і функції яєчників поступово знижуються. Варто відзначити, що останнім часом клімакс у жінок настає раніше, вже в 38-40 років, що може провокувати початок коричневих виділень після місячних або замість них.

Вплив статевого життя

Найбільш великий список факторів, які можуть провокувати виникнення світло-коричневих виділень, відносяться до інтенсивності статевого життя жінки. Якщо пацієнтка регулярно займається сексом, виділення можуть бути викликані наступними чинниками:

Нормальна або ектопічна вагітність, загроза її переривання

При регулярному ведення статевого життя і бажання завагітніти під час запліднення у жінки настає затримка місячних. Однак, після цього можуть з’явитися коричневі виділення, що свідчить про гормональні перебудови організму. Якщо не спостерігається ніяких інших симптомів, рекомендується провести тест на вагітність і здати аналіз крові на ХГЛ, оскільки прикріплення плодового яйця може викликати слабкі мажучі виділення замість місячних.

При позитивному результаті тесту, який свідчить про вагітність, що настала і коричневих виділеннях, слід відразу ж звернутися до лікаря. Це необхідно для збереження плоду, оскільки подібні виділення свідчать про нестачу прогестерону, який підтримує розвиток ембріона. Особливої небезпеки плід піддається в дні передбачуваних місячних, оскільки в цей час синтез гормону значно скорочується, і верхній шар ендометрія може отторгнуться разом з плодовим яйцем.

Коричневі виділення при вагітності з’являються і при прикріплення плодового яйця за межами маткової порожнини (позаматкова вагітність). Дана патологія небезпечна для жінки, тому рання консультація гінеколога є необхідністю.

Гормональні порушення і прийом протизаплідних таблеток

Якщо жінка регулярно користується оральними контрацептивами, у неї можуть порушитися функції яєчників і почати атрофія ендометрія. Некоректні протизаплідні таблетки можуть стати причиною коричневих виділень замість місячних. Якщо подібний процес триває кілька місяців, прийом препарату треба припинити або замінити його іншим.

Коричневі виділення замість місячних причини порушенняГормональні збої також можуть спровокувати коричневі виділення в середині циклу або замість місячних. Це пов’язано з некоректною виробленням естрогену, прогестерону та пролактину.

Запалення та ІПСШ

При переохолодженні виникає запалення матки, її шийки і придатків, а місячні стають мізерними і мажущими. Крім того, коричневі виділення і болі в нижній частині живота, під час сексу або сечовипускання, свербіж зовнішніх статевих органів говорить про наявність статевих інфекцій, наприклад, гонорея, хламідіозу або трихомоніазу.

Коричневі виділення невеликого обсягу замість місячних з’являються і по цілому ряду інших чинників, не пов’язаних з хворобами або патологіями репродуктивної системи:

 • Цикл може порушитися при стрімкому наборі або втраті ваги;
 • При роботі на шкідливому виробництві і постійному впливі токсичних речовин;
 • Неправильне харчування, нестача вітамінів і заліза;
 • Лікування злоякісних новоутворень за допомогою променевої або хіміотерапії;
 • метаболізм і Порушення роботи ендокринної системи;
 • Фолікулярні кісти на яєчниках, його жовтому тілі;
 • Травми та інфекційні хвороби у важкій формі;
 • Операції з видалення частини матки, проведення кесаревого розтину, штучного переривання вагітності;
 • Аномальний розвиток статевих органів;
 • Розлади нервової системи (у тому числі постійні стреси).

Всі ці фактори можуть спровокувати коричневі виділення і у жінок, які не ведуть статеве життя. Крім того, вони можуть бути викликані гормональними збоями, ендометріозом, новоутвореннями на внутрішніх статевих органах і фізичними та емоційними перевантаженнями.

Інші причини виникнення виділень

Коричневі виділення замість місячних можуть з’явитися після будь-якого хірургічного втручання (аборту, видалення новоутворень, лапароскопії, вискоблювання в діагностичних цілях). Однак, при приєднанні неприємного запаху (із запахом риби), болю і спека потрібно негайно звернутися до лікаря.

У жінок після народження дитини і в період грудного вигодовування поступово починає відновлюватися менструальний цикл. Замість місячних можуть з’являтися коричнево-червоні виділення, які через кілька місяців будуть мати звичайний колір і консистенцію. Однак, якщо повне відновлення менструального циклу так і не сталося, слід звернутися до лікаря.

Якщо ж безпосередньо перед місячними з’являються подібні виділення, а інші симптоми відсутні, не слід панікувати, оскільки вони можуть бути просто ознакою майбутньої менструації.

Cтаття про коричневі виділення замість місячних також доступна російською мовою: «Коричневі виділення замість місячних».